aA
„Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi“, – žodžiais iš Lietuvos himno savo kalbą antradienį Seime baigė Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II. „Tikiuosi, kad mano vizitas parodys, kokią svarbą teikiame D.Britanijos ir Lietuvos santykiams. Sveikiname Lietuvą tapus nauja partnere ir sąjungininke ir norime, kad mūsų santykiai klestėtų visose srityse“, – sakė Lietuvoje viešinti karalienė.
Elžbieta II
Elžbieta II
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
 • Vizitas prasidėjo oficialiu sutikimu Prezidentūroje
 • V.Adamkus: susitikimas buvo be galo šiltas (audio)
 • Rotušės aikštėje karalienė bendravo su Lietuvos žmonėmis
 • Rotušėje - priėmimas C.Robertso vardu
 • Karalienė bendravo su Laisvės gynėjais ir kariais
 • Nuotraukų albumas

  "Žavimės tuo, kaip greitai iš tarptautinės pagalbos gavėjų jūs tapote dosniais davėjais. Kaip iš saugumo importuotojos tapote šalimi, svariai prisidedančia prie kitų saugumo“, – kalbėjo Elžbieta II.

  Sakydama vienintelę oficialią kalbą vizito į Baltijos šalis metu ji džiaugėsi greitai besiplėtojančiais Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykiais, gyrė Lietuvos politinę, ekonominę ir socialinę transformaciją.

  Karalienė Elžbieta II Seime
  © AFP/Scanpix

  Elžbieta II priminė, kad Lietuvos ir Jungtinės Karalystės plėtoti ryšiai iki 1939 metų siekė viduramžius.

  „Pastaruosius 15 metų mes vėl atrandame vieni kitus. Mes vertiname didžiulę įvairovę, kuri yra vienas svarbiausių Europą apibrėžiančių požymių, o jūs praturtinate mūsų kontinentą savo unikalia kalba, kultūra ir patirtimi“, – tvirtino karalienė.

  Kalbėdama apie dabarties aktualijas Elžbieta II sakė, jog auga Lietuvos ir D. Britanijos dvišalė prekyba ir investicijos, o naujas galimybes atveria laisvas darbo jėgos judėjimas.

  „Labiau nei bet kas kitas mane džiugina tai, kad ryšiai tarp žmonių, o ypač jaunų, pastaraisiais metais nepaprastai suaktyvėjo. Daugelis lietuvių į D. Britaniją vyksta dirbti ir mokytis, atvykstančių į Lietuvą D. Britanijos piliečių skaičius taip pat auga (...).Tikiu, kad D. Britanija turi daug ką pasiūlyti lietuviams“, –sakė monarchė.

  Ilgiausiai Europoje valdanti karalienė akcentavo Lietuvos istorinę praeitį – priklausymą Sovietų sąjungai, Antrojo pasaulinio karo metais vykusį holokaustą.

  Viktoras Muntianas sutinka Elžbietą II
  © DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

  „Nepaisant skirtingos istorinės patirties, į daugelį dalykų žvelgiame vienodai, mus vienija bendras tikslas kurti pasauliui neabejingą ir pasitikinčią savimi Europą“, – kalbėjo monarchė.

  Anot jos, Lietuvos tūkstantmečio jubiliejus 2009 metais ir Vilniaus paskelbimas Europos kultūros sostine atveria daug galimybių, tarp jų ir bendradarbiavimą su 2008 metais Europos kultūros sostine tapsiančiu D.Britanijos miestu Liverpuliu.

  Elžbieta II taip pat pakvietė lietuvių sportininkus ir žiūrovus į 2012 metų Olimpiadą Londone.

  Pirmadienį vakare kartu su vyru Edinburgo hercogu Philipu į Vilnių atskridusi monarchė susitiko su Seimo valdybos nariais ir politinių frakcijų seniūnais bei grupele nepriklausomybės akto signatarų.

  Svečiai taip pat apžiūrėjo parodą apie Seimo istoriją: nuo jo įkūrimo Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XV amžiuje iki šių dienų, susipažino su fotografijomis, atspindinčiomis svarbiausius 1988-1991 metų įvykius.

  Pasak parodą monarchei pristačiusio Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo Č.Juršėno, karalienė pirmiausia susidomėjo viduramžių žemėlapiu, kuriame vaizduojama Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (LDK), kurios teritorija driekiasi nuo Baltijos iki Juodosios jūros.

