aA
Buvęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto (LNOBT) direktorius Gintautas Kėvišas patyrė dar vieną skaudų smūgį – antradienį teismas konstatavo, kad kultūros ministrė jam pagrįstai skyrė dvi drausmines nuobaudas ir atleido iš vadovaujančių pareigų.
Gintautas Kėvišas
© DELFI / Andrius Ufartas

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Ieva Stanislovaitienė paskelbė, kad atmeta G. Kėvišo ieškinį dėl skirtų drausminių nuobaudų, kompensacijos dėl priverstinės pravaikštos priteisimo, neturtinės žalos ir atleidimo iš darbo.

Anot teismo, G. Kėvišo padaryti šiurkštūs darbo pažeidimai buvo pakankamas pagrindas jį atleisti iš LNOBT vadovo pareigų.

„Kultūros ministerija pagrįstai teigia, kad G. Kėvišas visus veiksmus atliko sąmoningai, sistemingai, tęstinį laikotarpį, planuotai, ignoravo privalomas įstatymų nuostatas, prisidengdamas darbinių funkcijų vykdymu LNOBT veikė savo interesais“, – skelbdama sprendimą pažymėjo teisėja.

Anot teismo, G. Kėvišas, neturėdamas kultūros ministrės leidimo, dirbo du darbus – vadovavo ne tik LNOBT, bet ir viešąjai įstaigai „Vilniaus festivaliai“. Tokį leidimą jis privalėjo gauti, nes 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo praėjusių metų rugsėjį priimtas Profesionaliojo scenos meno įstatymas.

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad dėl leidimo dirbti „Vilniaus festivaliuose“ G. Kėvišas kreipėsi tik balandžio 24 d., kai ministerija pradėjo tyrimą, o dėl leidimo užsiimti individualia veikla buvęs LNOBT vadovas išvis nesikreipė.

„G. Kėvišas tarnybinėse komandiruotėse atstovavo ne tik LNOBT, bet ir „Vilniaus festivalius“, bendravo su įvairiais meno atlikėjais ir kolektyvais abiejų juridinių asmenų vardu“, – teismo teigimu, G. Kėvišas pasinaudojo LNOBT direktoriaus statusu ir tarnybine padėtimi „asmeninei turtinei ir neturtinei naudai gauti“, o kitas jo darbas sukėlė viešųjų ir privačių interesų konfliktą, diskreditavo LNOBT autoritetą.

Teismas taip pat konstatavo, kad G. Kėvišui pagrįstai buvo skirta pastaba dėl to, jog jis veikė savo sūnaus įmonės vardu, nors jis ir buvo nusišalinęs nuo Angelos Gheorghiu, Londono simfoninio orkestro, Karališkojo filharmonijos orkestro koncertų organizavimo ir sutarčių pasirašymo su koncertų tiekėja „Riversie Music Limited“. Tačiau, anot teisėjos, toks nusišalinimas jau buvo pavėluotas, nes Londono simfoninio orkestro koncertas tuo metu jau buvo įtrauktas į 2016 m. LNOBT programą. Be to, G. Kėvišas pats patvirtino, kad buvo suinteresuotas sūnaus įmonės atstovaujamų atlikėjų koncertų įvykimu.

Kreipdamasis į teismą G. Kėvišas prašė panaikinti ne tik kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson sprendimą atleisti iš darbo, bet ir panaikinti anksčiau skirtą drausminę nuobaudą bei priteisti atlyginimą už priverstinę pravaikštą. Buvęs ilgametis teatro vadovas taip pat prašė priteisti patirtą neturtinę žalą – teismui jis nurodė, kad ją įvertina vienu euru.

Ministrė sprendimą atleisti G. Kėvišą priėmė „išimtinai remdamasi“ Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nutarimu, kuriame konstatuota, jogs pažeidė Viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą.

VTEK nustatė, kad G. Kėvišas supainiojo viešuosius ir privačius interesus spręsdamas klausimus, susijusius su sūnaus bendrove „Riverside music LTD“ ir su savo kita darboviete „Vilniaus festivaliai“, be to, jis, kaip LNOBT direktorius, neužtikrino, jog interesus laiku deklaruotų ir jo pavaldiniai. G. Kėvišas LNOBT vadovavo 15 metų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užkalnis. Ar vis dar yra leidžiama nemėgti gėjų eitynių? (10)

Aš džiaugiausi, kai Vilniuje sklandžiai, draugiškai ir šviesiai praėjo Baltic Pride eitynės....

Baltijos jūroje – pavojus, apie kurį žino retas lietuvis: nepastebėjus ženklo gali kainuoti gyvybę (20)

Nors šiuo metu oras jau visai neprimena birželį alinusių karščių, tačiau poilsiautojų...

Kovai su erkėmis – siūlymas purkšti Lietuvos teritoriją: specialistai įvertino šią idėją (121)

Nuo erkinio encefalito šiemet mirė du žmonės, šia liga nuo metų pradžios susirgo 99 asmenys...

Rasa Kazėnienė pratrūko: prokuratūrą reikia aptverti tvora ir visi žinos, už ką prokurorai ten sėdi (390)

Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotoja Rasa Kazėnienė stebisi prokuratūros priimtu...

Gyvai / Europos jaunimo čempionato aštuntfinalis: Lietuva – Latvija tiesioginė rungtynių transliacija (8)

Europos jaunimo iki 20 metų čempionate – lemiamų kovų metas: trečiadienį prasideda...

Elgetaujantys turistai iš Vakarų kelia pasipiktinimą: atvyksta iš turtingesnių šalių ir maldauja sušelpti pinigais (46)

Azijos šalyse vis didesnį pasipiktinimą kelia vakariečiai, prašantys vietos gyventojų paaukoti...

Klausimai, į kuriuos interjero dizaineriams įgriso atsakinėti

Per ilgametę darbo patirtį interjero dizaineriams tenka susidurti su įvairiausiomis užduotimis:...

Toks darbuotojo CV – pirmasis Lietuvoje: dirba visą parą už 120 eurų per mėnesį (12)

Vykstant 4 pramonės revoliucijai vis daugiau kalbama apie tai, kad robotai išstums žmones iš jų...

Ypatingas gamtos kampelis Kuršių nerijoje: šių kopų grožis traukia turistus iš viso pasaulio (1)

Jei būtų renkama pagrindinė konkurentė garsiajai Nidos Parnidžio kopai , ja tikriausiai taptų...

Proto industrija. Gyvenu Filipinuose - dirbu EU. Kas nutinka tapus CEO? Veidų atpažinimas - iDenfy

Laidos herojai: Rytis Stanevičius pardavė beveik visus verslus ir su šeima persikėlė gyventi į...