aA
Nepaisant Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pareiškimo, kad okupantų susprogdinta Kachovkos hidroelektrinė nesustabdys planuoto šalies kontrpuolimo, karo ekspertas teigia nesąs toks optimistas. Jo teigimu, ši katastrofa bet kokiu atveju pristabdys ukrainiečių dalį karių, kurie turėjo kontratakuoti būtent Chersono regione.

Apie situaciją Ukrainoje trečiadienį laidoje „Delfi diena“ kalbėjo karo ekspertas Giedrius Petkevičius, kuris įvertino V. Zelenskio žodžius.

„Bet kokiu atveju aš toks optimistas nebūčiau. Suprantu prezidentą, kuris palaiko tiesiog savo tautos kovinę dvasią, savo visuomenės tikėjimą, tačiau bet kokiu atveju kontrpuolimo planus vienokiu ar kitokiu būdu, tikėkimės, nelabai stipriai, tačiau paveiks. Mes matome, kad kuriam laikui, kaip ir sakė užsienio ekspertai, vienas iš flangų – Chersono apylinkės tampa praktiškai neįveikiamos sunkiajai technikai“, – paaiškino pašnekovas.

„Dėl to aš nesakyčiau, kad šis užtvankos susprogdinimas yra visiškai bereikšmis dalykas. Deja“, – sakė G. Petkevičius.

Rusai šaudo ir į tuos žmones, kurie evakuojasi ir taip stabdo procesus. G. Petkevičiaus tai nestebina, nes, kaip atkreipė dėmesį ekspertas, okupantai nevertina ir savų karių gyvybių.

„Ukrainiečiai, esu įsitikinęs, turi visai kitokį požiūrį, tuo labiau, kad visa tai vyksta jų žemėje. Tai išdarinėdami rusai tikisi, turi vieną tikslą – bet kokiu atveju apsunkinti ukrainietiško kontrpuolimo sėkmę, trikdyti Ukrainos visuomenę, Ukrainos kariuomenės veiksmus“, – kalbėjo laidos dalyvis.

Be to, kaip paaiškino G. Petkevičius, vykstant evakuacijai ukrainiečiams sunkiau nukreipti atsakomuosius veiksmus priešui.

„Iš tam tikrų Ukrainos patriotinių sluoksnių girdisi sakymai, jog yra nuplauti ištisi rusų daliniai. Aš vėlgi nebūčiau šioje vietoje toks optimistas arba prisilaikyčiau šiek tiek santūresnės pozicijos. Matome filmuotas medžiagas, kaip rusai kariškiai evakuojasi pėščiomis.

Ko gero, materialine technine, karinės įrangos prasme, aš tikiu, kad jie prarado ne taip jau ir mažai, nekalbant apie tai, kad, kalbama, jog jų priešakinės linijos yra nuplautos, o ten vėlgi buvo investuotos lėšos“, – sakė ekspertas.

Tačiau, kaip akcentavo jis, nei investuotos lėšos, nei karinė įranga, nei žmonių gyvybės rusų nestabdo, ypač kai jie turi tikslą šiek tiek lengviau atsikvėpti nuo Ukrainos galimo kontrpuolimo bent jau iš Chersono, Dnipro pusės.

„Žiūrint į užtvindytą sritį, konkretus puolimo veiksmas ta kryptimi nebuvo labai tikėtinas, nes Dnipras yra pakankamai plati upė, o perkėlų, amfibinių priemonių ukrainiečiai neturi tiek daug. Tiesą sakant, kai kurie Vakarų ekspertai sako, kad visgi ta kryptis yra pakankamai svarbi, nes ukrainiečių diversinės, žvalgybinės grupės, specialiųjų pajėgų kariai persikelinėdavo per tą dar neužtvindytą, tačiau pakankamai platų Dniprą ir, tam tikrais duomenimius, jie ne tik ten ruošė jau kitame upės krante tam tikrą visuomenės dalį pasipriešinimui, tačiau ir darė tam tikras atsargas – provizijos, sprogmenų, ginkluotės tuo metu, kai galbūt pagrindinė kontrpuolimo ašis, atėjusi nuo Zaporižės krypties, jau pasisuks ir smogs į tą užtvindytą dabar teritoriją“, – kalbėjo G. Petkevičius.

