„Manau, kad ši valdžia šio klausimo tikrai nesiims. Bent jau aš, kaip Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas, tikrai tokio klausimo neinicijuosiu. Mes per pastaruosius metus turėjome Seime tokią darbo grupę, specifiškai darbo rinkos problemoms spręsti. Ir trečiadienį pasidalinome su Seimo valdyba rekomendacijomis. Rekomendacijose tikrai nėra kalbos apie pensinio amžiaus ilginimą“, – „Žinių radijui“ aiškino J. Džiugelis.

Politikas priminė, kad šiuo metu Lietuvoje gyvena tiek vyresnio amžiaus asmenys, tiek negalią turintys piliečiai, kurie yra darbingo amžiaus, bet nepriimami dirbti. Jo manymu, prieš galvojant apie pensinio amžiaus ilginimą reiktų užtikrinti, jog tokie žmonės galėtų rasti darbo.

„Atvirkščiai, yra kalba apie tai, kad visgi turėtų būti dedamos pastangos iš valstybės ir verslo pusės, priimti negalią turinčius žmones, priimti vyresnius žmonės į darbo rinką. Kitaip tariant išnaudoti, arba geriau pasakyti, panaudoti, Lietuvoje esantį potencialą darbo rinkoje“, – tikino SRDK pirmininkas.
Parlamentaras taip pat teigė, kad ši problema ir noras ilginti pensinį amžių yra kilęs dėl Lietuvos demografinės padėties. Bet, jo manymu, norint spręsti šią problemą vertingiau yra keisti imigracijos tvarką.

„Taip pat mes siūlėme, kad būtų palengvinimai žmonėms iš tam tikrų valstybių atvykti dirbti Lietuvoje. Nes turime atviromis akimis žiūrėti į situaciją. Nes Lietuva sensta. Projektuojama, kad 2030 metais mūsų bus tik 2.4 milijono. O dar po 15 metų, tai yra 2045 metais, bus likę tik 2 milijonai. Ir tai suponuoja, kad vienam dirbančiajam teks išlaikyti 1.8 nedirbančio žmogaus. Tai reiškia, kad apie kažkokios gerovės valstybės viziją ar kitas vizijas mes sunkiai galime mąstyti. Todėl, turime optimizuoti dabartines darbo rankas, žiūrėti atviromis akimis į imigracijos procesus“, – komentavo jis.

Galiausiai J. Džiugelis atmetė teiginį, kad pensinis amžius turi būti ilginamas dėl Europos Sąjungos rekomendacijų. Jo manymu, tokios rekomendacijos nėra privalomos įvykdyti. Negana to, anot jo, taip pat egzistuoja rekomendacijos iš Pasaulio sveikatos organizacijos kurios prieštarauja pensinio amžiaus ilginimui.

„Europos rekomendacijos ir yra rekomendacijos, o ne reikalavimai. Mes taip pat turime Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas. Aš turbūt dėčiau akcentą ant jų. Nes iš tiesu, mūsų visuomenė nėra ypatingai sveika, kas yra blogai. Mes esame bene labiausiai serganti visuomenė Europos sąjungoje. Ir iš to seka kitos, socialinės problemos. Ko gero turėtume susitelkti į kokybiškų viešųjų paslaugų prieinamumą dėl to. Ir būtent šiomis rekomendacijomis aš būčiau linkęs vadovautis“, – tvirtino J. Džiugelis.
Žygimantas Šilobritas (ELTA)

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)