„Vykstant diskusijomis apie neigiamo testą įtraukimą į galimybių pasą, dažnai kaip pavyzdys nurodoma Danija. Imant patirtį iš kitų šalių visados sveika pasižiūrėti, ar situacija tose šalyse yra palyginama su situacija Lietuvoje.

Tai pažiūrėkime kokia situacija yra Danijoje. Lyginant 7 dienų skaičius, Danijoje fiksuojama 4 kartus mažiau naujų atvejų, 9 kartus mažiau mirčių milijonui gyventojų. Ligoninėse šiuo metu yra 11 kartus mažiau COVID-19 pacientų. Bet testuojama yra 6 kartus daugiau“, - feisbuke rašė V. Zemlys-Balevičius.

Jo įsitikinimu, Danijoje epidemiją valdančios institucijos turi kur kas daugiau kompetencijų, „ir reakcijos laikas į prastėjančią situaciją skaičiuojamas dienomis, o ne mėnesiais“.

„Kaip jau ne kartą minėjau neigiamas testas nesuteikia jokio saugumo ir jo vienintelė nauda yra padidėjęs testavimas populiacijoje.

Uždaroje patalpoje neturint skiepo leisti laiką su neigiamą testą gavusiais žmonėmis yra panašiai saugu kaip leisti laiką su žmonėmis kurie vietoj neigiamo testo pabučiavo kryželį pakabintą prie įėjimo“, - rašė V. Zemlys-Balevičius.

Pasak jo, tikimybė užsikrėsti priklausys nuo bendro populiacijos sergamumo ir taikomų kitų saugumo priemonių (kaukės, atstumas, ventiliacija) bet ne nuo to ar buvo gautas neigiamas testas ar ne.

„Tai nereiškia, kad nereikia diskutuoti ir svarstyti. Bet bendro konteksto užmiršti nereikėtų“, - teigė V. Zemlys-Balevičius.

Vyriausybės ekspertai linkę pritarti galimybių pasui

Kaip rašė BNS, Vyriausybės ekspertai linkę pritarti galimybių pasui, jei juo naudotis galėtų ir turintieji neigiamą COVID-19 testą, sako premjerės patarėja sveikatos apsaugos klausimais Živilė Gudlevičienė.

Anot jos, pagrindinis ekspertų aptartas klausimas buvo, ar galimybių pasas turintiems imunitetą bei pasiskiepijusiems nediskriminuos kitų grupių.

„Siūlymų pateikta nebuvo, ar toliau plėtoti idėją, ar ne – tiesiog buvo vieni ir kiti argumentai, už ir prieš. Galiu pasakyti, kad galbūt daugiau yra tų argumentų už, kad vis dėlto turime saugiai atsiverti ir tai tikrai nėra kažkokių grupių, kurios nevakcinuotos, diskriminacija, nes svarstoma ir apie testavimo galimybes norint pasinaudoti tam tikromis veiklomis“, – BNS sakė premjerės patarėja.

Ekspertai kalbėjo apie galimybes nepersirgusiems taikyti greituosius antigeno testus.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija praėjusią savaitę pristatė galimybę įteisinti vadinamąjį galimybių pasą. Jį galėtų gauti žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, gavę neigiamą testo rezultatą ar įgiję imunitetą, persirgę COVID-19.

Ministerijos teigimu, toks pasas leistų teikti maitinimo paslaugas viduje, rengti didesnius renginius viduje ir lauke, taip pat atvertų sporto klubus didesniam žmonių skaičiui bei leistų asmenines šventes, jei dalyvauja daugiau nei du namų ūkiai.

Anksčiau svarstyta, kad tokia galimybė galėtų atsirasti iki balandžio pabaigos.

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymu nuo balandžio pradžios skiepijant nuo COVID-19 į pagalbą galima pasitelkti slaugą, mediciną studijuojančius studentus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (266)