aA
Sekmadienį baigėsi balsavimas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderio rinkimuose. Juose pirmauja 33-ejų metų Gabrielius Landsbergis, pirmojo šios partijos pirmininko Vytauto Landsbergio vaikaitis. Ir nors jį jau pasveikino pagrindinė konkurentė Irena Degutienė, politikai tikriausiai rungsis antrame ture.
Gabrielius Landsbergis
© DELFI

Partijos lyderio rinkimuose balsavo 9090 žmonių iš 16 tūkst. narių, rinkimų aktyvumas viršija 50 proc., todėl jie laikomi įvykusiais.

Remiantis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos įstatais, pirmininku laikomas išrinktas tas kandidatas, kuris surenka daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių partijos narių balsų.

Jei nė vienas iš kandidatų nesurinko daugiau kaip pusės visų dalyvavusių rinkimuose partijos narių balsų, tuomet du daugiausiai balsų surinkę kandidatai dalyvauja antrajame rinkimų ture.

Šiuo metu didžiausia intriga lieka, ar bus antrasis turas.

Kaip DELFI teigė partijos atsakingoji sekretorė Monika Navickienė, už G. Landsbergį balsavo 4525 partijos nariai, už I. Degutienę - 3913.

Mantas Adomėnas surinko 212 balsų, Laima Andrikienė - 182, Jurgis Razma - 231, Emanuelis Zingeris - 27.

Pasak atsakingosios sekretorės M. Navickienės, antrasis rinkimų turas yra tikėtinas. Dėl jo spręs partijos Centrinė rinkimų komisija.

G. Landsbergis, kurį rėmė dabartinis partijos pirmininkas Andrius Kubilius ir jo šalininkai, išsiveržė į priekį jau iš pradžių, nors I. Degutienė mynė ant kulnų.

I. Degutienė socialiniame tinkle pasveikino G. Landsbergį tapus naujuoju Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininku, nors galutiniai rinkimų rezultatai nebuvo visiškai aiškūs.

Nuoširdžiai sveikinu Gabrielių Landsbergį garbinguose rinkimuose tapus naujuoju Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių...
Posted by Irena Degutienė on Sunday, April 19, 2015

Ryžtųsi palikti Europos Parlamentą

Nors G. Landsbergį jau pasveikino pagrindinė konkurentė I. Degutienė, pats politikas nebuvo linkęs iš anksto džiaugtis pergale.

Tačiau DELFI klausiamas, ar tapęs naujuoju pirmininku ryžtųsi palikti Europos Parlamentą, G. Landsbergis pripažino, kad artėjant 2016 m. Seimo rinkimams veikiausiai teks priimti tokį sprendimą.

„Aš jau esu minėjęs, kad Europos Parlamento mandato atsisakyčiau, jeigu partija patikėtų man vesti ją į Seimą 2016 m. Toks pasakymas lieka ir toliau", - sakė G. Landsbergis.

„Manau, kad tektų vesti sąrašą ir tektų grįžti", - pridūrė politikas.

Klausiamas apie galimus pokyčius partijoje, G. Landsbergis paminėjo partijos įvaizdžio kaitą: „Reikia atstatyti bent jau keletą sudegusių tiltų, kuriais anksčiau buvo mažiau rūpintasi. Suburti žmones, kurie buvo arti mūsų partijos, bet nebuvo mūsų nariai, ta pati žiniasklaida, su kuria mums ne visada sekėsi vienodai gerai bendrauti. Darbo yra daug. Sunku vertinti, kiek tai matoma rinkėjams, bet didelis uždavinys yra partijos vienybė: partiją sudaro daugiau kaip kelios grupės ar bendruomenės, reikia labai aiškiai įvardinti, kaip jos turėtų dirbti kartu, kad dėl partijos ateities, politikos, dėl programos sprendimai būtų priimami bendru sutarimu".

Pirmasis rinkimų etapas baigėsi. Ačiū visiems už parodytą pasitikėjimą, palaikymą, pagalbą ir kritiką. Dėkoju bendraž...
Posted by Gabrielius Landsbergis on Sunday, April 19, 2015

I. Degutienei šie rinkimai patiko labiau nei 2011 m.

Dar nesuskaičiavus visų partijos narių balsų I. Degutienė pasveikino savo konkurentą su pergale. Tačiau paaiškėjus, kad veikiausiai prireiks antrojo rinkimų turo, politikė teigė jame dalyvausianti ir iš kovos nesitrauksianti.