Tad okupantai, pasak jo, galbūt galvoja, kad nušovė du zuikius vienu šūviu – ne tik užtvindė teritorijas, tačiau ir galimai ten jau parengtus nedidelius infrastruktūros objektus, paruoštus kontrpuolimui.

Ekspertas taip pat sakė, kad šis teroristinis aktas gali sutelkti Vakarų paramos gretas.

„Kaip sakė Aristovičius, šiuo Kachovkos hidroelektrinės sprogdinimu rusai pasakė, kad tiesiog amžiams atsisako savo pretenzijų į tą Dnipro upės krantą, kuris dabar priklauso ukrainiečiams“, – pridūrė G. Petkevičius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(65 žmonės įvertino)
3.8615

Top naujienos

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Būsto įperkamumas – dugne: žada geresnius laikus, bet yra scenarijus, kuris nepatiks galime matyti NT kainų augimo bumą (2)

Būsto įperkamumui esant žemiausiame taške nuo 2011-ųjų, ekonomistai žada, kad situacija...

Okupantams Kryme – skaudus ukrainiečių smūgis: labiausiai nustebino rusų generolų elgesys

Ukrainiečiai pagaliau išmoko efektyviai naudotis Vakarų suteikta ginkluote bei žvalgybine...

Parengė Vytautė Merkytė

Pykinanti tiesa, kurios ilgą laiką nežinojo net JAV prezidentas: karo metais Bushas vyresnysis vos netapo kanibalų puotos delikatesu

1944 metų rugsėjo 2 diena. JAV kariams duotas nurodymas – bombarduoti Japonijai priklausančią...

Orai bus gaivesni ir labiau vėjuoti

Sekmadienio dieną mūsų šalies orus lems žemo slėgio sritis. Dangumi plauks tai tankesni, tai...

Slovakija laukia rinkimų rezultatų: apklausos rodo vos mažiau nei 2 procentų skirtumą tarp prorusiškos ir provakarietiškos partijos pildoma (1)

Šeštadienį Slovakijoje vyko pirmalaikiai Parlamento rinkimai. Juose kovoja dvi partijos,...

Galvojate, kad netoleruojate laktozės, bet iš tiesų problema gali būti kur kas rimtesnė – gydytojas patarė, kaip atskirti

Pilvo pūtimas, padidėjęs dujų išsiskyrimas, viduriavimas – visą tai dažniausiai nurašome...

Apžvalgininkas: jei rusai tai žinotų, Putinas būtų iškart nulinčiuotas Kremliaus aikštėje (4)

Karas Ukrainoje – tęsiasi. Žūsta nekalti civiliai, kariai, kovojantys už šalies laisvę,...

Legendų akistata Kaune: svečių šypsenėlės dėl lemtingo teisėjo sprendimo ir abejonių nekėlęs MVP

FIFA prezidento Gianni Infantino akivaizdoje parodomosios Lietuvos ir užsienio futbolo legendų...

Delfi Mokslas

Prie JAV krantų susidūrus dviem bombonešiams dingo milžiniška branduolinė bomba: incidentą gaubia tamsi paslaptis – kodėl jos dar nerado?

Prie Taibio salos Džordžijos valstijoje kartais vis užfiksuojamas aukštas radioaktyvumas...

Laura Mallenė, Julija Sandul, delfi.ee

Sekso paslaugas teikianti translytė – apie žiaurius klientus ir kruopščiai saugomas paslaptis: jei daug moka, rizikos nebijau (1)

Vienos translytės migrantės teigimu, Estija – išskirtinai saugi šalis, kurioje „atėję...