aA
Apie atminimo lentą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai viešai pasisakęs Arvydas Anušauskas sulaukė menininko Andriaus Labašausko atsakymo, po kurio kilo žodinis vyrų konfliktas.
Arvydas Anušauskas, Andrius Labašauskas
© DELFI montažas

„Nežinojau, kad kažkokius savo „šalininkus“ siunčiau į teismą pas Labašauską. Menininkui fantazija yra reikalinga, nors tokius niekuo nepagrįstus kaltinimus girdžiu ne pirmą kartą. Kaip taisyklė, tai mažai skaitančių žmonių bruožas“, – tvirtino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys A. Anušauskas po diskusijos „Facebook“ tinkle.

Konfliktas kilo po A. Anušausko įrašo apie Generolą Vėtrą. Įraše A. Anušauskas kalbėjo apie etiketes ir pridūrė, kad „pagerbiantys nužudytą J. Noreiką tikrai nėra antisemitai nei, juo labiau, fašistai“.

„Manau, klijuojantys etiketes kada nors supras, kad žmonės, pagerbiantys (tikrai absoliuti jų dauguma) nužudytą J. Noreiką nėra nei antisemitai, nei, juo labiau, „fašistai“. Dėl rodomo dėmesio J. Noreikai-Generolui Vėtrai jie nėra nei mažesni, nei didesni patriotai. Jei ir mažiau žino istoriją – vis tiek nuoširdžiai nori ją sau išsiaiškinti“, – teigė A. Anušauskas.

Seimo narys tvirtino, kad prie Vrublevskių bibliotekos atsiradę generolui skirti pagerbimo ženklai buvo skirti ne tik jam. Simboliškai įžvelgė didesnę prasmę. „Prie bibliotekos atsiradę pagerbimo ženklai pirmiausia skirti J. Noreikai ir dar 40-čiai jo vadovautos antikomunistinės organizacijos narių bei visiems pasipriešinimo dalyviams. J. Noreikai ir nacių įkalintiems Štuthofo koncentracijos stovyklos kaliniams. Kaltė, atpirkimas ir auka – šiems žmonėms yra suprantami žodžiai“, – tvirtino istorikas.

Arvydo Anušausko "Facebook" įrašai
Arvydo Anušausko "Facebook" įrašai
© Facebook

Po šiuo įrašu kilusioje diskusijoje pasisakė ir menininkas Andrius Labašauskas, sukūręs „Laisvės kalvelės“ projektą Lukiškių aikštei Vilniuje.

Seimo narys į menininko žodžius sureagavo ne tik atsakydamas bendroje diskusijoje, bet net ir pabrėždamas juos atskiru įrašu savo „Facebook“ sienoje. „Ką tik gavau „Laisvės kalvelės“ Lukiškių aikštėje autoriaus Andriaus Labašausko viešą „sveikinimą“ ant FB („Facebook“ – DELFI) sienos. Jau matuoja mano padarytą „žalą“. Matyt, aš kaltas ir iš savivaldybės jo išmelžtus 32 tūkst. eurų (per mažai? Aš tiek per metus neuždirbu, bet man negaila – jei viskas vardan...) už „kalvelės“ maketą, kurios statyti neleidžia paveldosaugininkai. Ką gi, prisiimu šitą kaltę – neatkreipiau dėmesio“, – „Facebook“ tinkle rašė Seimo narys.

Jo įvardyti 32 tūkst. eurų – suma, kurią savivaldybė sumokėjo menininkui už projektą.

„Upės neužtvenksi. Kraupsta jauni žmonės, dokumentus skaitydami. Jūsų veiklos žala Lietuvai apskritai sunkiai pamatuojama. Sėkmės rinkimuose, jums turėtų puikiai sektis. Visi susipykę ir kaip niekad vieningi – sveikinimai“, – tokį A. Labašausko komentarą „Facebook“ tinkle paviešino Seimo narys.

Arvydo Anušausko "Facebook" įrašai
Arvydo Anušausko "Facebook" įrašai
© Facebook

DELFI susisiekus su A. Labašausku, šis paprašė klausimus pateikti raštu. Tiesa, pridūrė, kad nėra tikras, ar nori dar komentuoti šia tema.

A. Anušauskas savo „Facebook“ sienoje šia tema paviešino tris įrašus: nuomonę apie Generolo Vėtros pagerbimą, vėliau paviešino A. Labašausko komentarą ir pasidalijo straipsniu pridurdamas, kad „menininkui fantazija yra reikalinga“. Visi šie įrašai ketvirtadienio vakarą dingo.

A. Anušauskas DELFI teigė, kad įrašų neištrynė, tiesiog pakeitė jų privatumą, taip jie tapo matomi ne visiems. Seimo nario teigimu, menininkas atsiprašė, o ir jis pats nesiekė kurstyti konflikto, todėl ir nusprendė, kad įrašai bus skirti mažesniam ratui socialinio tinklo draugų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(86 žmonės įvertino)
3.5465

Top naujienos

Darius Kuolys: jie jaučiasi taip, lyg Dievas jiems būtų padovanojęs Lietuvą (2)

Būsimos valdančiosios koalicijos sudėtis po 2020 m. Seimo rinkimų priklausys ir nuo prezidento...

Vilniuje surado ypatingą gatvę: taip, kaip žmonės ten gyvena turi pamatyti visa Lietuva (145)

Kaimynas kaimynui ne akmenį į langą meta, o komplimentą pasako. Kaimynas kaimynui ne skundą...

„Artėja paskutiniojo teismo diena“: gyventojus išgąsdino žaibiškai užtemęs miestas (59)

Dėl didžiausių atogrąžų miškų gaisrų Brazilijos istorijoje viename mieste sutemo 15 val., nes...

Verslo įtakingiausieji: politikų ciniškumas kartais pritrenkia (137)

Trečiadienį DELFI paskelbė įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų sąrašą. Laidoje...

Puikus virškinimas, saldus miegas ir rami nervų sistema: išbandykite 3 ingredientų kokteilį (25)

Bananų ir cinamono kokteilis akimirksniu atgaivins organizmą ir pastatys ant kojų peršalus!

Lietaus debesys pasitrauks ir sugrįš šiluma (2)

Ketvirtadienio dieną įžūlūs lietaus debesys iš Lietuvos pasitrauks. Jau naktį žymesnio lietaus...

FIBA atnaujintame pasaulio čempionato pajėgumo reitinge – Lietuvos rinktinės šuolis aukštyn (87)

Prieš pasaulio krepšinio čempionatą FIBA skelbia jau antrą „FIBA 2019“ turnyro dalyvių...

Veidrodinė ministerija Kaune: išvadino akių dūmimu, bet darbuotojai atgal į sostinę nebenori (62)

Balandžio pradžioje atidaryta vadinamoji veidrodinė Žemės ūkio ministerija Kaune.

Stebuklingoje Graikijos vietoje atostogavusi Vaida Skaisgirė dalijasi pavydą keliančiais kadrais (141)

Neseniai Graikijoje esančioje Mikonos saloje su sūnumi atostogavusi Vaida Skaisgirė socialiniame...

Ar seksas lėktuve yra nelegalus ir ar galima už tai sulaukti bausmės? (32)

„Mylios aukščio klubas“ – taip kartais apibūdinami žmonės, kurie yra mylėjęsi lėktuve....