  Č.Juršėno teigimu, karalienė pasikvietė įdėmiau pasižiūrėti šio žemėlapio ir savo vyrą atkreipdama dėmesį į buvusių LDK valdų teritorijos dydį.

  Elžbieta II
  © DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

  Baigdamas parodos pristatymą prie stendo apie Lietuvos įstojimą į Europos sąjungą ir NATO, Č.Juršėnas pažymėjo, jog tai yra paskutinė Lietuvos istorija, tačiau - dar ne pabaiga.

  "Karalienė į tai atsakė replika: nuostabi jūsų istorija ir svarbiausia - su laiminga pabaiga", - pasakojo Č.Juršėnas.

  D.Britanijos karalienei padovanotos dvi specialiai įrėmintos Kovo 11-osios akto kopijos.

  Visi 500 posėdyje dalyvavusių žmonių karalienę, įeinančią į salę, pasitiko stovėdami.

  Be Seimo narių į posėdį kviesti signatarai, vyriausybės nariai, pirmoji atkurtos nepriklausomos respublikos vyriausybė, Seimui pavaldžios institucijos, teisėjai, aukšti kariuomenės pareigūnai, universitetų rektoriai, apskričių viršininkai, merai, bažnyčių, tautinių bendrijų atstovai, Lietuvoje reziduojantys užsienio diplomatai, politinių jaunimo organizacijų lyderiai, Lietuvą atstovaujantys Europos Parlamento nariai.

  "Pasinaudojau proga laikydamas jos ranką labai padėkoti už jos paramą atkurtai Lietuvos valstybei tais laikais, kai man teko bendrauti su jos ministrais pirmininkais Margaret Thatcher ir Johnu Majoru jai globojant Britanijos užsienio politiką", - apie trumpą pasisveikinimą su karaliene pasakojo buvęs Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pirmininkas europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

  Beje, karalienės pasitikimas Seime neapsiėjo be kai kurių nesusipratimų - tarp pasitinkančiųjų britų monarchę parlamentinių frakcijų vadovų Seimo fojė nebuvo Darbo partijos frakcijos seniūno Jono Pinskaus, kuris teigė per nesusipratimą buvęs ne fojė, kur turėjo būti pagal protokolą ir spausti karalienei ranką, o Seimo posėdžių salėje.

  Prieš išvykdama iš Seimo karalienė pasirašė Seimo svečių knygoje.

  Vizitas prasidėjo oficialiu sutikimu Prezidentūroje

  Valdas Adamkus sutinka Elžbietą II
  © DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

  Antradienį sutikimo ceremonija Prezidentūros kieme oficialiai prasidėjo valstybinis Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vizitas Lietuvoje. Karališkąją porą prie Prezidentūros pasitiko prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma.

  Karalienės garbei buvo išrikiuota Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa, atlikti šalių himnai.

  Didžiosios Britanijos karalienės garbės sargyboje Prezidentūroje buvo išrikiuoti ir aštuoni viduramžių Lietuvos valstybės elitinio kario šarvais vilkintys kariai.

  Su originalia 14-ojo amžiaus kario apranga ir ginkluote du Garbės sargybos kuopos kariai stojo prie Prezidentūros vartų, kiti du prie įėjimo į rūmus, likusieji išsirikiavo Prezidentūros salėse.

  Pagal per amžius nusistovėjusį ritualą, gavę komandą pagerbti karalienę ginklu, kariai išsitraukė kalavijus, iškėlė juos aukštyn ir priglaudė prie lūpų.

  Kaip BNS sakė karalienės vizitą rengiantys pareigūnai, per savo atstovus karalienė perdavė pageidavimą, kad šie kariai būtų išrikiuoti ir vakare prieš iškilmingą vakarienę, kurią karališkosios poros proga rengia prezidentas Valdas Adamkus su žmona.

  Ankstesnėje karalienės vizito programoje nebuvo numatyta, kad viduramžių kariai dalyvaus ir vakarinėje programoje.

  Planuojama, kad antradienį vakare viduramžių karių garbės sargyba pasitiks karalienę S.Daukanto aikštėje, iš kurios Elizabeth II ir Edinburgo hercogas įeis į Prezidentūrą bei pakils į antrajame rūmų aukšte esančią Baltąją salę.

  Čia rengiamoje vakarienėje dalyvaus maždaug 110 žymių Lietuvos ir Didžiosios Britanijos pareigūnų, mokslo ir meno atstovų.

  Į Prezidentūros kiemą britų karališkoji šeima iš viešbučio "Reval Hotel Lietuva" atvyko visureigiu "Range Rover".

  Pasisveikinusi su Lietuvos prezidentu V.Adamkumi ir jo žmona, melsvai pilku paltu vilkinti Elizabeth II kartu su prezidentu apėjo garbės sargybos kuopą, vėliau jai ir Edinburgo hercogui buvo pristatyti sutikimo ceremonijoje dalyvavę Lietuvos ir Didžiosios Britanijos pareigūnai.

  Lietuvos kariai su originalia 14-ojo amžiaus kario apranga ir ginkluote
  © AFP/Scanpix

  Iš viso ceremonijoje dalyvavusių moterų tik V.Blinkevičiūtė nepaisė nerašytos protokolinės taisyklės prie karalienės devėti skrybėlę. Tarp moterų itin elegantiškai atrodė Lietuvos prezidento žmona - A.Adamkienė vilkėjo bordo spalvos paltą, buvo su juoda skrybėle, rankoje laikė juodos spalvos rankinę.

  Po sutikimo ceremonijos Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus ir Jungtinės Karalystės karalienė apsikeitė dovanomis. Prezidentas įteikė Karalienei tris žymaus lietuvių dailininko Petro Repšio sukurtus medalius, skirtus esminiams Lietuvos įvykiams – pirmajam Lietuvos vardo paminėjimui Europoje, pirmajam tarptautiniu mastu pripažintam Lietuvos valdovui ir pirmai Lietuvos valstybėje lietuvių kalba išleistai knygai 1599 metais kanauninko Mikalojaus Daukšos parengtai "Postilei".

  Valdas Adamkus ir Elžbieta II
  © DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

  Karalienė Elžbieta II Prezidentui V. Adamkui padovanojo paveikslą, kuriame pavaizduoti Holirūdhauzo (The Palace of Holyroodhouse) rūmai Škotijoje ir dvispalvio stiklo flakoną su Jos Didenybės inicialais. Šiuose rūmuose liepos 3-5 dienomis vykusio oficialaus vizito metu susitiko Lietuvos Prezidentas ir Jungtinės Karalystės Karalienė.

  Vėliau Lietuvos vadovas ir Jungtinės Karalystės monarchė apsikeitė apdovanojimais. Prezidentas V. Adamkus įteikė Karalienei Elžbietai II aukščiausią Lietuvos Respublikos valstybės apdovanojimą – Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine. Vytauto Didžiojo ordinas skiriamas Lietuvos ir užsienio valstybių vadovams bei piliečiams už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei.

  Elžbieta II ir garbės sargybos kuopos karys
  © Reuters/Scanpix

  Karalienė Elžbieta II apdovanojo Lietuvos vadovą antruoju pagal reikšmingumą Jungtinėje Karalystėje (pirmasis – Keliaraiščio ordinas) – Garbingiausiuoju Pirties ordinu (Order of the Bath). Šiuo ordinu buvo apdovanoti tokie žymūs politikos veikėjai kaip Ronaldas Reaganas 1989 m., Lechas Wałęsa 1991 m., George'as Bushas 1993 m.

  Vėliau Prezidento rūmuose įvyko dvišalis Lietuvos vadovo ir Jungtinės Karalystės Karalienės susitikimas.

  V.Adamkus: susitikimas buvo be galo šiltas (audio)

  https://g3.dcdn.lt/m/pc/20061017171931.2006_10_17_prezident_interviu.mp3 Prezidento Valdo Adamkaus ir ponios Almos Adamkienės atsakymai į žurnalistų klausimus

  Princas Philipas, Alma Adamkienė, Elžbieta II ir Valdas Adamkus
  © Reuters/Scanpix

  Elžbieta II susitikime su prezidentu V.Adamkumi ypač domėjosi Antrojo pasaulinio karo padariniais ir žydų genocidu, tuo tarpu jos vyrą Edinburgo hercogą Philipą domino Lietuvos istorija.

  Po kelių valandų bendravimo su britų karališkąją šeima dalindamasis įspūdžiais su žurnalistais prezidentas V.Adamkų dvišalį susitikimą apibūdino kaip "be galo šiltą".

  Prezidentui pritarusi A.Adamkienė teigė, kad britų monarchė ir jos sutuoktinis - "labai malonūs, nuoširdūs, labai lengva bendrauti, nėra jokio sunkumo".

  Adamkams tai trečiasis susitikimas su Elžbieta, su hercogu - pirmas. "Pirmą kartą buvome daugiau sukaustyti, karalienė yra karalienė, nori nenori įsitempti. Antrą kartą to nebuvo", - pasakojo A.Adamkienė.

  Pasak prezidento, karalienė yra labai gerai informuota apie Lietuvą, dvišalio susitikimo metu ji domėjosi Antrojo pasaulinio karo padarytais nuostoliais, žydų genocidu Lietuvoje. "Mintyse net Sibirą aplankėme", - pridūrė V.Adamkus.

  Jo teigimu, Edinburgo hercogas domėjosi Lietuvos istorija, klausė, kiek karalių ir kunigaikščių valdė šalį.

  Įteikiant karalienei Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto Didžiojo ordiną ir prezidentui paminėjus, kad jo valdymo metais Lietuvos valstybė driekėsi nuo Baltijos iki Juodosios jūros, Edinburgo hercogas perklausė, kaip tariamas Vytauto vardas.

  Valdas Adamkus ir karalienė Elžbieta II
  © Reuters/Scanpix

  Tačiau prezidentas neužsiminė karalienei apie istorikų atradimą - manoma, kad monarchė kraujo ryšiais yra susijusi su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Gediminu, valdžiusiu 14 amžiuje. Didžiosios Britanijos ir Lietuvos istorikai paskelbė, kad ji - Gedimino dvidešimtos kartos palikuonė.

  "Manau, istorikai turės progos patys papasakoti apie šį atradimą", - sakė V.Adamkus,

  Kalbėdamas apie Elžbietos II valstybinio vizito reikšmė, prezidentas pabrėžė, kad britų monarchė yra viena ryškiausių ir gerbiamų asmenybių pasaulyje ir jos apsilankymas yra šalies pripažinimas.

  V.Adamkus pakartojo karalienės žodžius, kad Lietuva per 15 metų padarė tai, ko daug kas iš jos nesitikėjo.

  Rotušės aikštėje karalienė bendravo su Lietuvos žmonėmis

  Valdas Adamkus ir karalienė Elžbieta II
  © Reuters/Scanpix

  Iš parlamento karališkoji pora atvyko į Rotušės aikštę, kur sveikinosi su vilniečiais ir miesto svečiais. Prieš karalienei atvykstant į aikštę buvo iškilmingai įneštos Lietuvos miestų ir miestelių vėliavos – taip simboliškai visa Lietuva sostinės Rotušės aikštėje pasveikino atvykstančius itin garbingus svečius.

  Vidurdienį, į aikštę žengiant karalienei ir Edinburgo hercogui, skambėjo specialiai šiam renginiui sukurta kompozitoriaus G. Kuprevičiaus kūrinio „Kregždutės“ aranžuotė.

  Karalienei ir princui Filipui perėjus per aikštę ir pabendravus su joje susirinkusiais žmonėmis, prieš įžengiant į Rotušę, buvo pristatytas žaismingas projektas „LT Identity sveikina Karalienę“, kurio idėjos autorės – dizainerės Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė – kartu su Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos auklėtiniais trumpai papasakojo apie Lietuvą reprezentuojančius simbolius: krepšinio kamuolį, geležinį vilką, Gedimino pilį, Gedimino stulpus, rūtą, pasagą, grybus, lietų ir dar keletą kitų.

  Karalienė Elžbieta su vyru princu Filipu ir prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma
  © DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

  Po pristatymo Jos Didenybei karalienei ir Lietuvos prezidento žmonai Almai Adamkienei du prezidentūros atstovų atrinkti vaikai – devynmetė Gabija Tarvydytė (Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos trečiokė, groja pianinu, kaip jauniausia 2005 metų tarptautinių konkursų Grand Prix laimėtoja, mergaitė buvo apdovanota specialiu ponios Almos Adamkienės fondo prizu) ir aštuonmetis Erikas Adomavičius (kapitono Romualdo Marcinkaus palikuonis) – įteikė gėlių puokštes.

