Karantino griežtinimą Vyriausybei pristatęs laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad nors skaičiai jau yra gana stabilūs, bet situacija vis dar sudėtinga.

„Kadangi situacija ir toliau išlieka sudėtinga, nors jau turime stabilius skaičius, bet jie išlieka dideli, tai sukelia didelį krūvį ir sveikatos sektoriui. Todėl siūloma koreguoti ir papildyti nutarimą“, – sakė ministras A. Veryga.

Pakeitimai įsigalioja nuo nutarimo paskelbimo.

Keičiamos būriavimosi taisyklės

Vyriausybė dėl nepalankios epidemiologinės situacijos Lietuvoje apsisprendė taikyti griežtesnes karantino režimo priemones siekiant sumažinti žmonių būriavimąsi viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose.

Taigi sumažintas besibūriuojančių asmenų skaičius viešose ir kitose vietose nuo 5 iki 2 asmenų, tarp tokių grupių turi būti išlaikytas dviejų metrų atstumas, išimtys taikomos šeimos nariams.

Nori sumažint srautus prekybos centruose

Nutarimo projekte teigiama, kad, atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, siūloma taikyti griežtesnes karantino režimo priemones siekiant sumažinti žmonių būriavimąsi viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose.

„Atsižvelgiant į tai, kad prasideda šventinis laikotarpis ir daugelyje prekybos vietų yra rengiamos kalėdinės mugės, kuriose įvairūs prekeiviai vykdo prekybą ne fizinėse parduotuvėse, o laikinose prekybos vietose, kur susirenka dideli pirkėjų srautai bei sunku užtikrinti reikalavimų laikymąsi, siūloma uždrausti visose parduotuvėse, prekybos centruose bei paslaugų teikimo vietose vykdyti prekybą laikinose prekybos vietose“, – rašome nutarimo projekte.

Juodasis penktadienis prekybos centruose Akropolis ir Ozas

Išimtys būtų taikomos prekybai maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis ir prekybinėms salelėms, nes ji vykdoma ne fiziškai atskirtose parduotuvėse, o, pavyzdžiui, bendrose prekybos centrų patalpose ir panašiai.

Taip pat rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimo skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.), kurios didina pirkėjų srautus.

Delfi primena, kad karantinas visoje šalyje pratęstas iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Sergamumo rodikliai sparčiai blogėja

Pagal sergamumo rodiklį jau esame ketvirti Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės ir Jungtinės Karalystės šalių grupėje. Mus lenkia tik Liuksemburgas, Kroatija ir Slovėnija.

Kaimyninės šalys, nors taip pat negali pasigirti ypač mažais sergamumo rodikliais, tačiau nė iš tolo neprilygsta Lietuvos rodikliui. Pavyzdžiui, Latvijoje sergamumo rodiklis yra 335,4, Estijoje panašus – 336,6, Lenkijoje, kuri jau anksčiau dėl išaugusio sergamumo skambino pavojaus varpais, – 676,9.