Posėdyje turėjo būti sprendžiamas nepasitikėjimo D. Gaižausku klausimas, todėl opozicija svarsto, ar kartais pirmininkas nesibaimina, kad į NSGK posėdį nesusirinks valdančiosios daugumos nariai, kurie palaikytų jo kandidatūrą. Tuo metu D. Gaižauskas tai laiko visišku absurdu ir teigia, kad opozicijos kuriamos dirbtinės aistros komitete netrukus baigsis, nes antradienį po Seimo posėdžio komitetą papildys dar vienas narys.

Trečiadienį konservatorius Laurynas Kasčiūnas paprašė D. Gaižausko penktadienį šaukti neeilinį NSGK posėdį, kuriame būtų sprendžiamas nepasitikėjimo klausimas dabartiniu NSGK pirmininku. D. Gaižauskas nukėlė posėdį į kitą savaitę, todėl opozicija suabejojo, ar tik D. Gaižauskas nebando išvengti atsakomybės.

„NSGK pirmininkas Dainius Gaižauskas rūpinasi tik savo postu... Net atšaukė penktadienį opozicijos inicijuojamą komiteto posėdį. Jame turėjo būti svarstomas ne tik nepasitikėjimas pirmininku, bet ir daugybė svarbių strateginių klausimų dėl epidemijos suvaldymo. Komitetas jau ne viena savaitė visiškai neskiria jokio dėmesio šiai nacionalinio saugumo grėsmei. Tačiau asmeniniai interesai ir vėl D. Gaižauskui svarbesni nei valstybės“, – Eltai sakė L. Kasčiūnas.

D. Gaižauskas: perskaičiuojame kvotas, tuoj baigsis šis absurdas

Pats D. Gaižauskas teigia, kad tai netiesa, o opozicija komitete nuolat kelia destrukciją. Pasak jo, šiuo metu komitete yra 6 opozicijos bei 6 valdančiosios daugumos nariai, todėl į komitetą galima siūlyti dar vieną narį. Kuris, pasak D. Gaižausko, bus pasiūlytas antradienio Seimo posėdyje.

„Mes matome opozicijos beviltišką bandymą ir desperaciją komitete išderinti darbą, kelti vienokį ar kitokį sąmyšį, bet bus priimtas sprendimas ir komitetas peržiūrės kvotas. Komitetuose paprastai taip nebūna 6 ir 6 nariai. Tai jie tuo naudojasi. Pirmiausia pasisako, ką nori išsakyti ir politikuoja labai stipriai. Užuot susivieniję bendromis jėgomis bandyti įveikti krizę, jie daro politinį šou. O kuomet reikia tvirtinti darbotvarkę, atsistoja ir išeina. Pasižiūrėjome pagal kvotas, kad ne viskas padaryta, kas priklauso ir atrodo, kad antradienį Seime bus pasiūlymas mūsų komitete pasipildyti dar vienu nariu. Tai visos dirbtinės aistros ir skandalai baigsis ir dirbsim sklandžiai, kaip dirbome iki tol“, – Eltai sakė D. Gaižauskas.

Pasak jo, iš penktadienio posėdį nukėlė dėl koronaviruso grėsmės.

„Tas posėdis, kurio prašo jie – bus daromas. Tik bus daromas trečiadienį nuo 10–11 val. ir bus svarstomas tik vienas klausimas, kurio prašė opozicija – dėl nepasitikėjimo pirmininku. Nuo 11 val. bus neeilinis posėdis, ką NSGK ir turi daryti. Jie prašė penktadienį, bet aš atsižvelgdamas į Seimo valdybos nuomonę, kad dėl viruso užkardymo ir galimos grėsmės geriausia posėdžius rengti kartą per savaitę. Tai mes laikomės tos pačios tvarkos. Yra prašymas sušaukti neeilinį posėdį, aš vadovaujuosi statutu, todėl jį sušauksiu trečiadienį“, – sakė jis.

„Destrukciją opozicija kelia visą laiką ir jie tai darys dažniau ir panašu, kad iki rinkimų matysime jų maksimalius šou. NSGK yra pasitvirtinęs savo darbų planą ir dirba visiškai nepažeisdami grafiko ir maksimaliai įgyvendina tai, ką esame suplanavę“, – teigė D. Gaižauskas.

L. Kasčiūnas: D. Gaižausko gelbėjimo operacija prasidėjo

L. Kasčiūnas teigia, kad tokie politiniai manevrai yra ne kas kita kaip D. Gaižausko gelbėjimo operacija siekiant išsaugoti susikompromitavusį vadovą. Pasak konservatoriaus, tai kompromituos tolesnį komiteto darbą bei užtrauks dėmę visiems valdantiesiems.

„Tai yra D. Gaižausko gelbėjimo operacija, todėl šešėlis krenta visai valdančiajai daugumai. Apgailėtina, juk mums šiandien reikalingas funkcionalus NSGK komiteto darbas sprendžiant realius klausimus, šis žmogus nemoka nei telkti nei strategiškai kryptingai koordinuoti komiteto darbo. Užuot pakeitus ir pasiūlius kitą žmogų iš valdančiųjų, esančių komitete, dabar siekiama jį išgelbėti per daugumos primestą valią. Vertiname tai kaip dar vieną akibrokštą. Jo problemos tapo visos valdančiosios daugumos problemomis“, – Eltai sakė jis.

Opozicija prašė papildyti darbotvarkę

Opozicinių frakcijų nariai Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas, Arvydas Anušauskas, Virgilijus Alekna, Dovilė Šakalienė ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Vytautas Bakas kreipėsi kreipėsi į NSGK pirmininką D. Gaižauską reikšdami nepasitikėjimą juo ir ragindami imtis konstruktyvaus darbo, į neeilinį komiteto posėdį įtraukiant klausimus, susijusius su COVID-19 krize ir jos valdymu, korupcijos rizikos ir jos užkardymu, pasirengimu Nacionalinio saugumo strategijos peržiūrai bei kibernetinio saugumo užtikrinimu koronaviruso akivaizdoje.

„Keldami reikšmingą nepasitikėjimo D. Gaižausku klausimą, kartu siūlome darbotvarkę, kuri atlieptų pandemijos iššūkius. Šios neeilinės krizės akivaizdoje NSGK turi imtis lyderystės ir ieškoti receptų dėl pandemijos ir dėl jos kilusios krizės suvaldymo, situacijos prognozės, antros bangos grėsmių numatymo ir pasirengimo joms. Iki šiol tam daug dėmesio nebuvo skirta, tad raginame komitete imtis reikšmingo ir konstruktyvaus darbo“, – teigė L. Kasčiūnas.

Tuo metu D. Gaižauskas Eltai patvirtino, kad trečiadienį per neeilinį posėdį bus sprendžiamas tik pirmininko nepasitikėjimo klausimas. Anot jo, kitą penktadienį bus atsižvelgta į papildomus siūlymus per nuotolinį posėdį.

„Jie iš pradžių įtraukė tik vieną klausimą dėl NSGK pirmininko pasitikėjimo ir perrinkimo. O tik šiandien gavome antrą prašymą ir biuras mane informavo, kad vėl prašo dar vieno neeilinio posėdžio, tai bus atsižvelgta ir jis bus kitą penktadienį ir tą darysime tik nuotoliniu būdu“, – Eltai sakė D. Gaižauskas.