„Yra viena kita apraiška, ji žinoma, stebima, ir kol kas, kad tai keltų dideles rizikas nacionaliniam saugumui, nėra“, – trečiadienį po komiteto posėdžio žurnalistams sakė Dainius Gaižauskas.

NSGK išklausė Valstybės saugumo departamento (VSD) informaciją apie kraštutinių kairiųjų ir dešiniųjų pažiūrų asmenų, organizacijų veiklą Lietuvoje.

„Aišku, turime ir „Antifą“, ir neofašistų, – radikalių apraiškų yra, bet mes – maža valstybė, tos radikalios apraiškos gana greitai pastebimos, reakcija adekvati. Rizikų nėra“, – teigė D. Gaižauskas.

VSD direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Budrys po NSGK posėdžio atsisakė bendrauti su žurnalistais.

Komiteto narys Laurynas Kasčiūnas tvirtino, kad kraštutinių pažiūrų asmenys mėgina pasinaudoti kai kuriais renginiais kaip platforma reikštis.

Anot jo, tai buvo galima matyti per birželio 5 dieną vykusią akciją Vilniuje, prie JAV ambasados. Tuomet apie tūkstantis jaunuolių dalyvavo demonstracijoje už juodaodžių teises, reikšdami solidarumą su protestais Jungtinėse Valstijose ir pasaulyje dėl afroamerikiečio George'o Floydo žūties po policijos pareigūno veiksmų.

Dėl susistumdymo per šią akciją pradėtas ikiteisminis tyrimas.