Spalį turėtų paaiškėti, kuris „Mokslo salos“ projektas bus įgyvendinamas Nemuno saloje Kaune. Po derybų su trijų pirmųjų architektūrinio konkurso vietų laimėtojais bus pasirinktas galutinis projektas ir taps aiški jo kaina.
© K. Cemnolonskio nuotr.

„Jeigu rugsėjo viduryje prasidės derybos, reikėtų palikti savaitę–dvi derybų procedūroms ir galime spėti, kad spalio pradžioje mes jau turime galutinį laimėtoją“, – BNS sakė Kauno savivaldybės Plėtros programų ir investicijų skyrius vedėjas Tadas Metelionis.

Praėjus viešųjų pirkimų reikalaujamam terminui sprendimui apskųsti, spalio viduryje tikimasi pasirašyti sutartį ir pradėti projektavimo darbus. Jie galėtų užtrukti apie 6–8 mėnesius, vėliau bus skelbiamas konkursas statybos darbams.

Derybos vyks dalyvaujant visų trijų laimėtojų – Ispanijos ir Australijos architektų studijos „SMAR Architecture studio“, Jungtinės Karalystės kompanijos „SimpsonHaugh and Partners“ ir „Donghua Chen Studio“ iš Kinijos – atstovams. Nors jie pelnė atitinkamai pirmą, antrą ir trečią vietas, su jais bus deramasi vienu metu, siekiant išrinkti projektą, kuris geriausiai atitinka keliamus reikalavimus. Renkant laimėtoją, bus atsižvelgiama į projekto kainą, įgyvendinamumą, ekonomiškumą.

Iki derybų pradžios visi trys dalyviai turi pateikti savo pasiūlymus – projektus ir sąmatą, kiek šie projektai kainuos. Pasiūlymus jie turi pateikti iki rugsėjo 6 dienos.

Derybas planuota baigti anksčiau – iki vasaros pabaigos. Pasak T. Metelionio, procesas užtruko laukiant visų reikiamų dokumentų iš užsienyje esančių konkurso dalyvių.

„Gana ilgai reikėjo derinti įvairius formalumus, kad galėtume paskelbti projektavimo darbų derybas. (...) Pagal tam tikras procedūras jie turėjo pateikti po laimėjimo papildomus dokumentus, įrodyti savo kvalifikaciją. Tai tikrai ilgai užtruko“, – sakė jis.

Anksčiau kalbėta, kad mokslo centras duris atverti lankytojams galėtų jau 2018 ar 2019 metais, tačiau dabar kalbama, kad statybos galėtų būti baigtos ne anksčiau kaip 2020 metais. Galutinis terminas, iki kurio darbai privalo būti baigti, yra 2023 metų spalis – iki tada būtina atsiskaityti už iš Europos Sąjungos fondų gautas lėšas.

Savivaldybė anksčiau yra suskaičiavusi, kad toks objektas kainuotų apie 23 mln. eurų. 5 mln. eurų tikimasi gauti iš Vyriausybės, 10 mln. eurų – iš Švietimo ir mokslo ministerijos valdomų Europos Sąjungos fondų lėšų, dar 2,5 mln. eurų planuojama gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, kuriuos skirsto Vidaus reikalų ministerija. Likusius 5,5 mln. eurų skirtų savivaldybė bei partneriai.

Interaktyviame mokslo ir technologijų centre lankytojai galės susipažinti su žmonijos atradimais, išradimais, mokslo ir technologijų naujovėmis, jame būtų pristatomos inovatyvios Lietuvos įmonės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Klaipėdos prabanga: už merui skirtą „Volvo“ moka daugiau, nei uždirba savivaldybės specialistas (128)

Neseniai iš automobilių salono į Klaipėdos savivaldybės aikštelę atriedėjo naujutėlaitis...

Karo lakūnu Ukrainoje tapęs vyras – apie griežtas taisykles, baimes ir melą žmonai (10)

„Kiekvienas lakūnas skaičiuoja kiekvieną minutę. Nežinau daug ar mažai – 11 tūkstančių...

„Samsung Galaxy Note 8“: puiki kamera, bet panašus į plytą (72)

Ištikimieji „ Samsung Galaxy Note“ serijos išmaniųjų telefonų gerbėjai ilgai turėjo...

Palangos verslininkai suskaičiavo, kiek buvo gražių dienų: uždirbtas euras toks neskalsus (68)

Vasara liko tik prisiminimuose, tačiau tikrai dar neišblėsusiuose. Tad kokia ji buvo...

Gyvai / Lietuvos krepšinio lygos čempionato rungtynės: „Vytautas“ - „Šiauliai“

Lietuvos krepšinio lygos čempionato rungtynės: „Vytautas“ - „Šiauliai“. Tiesiogiai iš...

Lietuvos krepšinio lygos čempionato rungtynės: „Neptūnas“ - „Nevėžis“ (1)

Lietuvos krepšinio lygos čempionato rungtynės: „Neptūnas“ - „Nevėžis“. Tiesiogiai iš...

S. Lavrovas įvardijo priežastį, kodėl JAV nesmogs Š. Korėjai (294)

Jungtinės Valstijos neišdrįs smogti Šiaurės Korėjai , nes žino, kad Pchenjanas turi...

Lietuviškasis „Nuggets“ klubas: komplektacijos klaidos, bręstančios žvaigždės ir neribotas potencialas

Artėjant 72-ojo NBA reguliariojo sezono startui mūsų portalas tęsia pažintį su visomis...

Ši daržovė beveik neturi kalorijų ir yra naudinga visiems (5)

Cukinija – bene vienintelė daržovė, kurią galima valgyti be apribojimų. Ji tinkama visiems...

Tokį gyvenimą reikia pamatyti, kad patikėtum: gyvenimas iš minimalios algos, greitieji kreditai ir keista vyrų elgesio tendencija (270)

Su socialinės rizikos grupėms priskiriamais asmenimis bendraujantys seniūnijų darbuotojai neretai...