„Sergamumas dabar yra stabilizavęsis ir to tokio sergamumo mažėjimo jau nebestebime. Ką mes matome, kad tas sustojimas yra sąlygotas daugiau padidėjusio sergamumo vėl vaikų tarpe, ypač 10–19 metų grupėje, – BNS teigė epidemiologė. – Vaikai grįžo į mokyklas ir sergamumas vėl pradėjo didėti.“
Statistikos departamento duomenimis, 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu rodiklis 100 tūkst. gyventojų mažėjo nuo lapkričio mėnesio. Pastarąją savaitę jis beveik nekinta ir išlieka panašus – kiek daugiau nei 850 atvejų.
Tuo metu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras antradienį pranešė, kad praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje buvo stebimi 705 aktyvūs protrūkiai, 455 iš jų – mokyklose, darželiuose.
„Sergamumas arba mažėja, arba yra stabilus visose amžiaus grupėse, išskyrus vaikus nuo 0 iki 9-erių, kur pakilimas nedidelis, didesnis yra mokyklinio amžiaus vaikų 10–19 amžiaus grupėje“, – teigė L. Ašoklienė.
Vis dėlto ji atkreipė dėmesį, kad svarbiausias rodiklis, vertinant galimus naujus suvaržymus, yra ligoninių lovų užimtumas.
„Šioje vietoje nematome kažkokių didesnių pokyčių. Svarbiausia užduotis – neperkrauti sveikatos sistemos. Kol kas tokių signalų nestebime“, – kalbėjo epidemiologė.
Pasak jos, ligoninėse koronavirusu sergančių pacientų skaičius išlieka stabilus arba lėtai mažėjantis, panaši situacija ir reanimacijos skyriuose.
Ligoninėse šiuo metu gydomas 1321 COVID-19 sergantis pacientas, 128 iš jų – reanimacijoje.
Top naujienos
Įvertino, ko laukti iš Vakarų po Kachovkos katastrofos: dabar aišku viena (1)
Ar po įvykių Kachovkoje Ukraina sulauks didesnės karinės paramos? Ar adekvati Vakarų pasaulio...
Mokyklose siūlo skelbti ekstremalią situaciją: mano, kad kitos išeities jau nėra (10)
Seimo narys Tomas Tomilinas dėl masinio elektroninių cigarečių rūkymo mokyklose siūlo skelbti...
Karas Ukrainoje. Zelenskis: kontrpuolimas jau vyksta Žiniasklaida: šeštadienį Kryme nugriaudėjo sprogimai, Krymo okupacinė valdžia tai neigia (1)
Naktį Odesoje griaudėjo sprogimai. Ukrainos rytiniuose, pietiniuose ir šiauriniuose regionuose...
Aukštas JAV pareigūnas – apie Kinijos vaidmenį kare: jie gali priversti rusus palikti Ukrainą ramybėje (1)
Ukrainos kontrpuolimas, Jungtinių Valstijų parama, Kinija, prisijungimas prie NATO ir įšaldyto...
Pamačius, koks apšnerkštas masažo salono pastatas, lietuviui kilo įtarimų: pagalvojau, kad liksime ne tik be pinigų, bet ir be galvų
Esate matę filmą „Pakvaišę dėl Merės“? Tai yra neįpareigojanti ir visai nebloga komedija su...
Lietuvis ne tik dalyvavo gimdyme, bet ir dukart išėjo tėvystės atostogų: kol žmona dirba su savo startuoliu, rūpinasi namų ruoša
Ištisos kartos užaugo su mamomis ir vėlai iš darbo grįžtančiais tėčiais . Ilgą laiką taip...
Mirė Sabonį, Marčiulionį ir kitas šalies krepšinio legendas ugdęs treneris Fiodorovas
Eidamas septyniasdešimt šeštuosius metus penktadienį Kaune staiga mirė žinomas krepšinio...
Lemiama kova dėl LKL aukso žiedų: „Žalgiris“ – „Rytas“ nuolat atnaujinama
Šeštadienį paaiškės „Betsafe- LKL “ šio sezono čempionai: finalo penktosiose serijos...
Paskutinis trenerio Jurijaus Fiodorovo interviu: apie Sabo kaprizus, Marčiulionio fenomeną ir karatistus „Žalgiryje“ (4)
Nuo ko bėgte bėgo Arvydas Sabonis , kodėl savo sugebėjimais bendražygius ir varžovus baugino...
Sėkmingo verslininko gyvenimas apsivertė per vieną dieną: dabar priverstas parduoti verslą
Sėkmingai dirbusiam estų verslininkui iš Saremos , 39 metų Kasparui Maeotsui erkės...