aA
Lietuvos apeliacinis teismas (LAT) antradienį terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės byloje pradėjo klausyti baigiamųjų kalbų. Prokuroras skundus prašo tenkinti iš dalies ir E. Kusaitei skirti dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.
E. Kusaitei prokuroras siūlo dvejų metų laisvės atėmimo bausmę
© DELFI / Tomas Vinickas

Antradienį LAT teisėjų kolegija, susidedanti iš jai pirmininkaujančio Lino Šiukštos, Lino Žukausko ir Laimos Garnelienės, ankstesniame teismo posėdyje priėmusi nutartį baigti įrodymų tyrimą, klausėsi baigiamųjų kalbų. Tradiciškai, nuteistosios E. Kusaitės palaikyti susirinko gausus būrys jos šalininkų, tarp kurių disidentė Nijolė Sadūnaitė, monsinjoras Alfonsas Svarinskas.

Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Artūras Urbelis savo daugiau nei valandą trukusioje kalboje E. Kusaitei pasiūlė skirti subendrintą dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, į kurią būtų įskaitytas ir suėmimo laikas. Bausmės vykdymą prokuroras siūlo atidėti dvejiems metams, bei klaipėdietei 12 mėnesių skirti namų areštą, pagal kurį ji nuo 24 iki 6 val. privalės būti namuose. Prokuroras iš E. Kusaitės taip pat siūlo konfiskuoti nusikalstamos veikos priemones bei priteisti per 880 litų.

Prokuroras siūlydamas bausmę teismui patarė atsižvelgti į padaryto nusikaltimo pavojingumą, laipsnį, aplinkybes, pabrėžė, kad terorizmas nepateisinamas, byla sukėlė platų atgarsį visuomenėje.

E. Kusaitė savo kaltę neigia.

ELTA primena, kad Vilniaus apygardos teismo sprendimą skirti 10 mėnesių vietoje dešimties metų įkalinimo skundžia ir pati klaipėdietė, ir prokurorai.

Prokurorai įsitikinę, kad teismas nepagrįstai E. Kusaitei skyrė švelnesnę nei numato įstatymas, bausmę. Generalinė prokuratūra prašo pripažinti Rusijoje susisprogdinti žadėjusią E. Kusaitę kalta ne tik dėl pasikėsinimo surengti teroro aktą, tačiau ir dėl bandymų kurti organizuotą grupę. 24-erių klaipėdietė sako tapusi saugumo provokacijos auka, todėl ją prašo išteisinti.

Taip pat teismui skyrus 10 mėnesių nelaisvės, už grotų E. Kusaitė nekeliaus, nes paskirtąją bausmę ji jau yra atlikusi, kai buvo sulaikyta ir suimta. Ši bausmė yra mažiausia, kurią teismas galėjo skirti už jau inkriminuojamą nusikaltimą - įvykdyti terorizmo aktą susisprogdinant.

E. Kusaitė buvo nuteista tik už ketinimą surengti teroro aktą. Teismui pakako įrodymų, kad galėtų teigti, jog 2009-aisiais ji vyko į Maskvą norėdama susisprogdinti.

Teismas pažymėjo, jog nėra duomenų, kad E. Kusaitė galėjo kurti organizuotą grupę teroro aktams atlikti, kai ji neva siūlė kitoms merginoms kartu vykti į Maskvą.

Po posėdžio pati E. Kusaitė nuosprendžio nekomentavo, o jos advokatas Kęstutis Stungys teigė, jog toks sprendimas yra savotiškas kompromisas.

E. Kusaitė buvo kaltinama tuo, kad kūrė organizuotą grupę teroro aktui vykdyti, dalyvavo organizuotos grupės teroro aktui vykdyti veikloje bei rengėsi įvykdyti teroro aktą susisprogdindama strateginės reikšmės objekte, taip sukeldama pavojų daugelio žmonių gyvybei ir sveikatai bei siekdama, kad dėl to atsirastų sunkių padarinių - susisprogdinimo metu būtų nužudyta kuo daugiau žmonių ir šiais veiksmais įbauginti žmonės.

E. Kusaitę Lietuvos teisėsaugos pareigūnai sulaikė 2009-ųjų spalį, kai ši rengėsi išvykti į Rusiją. Ji esą yra priėmusi islamą ir internetu nuolat bendravo su čečėnų tautybės asmenimis. Mergina nelaisvėje praleido devynis mėnesius iki 2010-ųjų rugpjūčio.

E. Kusaitė savo kaltės nepripažino, tvirtindama, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti Valstybės saugumo departamentas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Dėl pandemijos valdymo – du scenarijai: arba peržengsime ribą, arba lauks naujas smūgis lapkritį

Dėl skiepų, kaukių ir galimybių paso verdančios aistros Lietuvoje radikalėja. Nuo įtūžio ir...

Verslas valdžiai siūlo priešingą strategiją dėl degalų akcizų kėlimo: jį mažinkime benzinui (79)

Valdžiai nuo 2023-ųjų ketinant branginti degalus, o ypač, dyzeliną, kuris, skaičiuojama,...

Po „dėdės Juozo“ sulaikymo – zonos „bachūrų“ pyktis: „sudegė toks geras kelias“ (81)

Kai po ilgalaikio kriminalinės žvalgybos pareigūnų tyrimo su įkalčiais buvo sulaikytas dabar jau...

Makabriška Ellos Harper šlovė, arba kaip susiklostė sensacingosios Merginos-kupranugarės likimas (78)

XIX a. pabaigoje dėl tokių asmenų kaip garsusis Phineasas Tayloras Barnumas entuziazmo...

Vėlų vakarą Šiauliuose kilo didžiulis gaisras: užsiliepsnojo medienos sandėlis (15)

Vėlų penktadienio vakarą, 22.41 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono...

Šamą-bananą pagavęs žvejys nepatikėjo savo akimis mokslininkai turi paaiškinimą, kas čia nutiko (50)

Lyg milžiniškas besirangantis bananas su žiaunomis – tokios išvaizdos šamą iš ežero gelmių...

Be jokių vilčių prisikelti: „Barcelona“ su žemėmis sulygino visą „Zenit“ pasipriešinimą (8)

Penktą pergalę iš eilės iškovojo ir Eurolygos viršūnėje kartu su Milano „Armani“...

Vėjas po truputį rims, savaitės pradžia bus sausesnė (1)

Šeštadienio dieną dar išliksime aktyvaus ciklono įtakoje. Diena bus debesuota su pragiedruliais....

Parodė, kokie trys vyriški plaukų kirpimai dabar patys madingiausi (82)

Kaune specializuoto vyrų grožio salono „Old Town Barbers“ salono meistrai išrinko...

Lemiamą spurtą pradėjęs Giedraitis padėjo baskams triuškinti „Monaco“ su Motiejūnu (4)

Eurolygos dvikovoje Vitorijoje penktadienį susigrūmė žaidėjus iš Lietuvos turinčios...