aA
Viešai žeminęs bei skatinęs neapykantą prieš homoseksualių asmenų grupę Šilalės gyventojas Ramūnas A. siunčiamas prižiūrėti senelių – teismas nusprendė, kad virtualioje erdvėje gėjus iškoneveikęs vyras per šešis mėnesius turės neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais asmenimis.
Feisbuke gėjus iškoneveikęs vyras: nuoširdžiai atsiprašau visų, ką įžeidžiau
© Fotolia

Be to, teismas paskelbė, kad per vienerių metų laisvės apribojimo bausmę Ramūnas A. turės nuo 23 iki 6 val. būti namuose.

„Ramūnas A. šeimos narei sukėlė fizinį skausmą ir viešai žemino bei skatino neapykantą prieš homoseksualių asmenų grupę“, – paskelbė policijos ir prokuratūros ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis įvertinusi teisėja Lina Šakarnienė.

Bylos duomenimis, Ramūnas A. savo namuose kilus konfliktui sutuoktinei kartą trenkė į veidą ir įspyrė į pilvą. Visa tai matė mažametė dukra, dėl kurios ir kilo konfliktas – moteris norėjo dukrą išsivesti į lauką, bet vyras priekaištavo, kad mažametė serga ir jai negalima eiti į lauką.

Be to, teismas nustatė, kad Ramūnas A., naudodamasis mobiliojo ryšio telefonu, socialiniame tinklalapyje „Facebook“ perskaitė viename naujienų portale patalpintą straipsnį apie homoseksualius žmones ir čia pat parašė komentarą. Jame jis homoseksualios orientacijos asmenis išvadino išsigimėliais, taip pat siūlė juos išnaikinti.

„Kas tokioj valstybėj norės gyventi, pyderasinėje, kur įstatymai eina už pyderasus? Nieko keisto, kad žmonės masiškai iš čia emigruoja!“ – (kalba netaisyta) rašė Ramūnas A.

Kokiomis aplinkybėmis vyras parašė šį komentarą, policijoje negalėjo paaiškinti – jis net neprisiminė, kad būtų tai rašęs.

„Bet pripažįstu, kad tokiu būdu viešai žeminau bei skatinau neapykantą prieš homoseksualių asmenų grupę“, – teigė Ramūnas A.

Jis tikino, kad tik išsakė savo nuomonę, apie tai, kad rašė komentarą, seniai yra pamiršęs, bet dabar, kai jo pasisakymu susidomėjo policijos pareigūnai, esą gailisi dėl tokio savo neatsakingo poelgio.

„Manau, kad komentarą parašiau norėdamas tik išreikšti savo nuomonę, – sakė Ramūnas A. – Aš nesu nusistatęs prieš homoseksualių asmenų grupę, taip padariau pasikarščiavęs, nesusimastęs, bet jiems nieko blogo padaryti negalvojau, todėl nuoširdžiai noriu atsiprašyti tų, ką įžeidžiau taip parašydamas.“

Ekspertai, perskaitę Šilalės gyventojo komentarą, konstatavo, kad jame yra žeminami homoseksualūs asmenys ir skatinama neapykanta.

„Komentare nėra propaguojamos prieš homoseksualių asmenų grupę nukreiptos smurtinės idėjos“, – nurodė jie.

Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad Ramūnas A. prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytas veikas ir nuoširdžiai gailisi.

„Kaltinamojo padarytos nusikalstamos veikos yra nesunkūs tyčiniai nusikaltimai, nukreipti prieš šeimos narį – sugyventinę, pastarosios atžvilgiu panaudojant fizinio pobūdžio veiksmus ir viešai žemino bei skatino neapykantą prieš homoseksualių asmenų grupę, – teismas pabrėžė, kad Ramūnas A. anksčiau neteistas, nebaustas administracine tvarka. – Vertinant išdėstytas aplinkybes, konstatuotina, jog baudžiamajame įstatyme numatyti bausmės tikslai kaltinamojo atžvilgiu bus pasiekti kaltinamajam už padarytas nusikalstamas veikas paskyrus vieną i baudžiamojo įstatymo sankcijose numatytų bausmių – laisvės apribojimą.“

Delfi informuoja, kad už viešojoje erdvėje parašytus komentarus atsako jų autoriai – Delfi ragina skaitytojus komentuoti prisiregistravus, o ne pasislėpus po anonimiškumo skraiste.

Baudžiamojo kodekso 170 straipsnis numato, kad tas, kas viešais pareiškimais žodžiu, raštu ar panaudodamas visuomenės informavimo priemonę tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą, gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Apie netinkamus komentarus Delfi skaitytojai raginami informuoti redakciją.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(159 žmonės įvertino)
2.3962

Top naujienos

Vytenis Miškinis

Po žudiko išpažinties – netikėta malonė: siųsti už grotų tokio žmogaus negalima (1)

Sostinėje pavasarį buvo įvykdyta žmogžudystė, dėl kurios įtarimai pareikšti garbaus amžiaus...

Įspėja Kanaruose atostogaujančius lietuvius: į šias kopas vaikų geriau nesivesti – linksminasi svingeriai, gėjai ir lesbietės

Jau daug metų viename gražiausių Kanarų salų paplūdimių šeimininkauja seksualinių nuotykių...

Bręsta konfliktas tarp Putino ir Erdogano: Turkijai išmušė svarbi valanda (4)

Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino santykiai...

Karas Ukrainoje. Iš Rusijos generolo – ciniško plano detalės (3)

277-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Rusijos...

Blogą savijautą ir nuotaiką gali nulemti vieno mineralo trūkumas – ypač svarbus emocinei pusiausvyrai

Magnis yra ketvirtas pagal gausumą mineralas žmogaus organizme, palaikantis šimtus biocheminių...

Pasižiūrėkite, kaip šeima savo rankomis atnaujino beveik 100 metų skaičiuojančią sodybą Ignalinos rajone: gailisi tik vieno

Savomis rankomis atnaujinti būstą ryžtųsi tikrai ne kiekvienas. O ką jau kalbėti apie senos, 20...

Pasaulio futbolo čempionatas: Ispanija – Vokietija

Pasaulio futbolo čempionate sekmadienio vakarą – viena labiausiai intriguojančių grupės etapo...

Galvos skausmas gali būti ir plyšusios aneurizmos simptomas: profesorius pasakė, kaip jį atskiria nuo migrenos (1)

Galvos skausmas – vienas iš dažniausiai žmogų varginančių skausmų. Kartais ją tik...

Kroatija eliminavo istorinį įvartį mušusią Kanadą iš kovos dėl atkrintamųjų

Kanados rinktinė jau antrąją rungtynių minutę pelnė istorinį pirmąjį savo įvartį pasaulio...