Seimo Laisvės kovų ir valstybinės istorinės atminties komisijos pirmininkė, Seimo narė Paulė Kuzmickienė palaiko kreipimąsi ir pabrėžė, kad antivalstybinis veikimas, neigimas nusikaltimų prieš žmogiškumą, šiurkščiai menkinant ir tuo įžeidžiant politinių kalinių bendruomenę ir mus visus yra vertas Generalinės prokuratūros dėmesio bei teisėsaugos vertinimo.

„Asociacija „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ ir ją supanti antivalstybines pažiūras propaguojančių asmenų grupė tiesiogiai dalyvauja dezinformacinėse kampanijose Baltarusijoje ir Rusijoje, šlovina arba teigiamai pasisako apie šių režimų politiką ir veiksmus, neigia Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, pamina Lietuvoje įtvirtintas konstitucines pamatines vertybes – demokratiją, žmogaus teises, vakarietišką geopolitinę orientaciją bei galimai pažeidžia 170-ąjį Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnį: dėl viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo“, – išplatiname pranešime teigė Seimo narė P. Kuzmickienė.

„Asmenys, kvestionuojantys suverenios Lietuvos legitimią valdžią, demokratiją bei egzistuojančią santvarką vykdo antikonstitucinę, antivalstybinę veiklą, todėl karo Ukrainoje kontekste, tokie jų veiksmai turi būti įvertinti. Dar skaudesnis faktas yra SSRS okupacinio režimo nusikaltimų viešas neigimas ir menkinimas, tremčių neigimas, sukeliantis skausmą visiems nuo represinių režimų nukentėjusiems ir jų artimiesiems. Tokius veiksmus atliekantys asmenys kol kas yra visiškai nebaudžiami“, – kreipimosi motyvus vardijo Seimo narė.

Kreipimesi prašoma pagal Lietuvos Konstituciją, Baudžiamąjį kodeksą ir kitus Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus įvertinti „Tarptautinės geros kaimynystės forumo“ ir su ja susijusių asmenų veiklą.

Ukrainą užpuolusi Rusija rugsėjo 23-27 dienomis užgrobtose Chersono, Zaporižios, Donecko ir Luhansko sričių teritorijose rengia tariamus referendumus, kad prijungtų jas prie Rusijos. Tarptautinė bendruomenė pasmerkė šiuos Kremliaus žingsnius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)