Pasiteiravus, kokia nuotaika politikė prisimins šiuos pirmininko rinkimus, I. Degutienė teigė, kad jie kur kas geresni nei buvo 2011 m., kai teko varžytis su A. Kubiliumi.

„Matau daug pozityvių dalykų lyginant su 2011 m. rinkimais. Pirmiausia, išlaisvėjo partijos nariai. Tai tikrai yra demokratijos pamoka ir labai rimta. Ateity, ko gero, ir kitos partijos eis tokiu keliu kaip mes", - sakė politikė.

Klausiama apie partijos narių „išlaisvėjimą" I. Degutienė pabrėžė, kad prieš ketverius metus partijoje buvo jaučiama kai kurių narių nebyli rezistencija, tačiau šiuose rinkimuose to neliko: konservatoriai garsiai išsakydavo, kas jiems nepatinka.

Nuo 2016 m. konservatorių pirmininko kadencija pailgės

Konservatorių pirmininko kadencija – 2 metai, tačiau į ją patenka 2016 m. Seimo rinkimai, kurie Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams labai svarbūs. Per šiuos rinkimus jie išsiaiškins santykius su savivaldos ir Europos Parlamento rinkimuose puikiai pasirodžiusiu Liberalų sąjūdžiu.

Kaip yra teigęs Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Mažvydas Jastramskis, pasirinkimas tarp I. Degutienės ir G. Landsbergio atspindi pasirinkimą, ar bus bandoma išlaikyti ir mobilizuoti esamus rinkėjus, ar pritraukti naujų. Konservatorių elektoratas, anot mokslininko, yra vyresnio amžiaus, dažniausiai tai pensininkai. Šia prasme juos labiau mobilizuotų I. Degutienė, bet liberaliai konservatyvius rinkėjus pritraukti geriau tiktų G. Landsbergis. Antra vertus, liberalai šioje srityje jau pirmauja, taigi G. Landsbergio manevro laisvė siaurėja.

Įdomu tai, kad nuo 2016 m. gruodžio 1 d. pirmininko kadencija bus jau 4 metai.

Konservatorių pirmininkas renkamas tiesioginiuose visų partijos narių rinkimuose. Pirmininko rinkimai laikomi įvykusiais, kai juose dalyvauja ne mažiau nei pusė visų partijos narių.

Iš viso Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai vienija apie 16 tūkst. žmonių. Partijoje yra 81 skyrius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kaliningrade apsilankęs lietuvis norėjo sprukti: daugiau niekada ten nevažiuosiu (399)

„Daugiau tikrai niekada ten nevažiuosiu“, – tikino savaitgalį Kaliningrade praleidęs...

Nebrangių, bet tikrų itališkų picų pulkai žmonių traukia į Tytuvėnus (46)

Pačios tikriausios itališkos picos paragauti galima Tytuvėnuose. Pagrindinėje miestelio gatvėje...

Gyvai / Antrasis krepšinio spektaklis Melburne: Australija – JAV tiesioginė vaizdo transliacija

Daugiau nei 50 tūkst. sirgalių akivaizdoje Melburno „Marvel“ stadione šeštadienį antrą...

Irina Rozova – Seimo narė, kuri veikė pilkojoje zonoje: kokiomis pataisomis rūpinosi politikė (342)

Su po diplomatine priedanga dirbančiais Rusijos žvalgybos darbuotojais bendravusi ir, kaip rodo...

Orai kvies savaitgalį praleisti gamtoje (1)

Virš Lietuvos jau nuo ketvirtadienio įsitvirtinęs aukšto atmosferos slėgio laukas ir toliau...

Karališkosios šeimos ekspertė: toks princo Harry ir Meghan Markle elgesys žalingas monarchijai (1)

Anot karališkosios šeimos ekspertės, princas Williamas būgštauja, kad pastarasis princo Harry...

Paaiškėjo rinktinės sudėtis rungtynėms su Pietų Korėja

Šeštadienį Liėtuvos vyrų krepšinio rinktinė pradės pasirodymą tarptautiniame keturių...

Baltijos kelyje Gitanas Nausėda pasipiršo žmonai (276)

Lietuvos , Latvijos ir Estijos valstybės eina ta pačia kryptimi – nori sukurti savo žmonėms...

Sovietai jos nepasigailėjo: grafaitės Marijos Tiškevičiūtės tragedija (119)

1941 m. birželio 14 d. okupacinio sovietinio režimo įvykdytos represijos, kai iš Lietuvos į...

Prabangiausia pasaulyje vakarienė Vilniaus gatves nudažė baltai (255)

Šių metų Le Diner en Blanc renginys prasidėjo kitaip nei įprasta. Po tradicinės renginio...