I. Stankovičius „Žinių radijo“ laidoje „Gyvenu Europoje“ teigė, kad pagrindinis dėmesys po šių atakų krypsta į Rusiją, tačiau akcentavo, jog Rusija nėra vienalytė.

„Kai tik prasidėjo rimtos nesėkmės fronte Ukrainoje, įvairios jėgos Rusijoje pradeda reikštis ir nebūtinai jos pasireiškia unisonu su Putino pozicija“, – sakė ekspertas.

V. Putino, žaidimas, pasak jo, toks ir buvo – jei nustosite remti Ukrainą, atsuksime dujas.

„Tai reiškia, kad šita visa pozicija griūva. Susprogdinus jau nebeatsuksi dujų. (…) Šitą svertą suskaldyti Europą Putinas praranda, tai reiškia, kad Putino pozicija silpninama. Kas galėtų norėti susilpninti Putino poziciją – čia atsiranda visa eilė žaidėjų“, – pastebėjo I. Stankovičius.

Jo teigimu, nuleisti sprogmenį prie vamzdžių galima ir iš gana nedidelio civilinio laivo.

„Kitas žaidėjas gali būti Rusijos spec. tarnybos, kurios irgi galėtų norėti, matydamos, kur važiuoja Rusija su Putino politika, pašalinti Putiną – susilpninti jį, atimti svertą“, – kalbėjo ekspertas.

Tokį incidentą, pasak jo, organizuoti galėjo ir radikalūs žalieji.

„Kai žiūrime per žmonių interesus, vertybinę orientaciją ir radikalizmą, pasakyti, kad taip negalėjo būti, negalime“, – svarstė I. Stankovičius.

Nord Stream 2

Jis atkreipė dėmesį, kad į tai sureaguoti galima, kai veikia tarptautinė teisė.

„Jei mes priimame teiginį, kad Rusijoje dar veikia tarptautinė teisė, tarptautinės teisės logikoje būtų galima įvesti sankcijas, bet Rusija ir taip yra sankcionuojama. Praktiškai nedaug kas liko. Gal kas apie sankcijas išmano daugiau, bet Rusijos ekonomika ir taip veržiama bei smaugiama“, – konstatavo laidos dalyvis.

I. Stankovičiaus teigimu, tarptautinės teisės normos šiuo metu Rusijai tiesiog nesvarbios, nes ji jas tiesiog ignoruoja.

Nepaisant to, ekspertas teigė nemanantis, kad tokį išpuolį galėtų surengti patys ukrainiečiai, nors ir norėtų atimti iš V. Putino spaudimo Europai įrankį, nes tuomet per daug rizikuotų reputacine prasme.

„Gal dar konkurentai (energetinių išteklių), bet vargu, nes iš verslo pusės jie nebus suinteresuoti – dabar masiškai statomi terminalai“, – kalbėjo I. Stankovičius.

Visą „Žinių radijo“ pokalbį su saugumo ekspertu žiūrėkite čia: