aA
Šeštadienio vakarą kandidatas į prezidentus Naglis Puteikis feisbuke paskelbė paiešką – ieško kandidatų norinčių dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose nuo Lietuvos centro partijos. Prie skelbimo nurodė laukiantis skambučių dieną–naktį. Norinčiu kandidatuoti į Plungės savivaldybės tarybą apsimetęs keliautojas, Vilniaus mero patarėjas Karolis Žukauskas paviešino visą susirašinėjimą, rodydamas, kaip Lietuvoje tampama politikais. Pats N. Puteikis tvirtina žinojęs, kad jam rašomos žinutės ne rimtos.
Puteikio susirašinėjimas su apsimetusiu kandidatu
Puteikio susirašinėjimas su apsimetusiu kandidatu
© DELFI

Pirmiausia šeštadienio vakare socialinėje erdvėje pradėjo plisti N. Puteikio skelbimas, kuriame jis teigia, kad negali iškelti kandidatų sąrašų devyniose savivaldybėse, nes šie – per trumpi.

„Iki 2018 12 26 d. (trečiadienio) imtinai ieškau sutinkančių tapti kandidatais nuo Lietuvos centro partijos. Reikia turėti el. bankininkystę, arba el. parašą arba bankinę kodų kortelę ir būti ten deklaravusiam gyvenamą vietą. Skambinkite man dieną-naktį“, – rašė parlamentaras palikdamas savo kontaktinius duomenis.

Ar tikrai N. Puteikis laukia skambučių ir naktį išbandė K. Žukauskas. Jis, apsimetęs galimu kandidatu į Plungės savivaldybę, teiravosi, ar netrukdys jo teistumas dėl pavogtos žoliapjovės iš kaimyno. N. Puteikiui atsakius „Jaučiu, kad tiksite“, pokalbis vystėsi toliau. Galimu kandidatu Giedriumi apsimetęs Karolis SMS žinutėmis N. Puteikiui pasakojo, kad po pirmos santuokos suprato, jog jam patinka vyrai. Vėliau tema pasisuko link „atiminėjamų vaikų“ ir partijos vertybių. Visomis žinutės K. Žukauskas pasidalino feisbuke.

„Kūčių naktį kalba gyvuliai, naktį prieš Kūčias galima susikalbėti su politikais. Kadangi vakar kandidatas į visus įmanomus postus Naglis Puteikis internete desperatiškai paskelbė, kad ieško kandidatų į miestų tarybas, nes trūksta jam sąrašų užpildymui, ir kad su juo galima bendrauti visą parą – išbandžiau. Nemelavo – net ir 2 h nakties atsakinėjo į SMS. Išbandžiau keletą testų – teistumo, nebaigto aukštojo, galiausiai homoseksualumo – visus testus kandidatas praėjo, o aš praėjau jo vertybių filtrą ir praktiškai tapau kandidatu su Puteikio sąrašu į Plungės miesto tarybą. Šįryt jau skambino jo patikėtinė, norėdama susirinkti informaciją, padėti deklaruoti turtą ir t.t. – čia ir pabaigiau žaidimą.

Įdomiausia, kad partijos vertybes kandidatas siūlo pasitikrinti suvedus į Googlą „Ozolas Centro partija Kručinskai“ – jokių vertybių neradau, gal partija jų ir neturi. Bet jei po kurio laiko į Googlą vesit „SMS kandidatas į prezidentus“, jau žinau, kokią pavardę jums išmes.

Štai taip Lietuvoje tampam politikais, štai taip formuojama politinė bendražygių komanda. SMS žinutėmis, naktį prieš Kūčias“, – rašė K. Žukauskas.

Puteikis: tai aš jį „ištrolinau“

DELFI susisiekė su politiku Nagliu Puteikiu. Šis teigia, kad iš pirmųjų žinučių suprato, kad kažkas bando pajuokauti ir tai panaudojo kaip progą platinti savo partijos vertybes.

„Aš pagalvojau kad čia iš Dviračio žinių kažkas. Kaip nesijuokiant priimti informaciją, kad žoliapjovę pavogęs žmogus nori dirbti savivaldybė taryboje, atsakingas už parko tvarkymą. Daugiau nei akivaizdu čia. Bet aš nusprendžiau trolį panaudoti savo reikmėms. Ne jis mane įsikinkė, aš jį įsikinkiau.

Aš labai aiškiai sudėjau į kiekvieną žinutę, nuo to momento, kai žmogus parašė, kad nori parkuose dirbti, į kiekvieną žinutę sudėjau po vieną pranešimą mūsų šalininkams, mūsų partijos rėmėjams: Kručinskai, Ozolas, Ukrainos kariuomenę remiam, prieš vaikų eksportą į Naująją Zelandiją. Tai mūsų žinutės rinkėjams. Aš Karoliui be galo dėkingas už tokį mūsų vertybių reklamavimą esu ir džiaugiuosi, kad jis pats nesuprato. Šiuo atveju mes susikeitėme vietomis, tai aš jį ištrolinau“, – DELFI teigė N. Puteikis.

Paklaustas, ar susilaukė realių kandidatų tokiu būdu jis tvirtino, kad taip.

„Kai kuriems Vilniaus influenceriams atrodo, kad čia mes renkame benamius. Čia iš tikrųjų normalus vakarietiškas būdas telkti šalininkus. Centro partija skelbia, kad neužtenka jūsų balsų per rinkimus, mus reikia kandidatų tose savivaldybėse, kur yra vienvaldžiai merai, nes tose savivaldybėse didžioji dauguma darbo vietų priklauso nuo mero malonės biudžetinėse įstaigose. (...) Šiauliuose trys (kandidatai – DELFI), Kaišiadorių sąrašą su didele atsarga pasidarėme, Plungėje jau pasiekėm ką norim“, – teigė jis.

N. Puteikis taip pat tvirtino, kad pas juos partijoje teistų nebus, o šitas susirašinėjimas padėjo nemokamai išpopuliarinti jo partijos vertybes feisbuke.

Paneigė politiko teiginius

Apie 17 val feisbuke pasirodė antroji šios istorijos dalis. Kaip rašo K. Žukauskas, pratęsimo prireikė dėl dviejų priežasčių – N. Puteikio teigimo, kad jis neapsigavo ir tolimesnių bandymų išgalvotą asmenį Giedrių įtraukti į rinkimus Plungėje.

Pateikiame K. Žukausko istoriją (kalba netaisyta):

„Pirmiausiai nuo melo. Naglis Puteikis, jūs esate melagis. Vakar naktį išsidūrėte, patikėjote, iškart mano kontaktą persiuntėte savo kolegei Eglei Plungėje, o šiandien jau viešai sakote, kad nuo pat pradžių žinojote, kad esate trolinamas. Tereikėjo pripažinti – „Na taip, išsidūriau, kas čia tokio“, bet kadangi meluojate ir toliau, dėl to ir istorija tęsiasi.

Kodėl žinau, kad meluojate? Nes šiandien apie pietus skambina jūsų kolegė iš Plungės (ryte jos skambutį atmečiau), kuriai dar vakar atidavėte mano kontaktus. Šiandien jai pamiršote pranešti, kad Giedrius Malinauskas neegzistuoja, todėl Eglė toliau tęsia rekrūtinimo darbą. Ir visai atvirai su ja pasikalbėjome – Plungėje reikia surinkti 15 žmonių sąrašą, "bet Naglis sakė, kad verta turėti 17–20 žmonių, nes dalis atkrenta tikrinant dokumentus". Klausiu, kiek šiuo metu yra sąraše? Eglė sako, kad turi apie 10, jei neatkris kažkas iš jų, dar pas vieną važiuos vakare, tada aš būčiau gal 12–tas. Ir prašo – „Kvieskit į sąrašą brolius, seses, mamas, kaimynus, reikia žmonių. Labai daug išsigąsta, kai pasakom, kad reikia pajamų deklaracijos mokesčių inspekcijai“. Sakau – o tai gal kažkaip ir gyvai reikėtų susipažinti visiems, vis tiek politinė komanda. Sako – nėra laiko, deadlainas 28 dieną, tai po to jau bus galima susitikti, ir Naglis gal atvažiuotų. Dar prieš tai atvažiuos pas mane parašo ant dokumentų pasiimti. SMSu gavau nurodymus, kokių mano duomenų reikia, nusiunčiau – Giedrius Malinauskas jau beveik kandidatas. Dar įkalbėjo tris žmones iš savo aplinkos ir Plungės taryboje kurs Platelių frakciją.

