„Lietuvos žmonės padarė pasirinkimą, jis yra daugiau negu aiškus. (...) Palinkėti galiu tiktai viena: didelės, didelės išminties ir suvokimo, kokia atsakomybė dabar gula ant jų pečių. O ji nesuvokiamai didelė“, – žurnalistams Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų štabe sekmadienio naktį sakė G.Landsbergis.

Jis teigė skambučiu su pergale rinkimuose pasveikinęs vieną „valstiečių žaliųjų“ vedlių Saulių Skvernelį.

Konservatorių lyderis tikino nematantis galimybės vienoje koalicijoje dirbti konservatoriams, socialdemokratams ir „valstiečiams žaliesiems“. Jis taip pat tikino, kad į valdančiąją daugumą tik su Ramūno Karbauskio vadovaujama partija nesiverš.

G.Landsbergis taip pat ironizavo, kad vienintelė partija, visiškai remianti „valstiečių žaliųjų“ lyderį Ramūną Karbauskį, yra Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas sakė, kad partija neatmeta galimybės dalyvauti valdančiojoje koalicijoje su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tačiau, pasak jo, šiai partijai reikės pakeisti derybines pozicijas.

„Mes kalbamės apie darbus ir principus, ir visos tos raudonos linijos, kurios buvo brėžiamos iki rinkimų, debatų metu, nėra priimtinos“, – kalbėjo G.Landsbergis.

Jis tvirtino, kad kai kurie „valstiečių“ kandidatai į ministrus kelia didelių abejonių, net dėl jų profesionalumo, kurį taip akcentavo ši partija. Konservatorių lyderis taip pat tvirtino, kad pačiai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovybei reikės susipažinti su kai kuriais Seimo nariais, laimėjusiais rinkimus vienmandatėse apygardose.

Pasak G.Landsbergio, kol kas neaišku, kokią vietą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga užims Lietuvos partinėje sistemoje, ar ji bus ilgam laikui aukštoje politikoje įsitvirtinusi partija.

„Kai kurios jų nuostatos yra labiau konservatyvios negu konservatorių, kai kurios jų ekonominės nuostatos yra labiau kairiosios negu socialdemokratų. Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname“, – teigė konservatorių pirmininkas.

„Man pati esmė, negebėjimas pasirinkti aiškios krypties jau rodo išskydusį ideologinį stuburą“, – pridūrė jis.

Pirminiais duomenimis, „valstiečiai“ Seime turės daugiau kaip 50 vietų, konservatoriai – apie 30.