Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė vėl atsidūrė politinių partijų disputų centre. Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos narė Agnė Širinskienė apskundė Seimo etikos sargams grupę opozicijos narių, o jie ją kaltina institucijos diskreditavimu.
© DELFI montažas

Pirmadienio VRK darbotvarkėje yra numatytas klausimo dėl komisijos darbo grupės 2017 m. birželio 14 d. išvados N „Dėl juridinų asmenų skirtos paramos mecenatu (globėju) įvardijant Ramūną Karbauskį“ įvertinimo.

Tą pačią dieną Seimo narė A. Širinskienė išplatino pranešimą spaudai, kad kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydama įvertinti, ar grupė Seimo narių iš opozicinių konservatorių ir liberalų partijų nesupainiojo viešų ir privačių interesų pasirašydami teikimą, kuriuo Seimui siūloma pareikšti nepasitikėjimą VRK pirmininke.

Kreipimesi minimi Seimo nariai Aušrinė Armonaitė, Simonas Gentvilas, Eugenijus Gentvilas, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Gintaras Steponavičius, Gabrielius Landsbergis, Dainius Kreivys ir Mantas Adomėnas.

Jame atkreipiamas dėmesys į tai, kad pastaraisiais mėnesiais VRK vykdė arba dar tebevykdo tyrimus dėl Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) ir Tėvynės sąjungos -Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) veiksmų.

Pasak Seimo narės, VRK tyrimo objektai – minėtų politinių partijų ir su jomis susijusių viešųjų įstaigų veikla vykdant įvairius renginius ir mokymus, kuria galimai buvo pažeistos teisės aktuose įtvirtintos nuostatos dėl politinių partijų finansavimo.

„Po VRK atlikto tyrimo LRLS neteko pusės metų valstybės dotacijos. O VRK išvadose ne kartą minimos Seimo narių, pasirašiusių teikimą dėl nepasitikėjimo VRK pirmininke, pavardės – A. Armonaitės, G. Steponavičiaus, E. Gentvilo, S. Gentvilo, V. Čmilytės-Nielsen“, – teigiama Seimo narės pranešime spaudai.

Ji atkreipė dėmesį, kad dėl VRK sprendimų LRLS atžvilgiu vyko ir tebevyksta teisminiai ginčai. VRK tyrimas dėl TS-LKD mokymų, kuriuos organizavo „Demokratinės politikos institutas, tęsiasi nuo praėjusių metų pabaigos. Ji atkreipė dėmesį, kad „Demokratinės politikos instituto“ dalininkai yra Seimo nariai M. Adomėnas ir D. Kreivys.

„Matant situaciją yra akivaizdu, kad pasinaudodami savo tarnybiniais įgaliojimais ir Seimo nario statusu šie Seimo nariai siekia neteisėtai suvaržyti ir įtakoti VRK darbą vykdant politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo tvarkos pažeidimų tyrimą.

Tuo pat metu taip netiesiogiai kerštaujama VRK pirmininkei, bandoma menkinti jos profesinę reputaciją – visa tai už VRK jau priimtus pagrįstus ir teisėtus, tačiau opozicinių partijų lyderiams nepalankius sprendimus“ – savo kreipimesi į Etikos ir procedūrų komisiją pažymi Seimo narė A. Širinskienė.

Parlamentarė opozicinių partijų spaudimu VRK ir VRK pirmininkei vadino ir jos kvietimą aiškintis dėl VRK veiklos. Ji susiejo tai su tuo, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nagrinėjo LRLS skundą dėl VRK, kurią teisme atstovavo L. Matjošaitytė, sprendimo neskirtos valstybės dotacijos.

Širinskienės veiksmus vadino desperatiškais

TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis A. Širinskienės veiksmus vadino desperatiškais.

„Mes visi suprantame, kad pagrindinis tyrimas, kur didžiausios sumos aptarinėjamos yra susijusios su „valstiečiais“ . Galima pritaikyti patiems „valstiečiams“ tą patį, ką pati A. Širinskienė yra surašiusi savo kreipimesi“, – sakė G. Landsbergis.

Pasak jo, jiems apginti VRK pirmininkę reikia tam, kad būtų teisingi sprendimai priimti dėl jų pačių. Jis priminė, kad VRK dar tiria „Naisių vasarą“ ir tautinių kostiumų dalinimo aplinkybes.

„Akivaizdu, kad paskutinis pusmetis buvo apie valstiečius. Liberalų klausimas jau yra išspręstas. Mūsų klausimas irgi kažkaip pasibaigs, bet ten yra labai mažos apimties, palyginus su tais klausimais, kurie susiję su „valstiečiais“, – sakė G. Landsbergis.

Jo vertinimu, tai yra pavojinga, todėl, kad, pasak konservatorių lyderio, didžiausia frakcija perima VRK į savo rankas ir diskredituoja pačią instituciją.

TS-LKD lyderio nuomone, VRK pirmininkė turėtų arba griežtai atsiriboti nuo tokių pareiškimų, arba trauktis.

„Tai labai grubus veiksmas, griaunantis demokratiją“, – sakė G. Landsbergis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po šiųmetinio poilsiautojų antplūdžio Palangoje daromos išvados: būdavo dienų, kai tėvų neberasdavo apie pusšimtis vaikų (4)

Palangos gelbėtojai šią vasarą ne tik sergėjo poilsiaujančiuosius pajūryje, bet ir dažnai...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (311)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...

Maksimo Galkino dėmesį Grybauskaitei rekomenduoja praleisti pro ausis (373)

Palangos koncertų salėje pasirodymą surengęs Maksimas Galkinas pokštavo apie Rusiją,...

„Bloomberg“ apie Merkel ir Putino susitikimą: prognozuojamas tikras uraganas (1)

Tarptautinių santykių srityje prognozuojamas tikras uraganas: dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo...

Po skandalo bažnyčioje prabilo Vėlyvis: kito mūsų performanso vieta kaip ir aiški (652)

Penktadienį naujienų portalo DELFI redakcija sulaukė režisieriaus Emilio Vėlyvio komentaro...

Papasakojo, kokios kritinės klaidos vairavimo egzamine pakiša koją – jas daro ir patyrę vairuotojai (70)

Dažnas būsimas vairuotojas, keliaudamas laikyti praktinio egzamino į „Regitrą“, viliasi, kad...

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (48)

Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas...

Kėdainietis šimtukininkas studijuos Kembridže (15)

Buvę rajono abiturientai, išleistuves atšventę liepą, jau gyvena neramiomis studijų pradžios...

Vainauskui parūpo naujasis „Ryto“ pavadinimas (37)

Iš pradžių savininkus, o paskui ir pavadinimą pakeitęs Vilniaus „Ryto“ klubas gali įsivelti...

Per pasaulį praūžus priekabiavimo skandalų bangai Lietuvai yra dėl ko gėdytis (36)

Kultūrinis seksizmas – tai it dramblys kambaryje: akivaizdus, bet niekieno lyg nepastebimas,...