aA
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nepradėti savarankiško tyrimo dėl to, ar Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Agnė Zuokienė pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą ir naudojosi tarnybine padėtimi, spręsdama šeiminius nesutarimus. Šį klausimą jau yra išnagrinėjusi Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Etikos komisija.
Agnė Zuokienė, Artūras Zuokas
Agnė Zuokienė, Artūras Zuokas
© DELFI montažas

Pagal galiojančią tvarką, savivaldybės Etikos komisija atsiuntė savo išvadą VTEK. Tokiais atvejais, kaip įprasta, VTEK sprendžia, ar pradėti savarankišką tyrimą.

Šiuo atveju, pasak VTEK atstovės spaudai E. Ivanauskaitės, tarnyba nusprendė savarankiško tyrimo nepradėti. Šį atvejį jau yra išnagrinėjusi savivaldybės tarybos Etikos komisija.

Apie VTEK sprendimą pirmasis pranešė portalas lrytas.lt.

Savivaldybės komisija griežtai įvertino Zuokienę

Vilniaus savivaldybės tarybos Etikos komisija vasario 3 dienos sprendimu konstatavo, kad A. Zuokienė pažeidė Elgesio kodekse įtvirtintus sąžiningumo, skaidrumo ir viešumo, padorumo, nesavanaudiškumo ir nešališkumo elgesio principus.

Komisija skundą nagrinėjo po to, kai gavo viešosios įstaigos Jono Meko vizualiųjų menų centro direktoriaus Gintaro Sondeikos prašymą. Jame buvo prašoma įvertinti Savivaldybės tarybos narės, Kontrolės komiteto pirmininkės, Agnės Zuokienės veiksmus, susijusius su Centru, 2019 m. liepos – rugpjūčio mėn. bei įvertinti galimą interesų konfliktą jos veiksmuose.

Prašyme buvo nurodyta, kad A. Zuokienė 2019 m. liepos 31 d. inicijavo menininko Jono Meko daiktų, esančių patalpose Užupio g. 30, Vilniuje, išvežimą. Pašyme buvo nurodyta, kad A. Zuokienė viešai ne kartą sakiusi, jog dėžės su daiktais „gali būti ir J. Mačiūno kolekcijos dalis, kurioje buvo ir J. Meko darbų“ , taip pat pareiškusi, kad artimiausiu metu kvies į jos vadovaujamą Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetą siekdama išsiaiškinti ar prieš dešimtmetį Savivaldybės įsigyta kolekcija buvo išsamiai apskaityta, nes kol kas neradusi „nei vieno žmogaus ar dokumento, kuris tai patvirtintų“.

Taip pat prašyme nurodyta, kad A. Zuokienė pasinaudojo savo tarnybine padėtimi asmeniniams tikslams pasiekti, t. y. turėdama akivaizdų privatų interesą, kėlė abejones dėl tam tikrų asmenų reputacijos, galimai naudojasi Kontrolės komiteto pirmininkės pareigomis, siekdama tikrinti Centro veiklą, eksponatus ir kitą turtą. Todėl pareiškėjas prašė įvertinti A. Zuokienės elgesį ir galimą interesų konfliktą, o jį nustačius, nušalinti Kontrolės komiteto pirmininkę nuo Centro veiklos kontrolės.

Komisija rekomendavo A. Zuokienei ateityje nusišalinti nuo bet kokių klausimų, susijusių su Centru, Fondu, sutuoktiniu ar šeima, taip pat su susijusiais kitais fiziniais ar juridiniais asmenimis, svarstymo, derinimo, sprendimų rengimo ar priėmimo procedūrų tiek Savivaldybės taryboje, tiek Kontrolės komitete ir bet kokia forma juose nedalyvauti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
4.2000

Top naujienos

Dviprasmiškas Kissingerio pareiškimas dėl Ukrainos: iš JAV pusės girdime kitokią retoriką (5)

Buvęs JAV valstybės sekretorius Henry Kissingeris pareiškė, kad Ukraina turi perleisti dalį...

Pavojus ES vienybei: kelios šalys nori derybų su Rusija (1)

Italija ir Vengrija ėmė raginti Europos Sąjungą atvirai reikalauti paliaubų Ukrainoje ir taikos...

Nukautų rusų karių kūnai kraunami į traukinius: aptiko ženklų, ką patys rusai daro saviškiams (1)

Ukrainoje renkami per mūšius nukautų rusų karių palaikai, lavonai traukiami iš seniau...

Valdančiųjų mūšyje Seime vėl padėjo socdemai – pastebi, kad ne pirmą kartą (9)

Seimą antradienį užliejo emocijų lavina dėl premjerės Ingridos Šimonytės ir Seimo pirmininkės...

„Azov“ vadas susisiekė su žmona (4)

Po tris mėnesius trukusios plieno gamyklos „ Azovstal “ apgulties į rusų nelaisvę patekę...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Severodoneckas šluojamas nuo žemės paviršiaus, ten sprendžiamas šalies likimas (1)

Pasak Ukrainos gynybos ministerijos atstovo Oleksandro Motuzianyko, Rusijos puolimas Ukrainoje...

Liudas Dapkus. Trečiojo raitelio svarstyklės

Iš visų Žemėje gyvenančių rūšių tai moka daryti tik žmogus. Jis abstrakčiai mąsto apie...

Karo ekspertai: yra viena priežastis, kodėl ukrainiečiai detaliai nepasakoja apie savo nuostolius

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad po...