Tada skambina Puteikio patikėtinis iš Klaipėdos Alvydas ir be didelių ceremonijų – „kokias deklracijas turi?“. Sakau turto esu užpildęs, pajamų ne. Sako – tai gali duot mums prisijungimus, užpildysim. Numykiu, kad nepažįstu, gal nesaugu duoti telefonu, sakau, kad paprašysiu sūnaus.

Vėliau parašau sms, kad sūnus negali, skambina jis man neperseniausiai – tai padėsiu užpildyt, duokit asmens kodą, gausit e.parašą į mobilų, duosit jį man, aš prisijungsiu ir aš užpildysiu.
Va taip su asmens duomenų apsauga, kokios dar ten ES taisyklės, kai rajoną gelbėti reikia, o laiko nėra. Galiausiai sutarėm, kad pabandysiu pats užpildyti – tai kol Puteikis visiems giriasi, kad patrolino trolį, jo patikėtiniai pagal jo įsakymą iš Giedriaus Malinausko vis dar laukia info apie deklaracijas ir tuoj tuoj atlėks parašo. Gal net per Kūčias ar Kalėdas, nes ką čia tos šventės, kai tauta pavojuje.

Nagli, perduokite Eglei ir Alvydui, kad Giedrius Malinauskas neegzistuoja – nenoriu jų pats liūdinti, nes visai susibendravome, jau kaip seni pažįstami jie man, kuriems nebaisu ir asmens duomenų patikėti.

Dar galime lažintis, kad Plungėje nepavyks jums to sąrašo suformuoti – geriau leiskit žmonėms šventęs švęsti. Net ir renkant bet ką nepavyksta sukrapštyti vos 15 žmonių – tai gal palikit tą Plungę ramybėje, nes surinkus žmones iš gatvės ar iš naktinių sms'ų, emigruos visa Plungė kur nors, kur nebus tokios suneštinės valdžios“, – feisbuke parašė K. Žukauskas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Skvernelis: atmetu priekaištus prezidentui Nausėdai (46)

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį tęsia susitikimus su kandidatais į ministrus....

Prezidentūrai užkliuvo kandidatės Skaistės reputacija: visuomenės pasitikėjimas finansų ministru yra labai svarbus (5)

Prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis sako, kad kandidatės į finansų...

ŠMSM: mokinių atostogos ilginamos nebus, priimtas sprendimas ir dėl nuotolinio mokymo skelbiamos atostogų datos (187)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kartu su epidemiologais išanalizavusi situaciją švietimo...

Epidemiologinei situacijai negerėjant Vyriausybė griežtina karantiną: būriuotis galima tik dviese (433)

Ministrų kabinetas trečiadienį apsisprendė griežtinti visoje Lietuvoje įvesto karantino...

Nemalonus įvykis Panevėžyje: vos tik įžiebta užgeso miesto eglė

Panevėžys lapkričio 28 dieną oficialiai paskelbė kalėdinio laikotarpio pradžią – mieste...

Internete žaibiškai plinta vaizdo įrašas: prie Gražulio pastebėtas paslaptingas vyras sukėlė klausimų (553)

Internete žaibiškai išplito vaizdo įrašo ištraukos iš nuotoliniu būdu vykusio Kultūros...

Skvernelis: tikimės, kad vakcina nuo COVID-19 Lietuvą pasieks iki gruodžio pabaigos (28)

Pirmoji vakcina nuo COVID-19 turėtų pasiekti Lietuvą iki gruodžio pabaigos, sako laikinasis...

Vainienė: prekybininkai pritaria veiklos ribojimams (14)

Vyriausybei trečiadienį nusprendus įvesti kai kuriuos naujus ribojimus prekybininkams, Lietuvos...

Pakvipo kalėdinėmis eglutėmis: iki šiol lietuvių namuose karaliavusios žaliaskarės turi naują konkurentą

Kalėdinių eglučių prekyba Lietuvoje visu smarkumu turėtų įsisukti gruodžio pradžioje. Dėl...

|Maža didelių žinių kaina