  Vėliau karališkoji pora dalyvavo Jungtinės Karalystės ambasadoriaus vardu surengtame priėmime.

  Po pietų karalienė Elžbieta II, lydima V.Adamkaus, apsilankė Vilniaus universitete, kur susipažino su Lietuvos mokslo pasiekimais, atidarė Lietuvos studentų ir jaunųjų mokslininkų forumą "Mokslo kavinė".

  Po pristatymo Jos Didenybei karalienei ir Lietuvos prezidento žmonai Almai Adamkienei du prezidentūros atstovų atrinkti vaikai – devynmetė Gabija Tarvydytė ir aštuonmetis Erikas Adomavičius įteikė gėlių puokštes.
  © DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

  Tuo metu Edinburgo hercogas, lydimas A.Adamkienės, vyko į Vilniaus universiteto Botanikos sodą Kairėnuose, kur dalyvavo renginyje, skirtame Tarptautinei jaunimo apdovanojimų programai Lietuvoje skatinti.

  Vėliau jis lankėsi Lietuvos ir Didžiosios Britanijos verslo forume, kur pasveikino ir įteikė pripažinimo sertifikatus renginyje dalyvaujantiems verslininkams.

  Rotušėje - priėmimas C.Robertso vardu

  Mojuoja karalienė Elžbieta su vyru princu Filipu ir prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma
  © DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

  Antradienio vidurdienį Vilniaus Rotušėje Jungtinės karalystės ambasadorius Colinas Robertsas surengė priėmimą, kuriame dalyvavo karalienė Elžbieta II ir princas Philipas, prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma ir apie 140 politikos ir visuomenės veikėjų. Valandą trukęs priėmimas, pasak jame dalyvavusių, buvo itin pavykęs ir ypatingai šiltas.

  Į priėmimą atvyko merai iš Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Tauragės, europarlamentarė Margarita Starkevičiūtė, Justas Paleckis, Lietuvos policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Virginijus Valančius.

  Į priėmimą buvo pakviesta plačiai nuskambėjusi kompanija „LT United“ (be savo idėjinio lyderio Andriaus Mamontovo, kuris šiuo metu yra išvykęs – DELFI), pianistas Petras Geniušas, dirigentas Gintaras Rinkevičius, pianistas Rokas Zubovas, operos solistė Irena Milkevičiūtė, poetas Justinas Marcinkevičius.

  Karalienės vardu surengtame priėmime dalyvavo žurnalistai Edita Mildažytė, Gražina Sviderskytė, Virgis Valentinavičius, „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas, „Lietuvos ryto“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Rimvydas Valatka, „Atgimimo“ vyriausioji redaktorė Indrė Makaraitytė, galiūnas Žydrūnas Savickas, alpinistas Vladas Vitkauskas.

  Vilniaus miesto rotušė
  © DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

  Specialiai atrinkti iš kiekvienos apskrities į priėmimą atvyko 10 karalienės bendraamžių – 80-mečių, evangelikų liuteronų ir ortodoksų bažnyčių vadovai, žydų bendruomenės atstovai, vienas Londono gyvenvietės (esančios vidurio Lietuvoje) atstovas, nevyriausybinių ir labdaros organizacijų atstovai, Lietuvoje gyvenantys Jungtinės Karalystės ir Sandraugos šalių piliečiai.

  Tarp beveik pusantro šimto svečių buvo ir draudimo bendrovės „Commercial Union Lietuva“ generalinė direktorė Asta Ungulaitienė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto viceprezidentas Remigijus Šimašius, „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis, chirurgas Vytautas Jonas Sirvydis, Lietuvių kalbos instituto direktorė Jolanta Zaborskaitė.

  Ambasadorius C.Robertsas sakė norėjęs suteikti galimybę pabendrauti su karaliene su kuo daugiau skirtingo amžiaus ir profesijų atstovų.

  Svečiai vaišinosi restorano „Stikliai“ patiektais užkandžiais iš kepenų pašteto, ikrų, lašišos, kurie buvo patiekti ant 14 padavėjų nešiojamų padėklų. Taip pat buvo patiekti trijų rūšių karšti patiekalai - veršiena su grybais ir dviejų rūšių paukštiena su raudonuoju vynu.

