„Šiandien turbūt vešime atliekas. Dalis gaisrininkų jau išvažiavo, atlaisvino kelią, tad jau galima prie ten privažiuoti. Kita dalis dar dirba ir kai kurios atliekos maišo darbams. Tos atliekos lyg ir jau užgesintos, tai jau planuojama išvežti“, – BNS sakė ministras.

Pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ yra pasirengusi surinkti ir tinkamai sutvarkyti pavojingąsias atliekas, susidariusias po Alytuje įvykusio gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“, skelbia įmonė.

Per gaisrą susidariusias atliekas turėtų išvežti valstybės valdoma įmonė „Toksika“. Jos generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas BNS teigė, kad įmonė laukia savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos leidimo.

„Trečia diena esame budėjimo režime. Laukiame leidimo iš savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos, kad jau galima atvykti ir tas atliekas paimti“, – teigė A. Dirvinskas.

Kaip teigiama pranešime, „Toksikos“ specialistai apsilankė gaisro vietoje ir įvertino susidariusią padėtį – gaisravietėje yra susidarę keli šimtai tonų degėsių, nuo kurių būtina pradėti gaisravietės tvarkymą.

„Mes esame pasirengę padėti tinkamai iki galo sutvarkyti susidariusius degėsius ir likusias pavojingąsias atliekas, kad jos nekeltų pavojaus aplinkai ir žmonėms. Likusios nesudegusios padangos turėtų būti perduotos įmonei, kuri specializuojasi padangų tvarkymo srityje, o mes galime sutvarkyti tas atliekas, kurios susidarė po gaisro ir yra užgesintos. Jas būtina tinkamai utilizuoti“, – pranešime teigia „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Pasak jo, kol kas laukiama gaisro padariniams likviduoti sudarytos darbo grupės ir atsakingų institucijų sprendimo, kam ir kada bus pavesta pasirūpinti susidariusiomis pavojingomis atliekomis.

A. Dirvinsko teigimu, atliekos, laikantis visų aplinkosauginių reikalavimų, priklausomai nuo jų cheminės sudėties, būtų tvarkomos jas sudeginant pavojingųjų atliekų deginimo jėgainėje, kurioje yra įrengta moderni dūmų valymo sistema, arba saugiai pašalinamos specialiai pritaikytame pavojingųjų atliekų sąvartyne.

Pasak jo, gaisravietėje yra likę ir apdegusių atliekų, ir gaisro nepaliestų galimai pavojingųjų atliekų, dėl kurių likimo kol kas nenuspręsta.

Anksčiau jis sakė, kad gaisravietėje yra susidarę apie 300 tonų degėsių, nuo kurių reikia pradėti gaisravietės tvarkymą.

Šias atliekas ketinama išvežti į Šiaulių rajoną, kur jas planuojama sudeginti pavojingųjų atliekų deginimo jėgainėje, teigiama penktadienį išplatintame įmonės pranešime.

Gaisras įmonės „Ekologistika“ 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto naudotų padangų sandėliuose kilo spalio 16 dieną.

Ugnis užgesinta per kelias dienas, bet gaisravietėje iki šiol dirba ugniagesiai, nes sudegusios padangos dar kai kur smilksta ir teršia aplinką.

Kelias dienas po gaisro apylinkėse fiksuotas smarkiai padidėjęs oro užterštumas pavojingomis medžiagomis.

Alytaus mieste ir rajone paskelbtos ekstremalios situacijos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)