„Yra du fundamentalūs dalykai, kurie yra reikalingi norint pakeisti situaciją. Pirmas dalykas, atskleidžiamas ir pačiame filme, tai Aplinkos apsaugos agentūros baimė veikti. Kol sistemoje jie nebus apsaugoti nuo įvairių politinių vėjų, ar nuo tų pačių kriminalinių, mafijinių struktūrų, inspektoriai neturės galimybių veikti. Žinoma, svarbus faktorius yra ir atitinkamas atlyginimas, bet pirmiausia inspektorius turi jaustis saugus dirbdamas savo darbą“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

„Antra, nors uždrausti tai, kas ir taip yra nelegalu, yra neįmanoma, vis tiek apie bausmes reikia kalbėti. Bausmės turi būti pakeltos iš administracinio į baudžiamąjį kodeksą. Šį pasiūlymą teikiu Europiniu masteliu, tad Lietuva nebūtų inovatorė, tačiau sektų pažangiausių Europos šalių pėdomis“, – aiškino politikas.

V. Sinkevičius pabrėžia, kad žurnalistų pradėtas tyrimas turi būti vykdomas ir toliau, įtraukiant valstybės tarnautojus.

„Reikalingas nuodugnus tyrimas, o tam aplinkosaugos inspektoriai turi nebijoti veikti, būti įveiklinti, įgalinti. Tai yra du fundamentalūs dalykai, norint pakleisti situaciją sistemoje. Kitu atveju, tai bus laikinai šokiruojanti naujiena, kuri, kaip matėme dar pačiame filme, neužkerta kelio tolesnei nelegaliai veiklai vykdyti“, – mintimis dalijosi Europos Komisijos atstovas ir pažymėjo, kad Lietuvos politikai turėtų kuo greičiau sureaguoti į situaciją.

„Situacija reikalauja žaibiškos reakcijos tiek parlamente, tiek iš ministerijos pusės pristatant pokyčius“, – teigė eurokomisaras.

ELTA primena, kad naujienų portalas 15min paskelbė tyrimą dėl nelegalaus atliekų verslo. Paskelbta, kad Vilniaus rajone, Marijampolio miške, 1,7 hektaro žemės sklypo teritorijoje, funkcionavo nelegalus Juodžių sąvartynas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)