  Pasak vieno iš “Stiklių” savininkų Romo Zakarevičiaus, viskas atrodė itin prabangiai ir skendėjo sidabro šviesoje. Itin dailiai atrodė balti stalai, puošti rožių puokščių kompozicijomis. Taip papuošta buvo ne tik salė, bet ir į ją vedantys laiptai.

  Pasibaigus priėmimui, karalienė išvyko privačių pietų į „Reval Hotel Lietuva“ viešbutį, kuriame yra apsistojusi vizito Lietuvoje metu.

  Karalienė bendravo su Laisvės gynėjais ir kariais

  Karalienė Elžbieta II ir prezidentas Valdas Adamkus Rotušės aikštėje
  © DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

  Iš Prezidento rūmų karališkoji pora, lydima V.Adamkaus ir jo žmonos Almos Adamkienės, nuvyko į Antakalnio kapines, kur pagerbė už Lietuvos laisvę kritusius didvyrius, bendravo su jų artimaisiais ir įvairiose taikos palaikymo misijose dalyvavusiais Lietuvos kariais.

  Padėjusi vainiką prie memorialo žuvusiesiems už Lietuvos nepriklausomybę 1991 metais, Didžiosios Britanijos karalienė pabendravo su žuvusių laisvės gynėjų artimaisiais.

  Vėliau prezidentas Valdas Adamkus pristatė karališkajai porai keturiolika Lietuvos karių, puskarininkių ir karininkų, kurie pastarąjį dešimtmetį dalyvavo tarptautinėse taikos palaikymo misijose - nuo pirmųjų, 1995 metais Kroatijoje iki pastarųjų - Irake ir Afganistane.

  Rikiuotėje buvo ir liepą Pietų Irake, netoli Basros, kulkos į petį sužeistas šarvuočio "M-113" vadas grandinis Tomas Astrauskas. Karalienei jis pasakojo kur tarnavo, kaip sekasi gyti po sužeidimo.

  "Bendrauja karalienė ne kaip išskirtinis žmogus, o juk yra ypatinga. Buvo jauku", - cituojamas T.Astrauskas kariuomenės pranešime spaudai.

  Vienoje pirmųjų misijų - UNPROFOR pajėgose Kroatijoje 1995-1996 metais - bei Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje 2005-2006 metais tarnavęs majoras Gintaras Jurčiukonis teigė, kad "britų monarchija puoselėja gilias tradicijas pagerbti tuos žmones, kurie padėjo savo šaliai tarptautiniuose konfliktuose, Šis susitikimo prasmė irgi panaši"

  "Karalienė Elizabeth II pasirodė šiltas ir mielas žmogus, domėjosi paprastais žemiškais dalykais. Klausė kur tarnavau ir kaip patiko tų kraštų kultūra bei žmonės", - dalijosi savo įspūdžiais majoras G. Jurčiukonis.

  Elžbieta Antakalnio kapinėse
  © Scanpix

  2005-2006 metais Didžiosios Britanijos vadovaujamoje daugianacionalinėje divizijoje Pietų Irake mechanizuotojo pėstininkų būrio vadu tarnavęs ir už drąsą bei nuopelnus Vyčio kryžiaus ordino Riterio kryžiumi apdovanotas kapitonas Donatas Rupšys teigė, jog Elizabeth II yra "miela, šilta ir atidi savo pašnekovams".

  "Esame NATO nariai. Kaip karininkas, didžiuojuosi, kad tarnavau Irake drauge su britų kariais - jie yra viena iš profesionaliausių kariuomenių", - sakė D.Rupšys.

  Trečiadienį maždaug 11 valandą Elžbieta II išskris į Rygą, kur tęs valstybinį vizitą Baltijos šalyse.

  Valstybinio vizito metu karalienę lydi dvi freilinos, asmeninis sekretorius, atstovė spaudai, vyresnysis adjutantas, asmeninis gydytojas, kiti pareigūnai.

  Vizitą Lietuvoje nušviečia 20 žurnalistų iš Didžiosios Britanijos, tarp kurių BBC, laikraščių "The Times", "Daily Telegraph", "Daily Mail", "Sunday Mirror" atstovai.

