aA
Raseinių rajono savivaldybėje – incidentas: administracijos direktoriaus pavaduotojas nuspyrė po stalu Raseinių rajono savivaldybės tarybos sprendimą riboti prekybą alkoholiniais gėrimais – kai kam leido paprekiauti visą parą.
Alkoholis

Apribojimų neliko

Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariai dar 2014 metų rugsėjo 25 dieną balsavo už tai, kad alkoholis šventėse ir masiniuose renginiuose būtų ribojamas – pardavinėjamas ne ilgiau kaip iki vidurnakčio.

Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas tvarkietis G. Šulinskas tokį Tarybos sprendimą nuspyrė po stalu. Rugpjūčio 23 dieną jis pasirašė keturis įsakymus, kuriais keturioms privačioms bendrovėms (redakcijai žinomi šių bendrovių pavadinimai – red. past.) alkoholiu leido prekiauti ilgiau, nei savo sprendime buvo patvirtinusi Raseinių rajono taryba – visą parą (prekybos vieta ir laikas – kelias dienas Molavėnuose vykęs renginys „Mėnuo juodaragis“).

G. Šulinskui pasirašant įsakymus, jo tiesioginis vadovas, administracijos direktorius Liudas Kavaliauskas buvo komandiruotoje. Įsidėmėtina tai, kad likus keletui dienų iki komandiruotės, L. Kavaliauskas buvo išleidęs įsakymus, kuriuose numatoma, jog jau minėtos keturios bendrovės alkoholiu gali prekiauti ne ilgiau kaip iki 24 valandos. L. Kavaliausko įsakymai visiškai atitiko tarybos sprendimą, ribojantį prekybą iki 24 valandos.

Bet L. Kavaliauskui išvykus, G. Šulinskas pakeitė savo vadovo įsakymus. Piktavališkai? Savanaudiškai? Kieno nors spaudžiamas ar dėl neišmanymo? Apie tai galima tik spėlioti. Pagal Vietos savivaldos įstatymą, direktoriaus pavaduotojui nenumatyta teisė keisti ne tik tarybos, bet ir administracijos direktoriaus įsakymų. Be to, remiantis Vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, savivaldybės tarybos priimtus sprendimus gali sustabdyti, pakeisti ar panaikinti tik pati savivaldybės taryba.

Migloti paaiškinimai

Paprašėme G. Šulinsko paaiškinti, kodėl nusprendė nekreipti dėmesio į Tarybos sprendimą.

G. Šulinsko atsakymas (kalba netaisyta): „Buvo atsižvelgta į festivalio organizatorių garantinį raštą, kadangi festivalis 100% komercinis, uždaras, organizatoriai prisiėmė visą atsakomybę už alkoholio prekybą bei vartojimo tvarką festivalio metu. Vadovavausi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 3 dalies 13 punktu, organizatoriai buvo supažindinti su Raseinių raj. savivaldybės 2014 m. rugsėjo 25 d. sprendimu Nr. TS-316. Naudos iš to negavau ir nesiekiau gauti. Vadovavausi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymu bei Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento konsultacijomis.“

Kas tai per konsultacijos – nepatikslinta. „Naujo ryto“ redakcijai atsiųstame Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento komentare aiškiai pasakyta: „Esant tokiam Savivaldybės tarybos spendimui (riboti prekybą alkoholiu iki 24 val. – red. past.), išduoti vienkartines licencijas kitomis nei nurodyta sąlygomis nebuvo pagrindo.“

Tokią išvadą pateikęs departamento Stebėsenos ir analizės skyriaus vyriausias specialistas Jonas Žala neminėjo jokių konsultacijų.

G. Šulinsko sprendimo pagrįstumu suabejojo ir savivaldybių veiklą prižiūrintis Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas.

„Direktoriaus įsakymai neturėtų prieštarauti tarybos patvirtintai tvarkai“, – „Naujam rytui“ atsiųstame komentare pabrėžė šio komiteto pirmininkė Guoda Burokienė.

Abejonės dėl įgaliojimų

Opozicijos Raseinių rajono taryboje lyderis Darius Ulickas pabrėžė, kad G. Šulinskas viršijo savo įgaliojimus.

Gytis Šulinskas
Gytis Šulinskas
© Arūnas Dambrauskas

„Savivaldybės administracija, kurios direktoriaus pavaduotoju ne per seniausiai buvo paskirtas G. Šulinskas, yra vykdomoji valdžia. Viena iš administracijos pareigų yra vykdyti tarybos sprendimus. Pavaduotojas, keisdamas direktoriaus įsakymus, viršijo savo įgaliojimus“, – atkreipė dėmesį D. Ulickas.

