Apie tai V. Gapšio gynėjas M. Barkauskas kalbėjo trečiadienį Apeliaciniame teisme savo baigiamojoje kalboje.

Jis teigė, kad valstybinį kaltinimą byloje palakantis prokuroras Justas Laucius, prašydamas teismo V. Gapšį pripažinti kaltu dėl 27,1 tūkst. eurų kyšio paėmimu iš buvusio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurlianskio, remiasi viena slapta įrašytais jo ginamojo ir R. Kurlianskio pokalbiais, o tiksliau – pokalbių detalių interpretacija.

„Kaltinimas grindžiamas ne pokalbiais, o subjektyviu pokalbių su R. Kurlianskiu detalių vertinimu“, – komentavo advokatas.

V. Gapšys anksčiau buvo kaltintas dėl kyšio priėmimo iš R. Kurlianskio, dalį kyšio sumos priimant kaip nuolaidą už per koncernui „MG Baltic“ priklausančias televizijas transliuotą Darbo partijos politinę reklamą, o kitą dalį – kaip paramą viešajai įstaigai „Meno ir sporto projektai“. Dėl šių kaltinimų V. Gapšys buvo išteisintas, tačiau sprendimą apskundęs prokuroras siekia, jog politikas sulauktų apkaltinamojo nuosprendžio.

Teisėsauga mano, kad V. Gapšiui neva duoti kyšiai už koncernui „MG Baltic“ esą palankių sprendimų palaikymą.

Kaip teigė V. Gapšio advokatas M. Barkauskas, šie kaltinimai jo ginamajam taip pat grindžiami V. Gapšio ir R. Kurlianskio pokalbių detalėmis. Vis dėlto, kaip teigė advokatas, tarkime, pokalbiai dėl Darbo partijos reklamos įkainių televizijoje nerodo jokių užuominų apie neskaidrų sandorį tarp V.

Gapšio ir R. Kurlianskio

„Vieno iš pokalbio dalis baigiama mintimi V. Gapšio mintimi, kad Darbo partija „reklamą toliau pirks, jei sąlygos tenkins“, – atkreipė dėmesį M. Barkauskas.

Be to, anot jo, vertinant ir kitų byloje liudijusių asmenų parodymus, galima prieiti išvados, kad R. Kurlianskis sprendimų dėl reklamos įkainių Darbo partijai nepriiminėjo.

„R. Kurlianskis sprendimuose dėl nuolaidų Darbo partijos reklamai televizijoje niekaip nedalyvavo. Sprendimus priėmė LNK vadovė Z. Sarakienė“, – tvirtino advokatas.

Skundžia teisėsaugos veiksmus, prokuroras nori sprendimo pakeitimo

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas apeliacine tvarka nagrinėja baudžiamąją bylą dėl Vilniaus apygardos teismo 2022 m. balandžio 19 d. nuosprendžio, kuriuo prekyba poveikiu, papirkimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltinamas R. Kurlianskis, buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis, eksparlamentaras Šarūnas Gustainis, buvęs liberalas Gintaras Steponavičius, parlamentaras V. Gapšys, taip pat juridiniai asmenys koncernas „MG Baltic“, dabar pakeitęs pavadinimą į „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija buvo išteisinti.

Apeliacinius skundus dėl pirmosios instancijos teismo nuosprendžio pateikė išteisintojo R. Kurlianskio gynėjai Simonas Slapšinskas ir Giedrius Danėlius, išteisintojo E. Masiulio gynėjas Ruslanas Boiko ir Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras J. Laucius. Išteisintųjų asmenų advokatai ginčija žvalgybos duomenų teisėtumą, prašo pripažinti netinkamais.

Prokuroras J. Laucius prašo Apeliacinio teismo panaikinti žemesnės instancijos nuosprendį ir visus išteisintuosius pripažinti kaltais bei skirti bausmes.