  Nuotraukų albumas

 • www.DELFI.lt
  Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
  Įvertink šį straipsnį
  Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  (1 žmogus įvertino)
  3.0000
  Karalienės Elžbietos II vizitas Lietuvoje
  Elžbieta II išeina iš Seimo posėdžių salės
  Elžbieta II kalba Seimo posėdžių salėje
  Elbieta II apžiūri parodą Seimo fojė
  Elžbietos II ir princo Filipo dovanos prezidentui Valdui Adamkui ir Almai Adamkienei
  Šalies vadovo dovanos į Lietuva atvykusiems princui Filipui ir Elžbietai II
  Princas Filipas, Alma Adamkinė, Elžbieta II ir prezidentas Valdas Adamkus Prezidentūroje
  Elžbieta II su princu Filipu, ir prezidentas V. Adamkus su žmona Alma apžiūri dovanas
  Elžbieta II su V. Muntianu Seime
  Princas Filipas
  Princas Filipas pasirašo Seimo svečių knygoje
  Elžbieta II pasirašo Seimo svečių knygoje
  Karalienė bendravo su aikštėje susirinkusiais žmonėmis.
  Karalienė Elžbieta II supažindinama su projektu
  Šiuo visureigiu
  Karalienė Elžbieta II Rotušės aikštėje bendravo su žmonėmis
  Karalienė Elžbieta II ir prezidentas Valdas Adamkus Rotušės aikštėje
  Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Rotušės aikštėje
  Karalienė Elžbieta II ir prezidento žmona Alma Adamkienė
  Karalienė atvyko į Rotušės aikštę.
  Ant Rotušės stogo apsaugą užtikrino specialiai apmokyti pareigūnai.
  Karalienė atvyko į Rotušės aikštę.
  Prieš karalienei atvykstant į aikštę buvo iškilmingai įneštos Lietuvos miestų ir miestelių vėliavos
  Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma
  Prieš karalienei atvykstant į aikštę buvo iškilmingai įneštos Lietuvos miestų ir miestelių vėliavos.

  Top naujienos

  Karštus nuotykius išdavė feisbukas: 15-metė tapo motina, vaiko tėvas – nuteistasis (17)

  Dvidešimtmečio vilniečio naktinės linksmybės su penkiolikmete mergina baigėsi ne taip, kaip...

  Pavojingą bakteriją turi kone kas trečias – kol žmogus nieko nejaučia, kiti sėkmingai užsikrečia (11)

  „Epidemijos ir pandemijos prasideda ir baigiasi, vienintelė tuberkuliozė yra amžina“, –...

  Tokių vaizdų Lietuva nematė jau seniai: podiumu žingsniavo ir pusnuogiai, ir apsirengę (48)

  Ryškiausias mados įvykis Lietuvoje – „ Mados infekcija “, vienam vakarui atvėrė buvusio...

  Vytautė Merkytė | D+

  Po baisiausios visų laikų aviacijos katastrofos Tenerifėje pritrūko karstų: iš pradžių niekas nesuvokė, kaip ant pakilimo tako galėjo susidurti du lėktuvai (2)

  Kanarų salos yra pamilta lietuvių ir kitų europiečių atostogų vieta. Dar prieš pandemiją...

  Žaibiškai išdygę daugiabučiai verčia abejoti jų kokybe ir verte: ar patenkinami gyventojų lūkesčiai? (65)

  Šiandien vienas po kito dygsta gyvenamieji ir komerciniai pastatai. Verslininkai nori užsidirbti,...

  Bauda vairuotojui virto detektyvu: nubausta ir visa virtinė kitų automobilių savininkų (8)

  Panevėžyje siaurutės Kauno gatvelės gyventojas Rimantas Mikėnas užkūrė tikrą detektyvą...

  Agnė Kulitaitė: mane apsvaigino ir išprievartavo. Mano istorija – viena iš milijono? (34)

  Rugpjūčio mėn. „Delfi Plius“ publikuotas Agnės Kulitaitės tekstas su skausmingomis moterų...

  Vienuolika „Šok su žvaigžde“ porų stoja prieš komisijos ir žiūrovų teismą: kuriuos dalyvius palaikote jūs? Kviečiame dalyvauti balsavime (6)

  Šeštadienio vakarą LRT televizijos eteryje su žiūrovais jau trečią savaitę sveikinasi pasaulį...

  5 gardūs receptai išskirtiniams ir ilgiems pusryčiams – skirkite laiko sau ir savo artimiesiems (1)

  Jei darbo dieną retas kuris galime pasimėgauti neskubiais pusryčiai s, savaitgalį yra tas metas,...