Pasak jo, pakeitimus tarybos sprendime buvo galima atlikti nesukeliant įtarimų dėl neskaidrumo.

„Vadovaujantis įstatymu, meras Algirdas Gricius, kaip savivaldybės vadovas, turėjo inicijuoti Tarybos sprendimo projekto pakeitimo rengimą ir rugpjūčio 21 dienos tarybos posėdyje pakeitimo projektą turėjo teikti tarybos svarstymui. Taigi laiko buvo. Taryba būtų apsvarsčiusi ir balsavimu priėmusi teisėtą sprendimą. Kodėl tai nebuvo padaryta, geriausiai, manau, žino meras ir G. Šulinskas“, – svarstė D. Ulickas.

Opozicijos atstovai pabrėžė: kadangi buvo pažeista tarybos sprendimu priimta tvarka, nuobaudą už įgaliojimų viršijimą G. Šulinskui gali teikti Taryba mero iniciatyva. Žinant, kad Raseinių rajono taryboje didelę įtaką turi tvarkiečiai, abejojama, ar meras inicijuos nuobaudą šios partijos aktyvistui.

G. Šulinską savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju merui A. Griciui teko patvirtinti prieš pusantro mėnesio, kai Raseinių rajono taryboje buvo suformuota nauja valdančioji dauguma ir prasidėjo „nauja kadrų politika“.

Užuominos dėl pagalbos

Įtarimų dėl savo veiklos G. Šulinskas sukėlė ir rugpjūčio pabaigoje, kai buvo pastebėtas savo privačiame kieme laikantis tarnybinį automobilį BMW. Žurnalistui užfiksavus šį faktą, G. Šulinskas miglotai aiškino apie tarnybines užduotis.

Tarnybinių užduočių pagrįstumu suabejojusiam žurnalistui jis pasiūlė: jei kada reikės pagalbos, prašom bet kada į mane kreiptis. Tokio pasiūlymo deramumu suabejojusiam žurnalistui G. Šulinskas aiškino: „Jeigu kada reikės pagalbos, prašom kreiptis“ sakau daugeliui sutiktų žmonių.“

Beje, įtarimų sukėlusiuose G. Šulinsko įsakymuose užsimenama, jog alkoholiu prekiaujančios įmonės kreipėsi į jį su prašymais, kad festivalio metu svaigalais būtų galima prekiauti visą parą. Ir jis padėjo. Tikras geradaris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Padėtis virsta nekontroliuojama: kasmet dėl antibiotikų miršta dešimtys tūkstančių pasveikti turėjusių žmonių (9)

Kiekvienais metais Europoje miršta 33 tūkstančiai žmonių dėl bakterinių infekcijų, kurių...

Lietuva – demografinėje duobėje: išgelbės tik darbo imigrantai? (85)

Mažėjantis Lietuvos gyventojų skaičius ir nesustojanti emigracija kelia vis daugiau klausimų,...

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (123)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Praėjus metams po dingimo Argentinoje aptiktas povandeninis laivas

Argentiniečių povandeninis laivas, prieš metus sprogęs ir dingęs su 44 žmonių įgula,...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (107)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Vaikamušių judėjimo aktyvistams: gavote tai, ko nusipelnėte (73)

Dar savaitė, kita ir Lietuvos miestai bei miesteliai pradės varžytuves, kieno įžiebta Kalėdų...

Neįtikėtinas rašytojos Colette gyvenimas: vyras vogė jos talentą, o ši keršijo romanais su jo 16-mečiu posūniu ir kitomis moterimis

Netrukus kelionę po Lietuvos kino teatrus pradės juosta „Koletė“ – dar vienas svarbus...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (98)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Šeimos tradicija, virtusi spontanišku nuotykiu – kaip keliauti su vaikais ir neišprotėti? (5)

Vieniems šeimos tradicijos yra bendros šventės ar aktyvios veiklos, kitiems jos neatsiejamos nuo...

Suvalgę kažko saldaus patiriate nemalonius simptomus? Mitybos ekspertai aiškina, kokiais atvejais gali tekti atsisakyti cukraus

Daugumos mūsų santykis su cukrumi svyruoja nuo meilės iki neapykantos. Mums patinka saldumynai, jie...