„Jie parodo, kad neturi jokio supratimo, kas tai yra žvalgybinė informacija ir kokia įstatyme nustatyta tvarka galima prašyti išslaptinimo“, – Eltai sakė D. Gaižauskas.

Taip jis komentavo Seimo NSGK narių Lauryno Kasčiūno, Gabrieliaus Landsbergio, Arvydo Anušausko, Vytauto Bako, Virgilijaus Aleknos ir Dovilės Šakalienės kreipimąsi į jį, kuriame siūloma NSGK kreiptis į Valstybės saugumo departamentą dėl medžiagos apie Rusijos įtaką I. Rozovai ir jos bendražygiams išslaptinimo.

„Manau, kad jie toliau tęsia manipuliavimą taip naudodamiesi savo pareigomis NSGK. Paprasčiausia reikia įvertinti visas aplinkybes, kurios vyko praėjusią savaitę Seime. Tai yra, norint organizuoti arba pradėti apkaltą I. Rozovai, turėjo būti patvirtintos laikinosios tyrimo komisijos išvados. Būtent to tyrimo metu surinktų visų aplinkybių pagrindu būtų galima įvertinti, ar buvo sulaužyta priesaika, ar Konstitucija pažeista, ar ne. Būtent opozicijos dėka tyrimas praktiškai žlugo, nes iš pradžių opozicija griovė kvorumą, nepatvirtino išvadų, galima netgi sakyti, kad neleido išvadų užbaigimo proceso vykdyti nustatyta tvarka. Esmė ta, kad visas tas procesas vis dėlto buvo sužlugdytas, kadangi jokių apibendrintų įrodymų kaip ir nebeliko, nes Seimas išvis neleido pratęsti tyrimo, tai tas imitavimas, kad neva pradės apkaltą Irinai Rozovai, tai tik tai dūmų užsklanda žmonėms“, – mano D. Gaižauskas.

Pasak jo, per dūmus bandoma vienaip ar kitaip parodyt, neva konservatoriai nori kažkokio teisingumo.

„Nieko panašaus, viso tyrimo metu, kurį mes atlikome, visa įslaptinta informacija, kiek buvo įmanoma, yra išslaptinta, o ta dalis, kurios VSD negali dėl Valstybės paslapčių įstatyme nustatytų normų išslaptinti, buvo pridėta prie šio tyrimo medžiagos su slaptumo žyma. Ir visi Seimo nariai, nebūtinai NSGK, kurie turi leidimus, jie turėtų eiti susipažinti. Yra užtikrinta galimybė susipažinti su informacija, kurią nagrinėjo ir vertino NSGK laikinosios tyrimo komisijos metu. Todėl šie žingsniai, aš galvoju, tai eilinis manipuliavimas, bandymas vienaip ar kitaip klaidinti savo rinkėjus, nes rinkimai visai čia pat, ir į tai žiūrima labai nerimtai ir labai neatsakingai“, – sakė D. Gaižauskas.

Kreipimesi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką D. Gaižauską NSGK nariai L. Kasčiūnas, G. Landsbergis, A. Anušauskas, V. Bakas, V. Alekna ir D. Šakalienė prašo išslaptinti pažymas apie Seimo narės I. Rozovos veiklą ir jos ryšius su Rusijos diplomatais ar žvalgybos ir saugumo pareigūnais, galimai keliančius grėsmę nacionaliniam saugumui; apie tai, kokiais veiksmais ir priemonėmis Rusija siekia daryti poveikį Lietuvos politiniams procesams ir Lietuvos rusakalbių bendruomenei; taip pat apie Tarpparlamentinės stačiatikių asamblėjos ir Eurazijos moterų forumo išnaudojimą Rusijos užsienio politikos tikslams.

„Lietuvos visuomenė turi žinoti, kokiais būdais Rusija ir jai atstovaujantys pareigūnai, palaikydami nuolatinius ryšius su atskirais Lietuvos politikais, siekia paveikti šalies politinę sistemą, vidaus politikos procesus, rinkimų kampanijas bei jų finansavimą, partijų koalicijų sudarymą. Būtent viešumas šiuo atveju veiktų preventyviai ir padėtų stiprinti valstybės atsparumą priešiškoms jėgoms“, – rašoma Seimo narių rašte, adresuotam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui D. Gaižauskui.