aA
Europos Sąjungos Tarybos generalinis sekretorius ir vyriausiasis įgaliotinis Bendrai užsienio ir saugumo politikai Javieras Solana oficialiai patvirtino Lietuvos atstovo kandidatūrą ES karinio štabo viršininko pavaduotojo pareigoms.
ES karinio štabo viršininko pavaduotoju trejiems metams skiriamas pulkininkas Gintaras Bagdonas, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius. Eidamas naująsias pareigas, Lietuvos atstovas vadovaus ES karinio štabo žvalgybos padaliniui, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

ES karinio štabo viršininko pavaduotojo pareigos bus aukščiausios iki šiol Lietuvos atstovų ES Tarybos Generaliniame sekretoriate turėtos pareigos.

Lietuvos atstovas į ES karinio štabo viršininko pavaduotojo pareigas buvo išrinktas praėjusią savaitę Briuselyje vykusio ES karinio komiteto neformalaus posėdžio metu. Rinkimai vyko slaptu balsavimu. Be Lietuvos atstovo į šias pareigas pretendavo dar du karininkai iš kitų ES valstybių. Išrinkus kandidatą kariniame komitete, jo kandidatūrai pritarė ir oficialiai ją partvirtino ES Tarybos generalinis sekretorius.

Planuojama, kad pulkininkas G.Bagdonas naujas pareigas pradės eiti 2007 metais. Jis pakeis šiuo metu Karinio štabo viršininko pavaduotoją žvalgybai generolą majorą Joaõ Nuno Vaz Antunes’ą.

ES karinis štabas – tai ES Tarybos Generalinio sekretoriato padalinys ir vienintelė nuolatinė ES jungtinė karinė institucija. Štabas atsakingas už išankstinį perspėjimą, strateginį planavimą ir situacijos vertinimą, taip pat konsultuoja generalinį sekretorių. Štabui užduotis teikia ES karinis komitetas – aukščiausia ES karinė institucija, kurią sudaro ES šalių kariuomenių vadai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Požėla apie mirtimi pasibaigusį vakarėlį Marijampolėje: kasdien gauname naujos informacijos (22)

Šios savaitės pradžioje buvo pranešta, kad savaitgalį Marijampolėje susibūrę paaugliai...

Parengė Laurynas Butkauskas

Lietuviai Pirėjo katile: kaip Karnišovas stojo prieš Jordaną, Kazlauskas „tirpdė“ Sofoklį, pylėsi negandos, o titulus rinko tik vienas

Suskaičiuoti po Pirėjo „ Olympiakos “ vėliava stovėjusius lietuvius jau nepakanka nė dviejų...

Ukraina išdėstė sąjungininkams, ką aptiko rusų naudojamuose dronuose (1)

Iranietiški dronai kamikadzės, kuriais Rusija reguliariai atakuoja Ukrainą , turi daug...

Karas Ukrainoje. Ukrainiečiams – pagyros iš karo ekspertų: kontrpuolime pasiekta svarbi pažanga  į Ukrainą grįžo „Wagner“ samdiniai

Naktį į trečiadienį, rugsėjo 27 d., Maskvos srityje, netoli karinio aerodromo, kilo didžiulis...

Vasariški orai trauktis dar neketina, tačiau viename regione jau numatomi pokyčiai

Paskutinioji rugsėjo savaitė rudens beveik neprimins - tiek dienos, tiek naktys bus šiltos.

Dovilė Jablonskaitė

Vyrų vilioklės Viktorijos išsirinktas danas žiedą užmovė po dvejų metų, bet iki altoriaus taip ir nenuvedė: jo poelgis buvo aukščiausio lygio kiaulystė (4)

„Tinderyje“ užsimezgęs Viktorijos romantinių santykių triptikas su ispanu, vokiečiu ir danu...

Geriausios pasaulio manikiūrininkės titulą iškovojusi kaunietė – apie šviežiausias tendencijas ir lietuvių mėgstamą manikiūrą

Kaunietė Aida Martyniukienė yra geriausia manikiūrininkė pasaulyje. Šį titulą talentinga...

50-metį perkopusi lietuvių pora pas Vokietijoje gyvenančią dukrą numynė dviračiais ir įveikė net 1150 km

Vasarą Daiva Visockienė kartu su vyru nutarė savo Vokietijoje gyvenančią dukrą aplankyti kiek...

1,7 kilometrų gylyje vandenyne mokslininkai aptiko itin retą gelmių padarą

JAV Vandenynų tyrimų fondo specialistai, stebėdami į Ramiojo vandenyno gelmes panardinto aparato...