„Tikslą turime bendrą visi, ir visa Europa. Norėtųsi vasaros pabaigai juos ir ambicingesnius teikti. Bet tiesiog žmonės yra nusipelnę žinoti tiesą ir aš turiu pasakyti tiesą: tokius grafikus tiekimo, kokius matau dabar su komanda – mes negalime pasiekti tikslo vasarą vakcinuoti (didžiąją dalį šalies gyventojų – ELTA) ar net pradėti tuos masinius vakcinavimus“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė ministras.

„ES institucijos, diplomatai, atsakingos institucijos, šalių vadovai, visi dabar tikrai pluša, dirba, ginčijasi, pykstasi ir tikėkimės, kad mes pasieksime tą rezultatą ir tada bus vakcinos“, – pridūrė jis.

Tačiau A. Dulkys pabrėžė, kad institucijos šalyje jau pasiruošusios masiniam gyventojų vakcinavimui.

„Institucijos pasiruošusios. Labai daug dirbome su savivaldybėmis, turime per 70 vakcinavimo centrų, visi yra pasiruošę ir trokšta išbandyti (pajėgumus – ELTA) praktikoje ir tai daryti. Dabar svarbiausias klausimas, kad greičiau tos vakcinos ateitų“, – tikino jis.

ELTA primena, kad kiek anksčiau tikslą iki vidurvasario paskiepyti 70 procentų gyventojų iškėlė Europos Komisija ir Lietuvos prezidentūra.

Atsakė į Ž. Pinskuvienės iškeltą klausimą: pasirinkti terminai sukuria iliuziją

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sureagavo į kai kurių savivaldybių merų iškeltą klausimą dėl aptiktų neatitikimų sergamumo statistikoje. Pasak ministro, tai, kad buvo išsiaiškinta, jog nemaža dalis šiuo metu vis dar sergančiais formaliai laikomų gyventojų iš tiesų jau yra pasveikę, neturi jokios įtakos sprendimams dėl karantino priemonių.

A. Dulkys primena, kad Vyriausybės sprendimų pagrindą lemia užsikrėtimų atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų. Pasak ministro, galbūt pats termino „sergamumas“ vartojimas, siekiant įvardinti naujų atvejų skaičių, sukuria tam tikrų abejonių visuomenėje.

„Yra tokia bėda: ir neurolingvistinė, ir vertimo į lietuvių kalbą, kad mes verčiant iš anglų kalbos turime žodį sergamumas“, – „Žinių radijui“ sakė jis, pažymėdamas, kad karantino režimo aktuali statistika yra tiksli.

„Atvejų skaičius verčiamas kaip sergamumas, ir mes patys ne kartą šį terminą taip vartojome. Jis sukuria iliuziją, kad tai yra sergamumas ir jį reikia lyginti su sergančių žmonių skaičiumi. Mes sutarėme, kad akcentuosime, jog šio karantino plano režimo priemonių keitimas yra atvejų skaičiaus pokytis. Jis pas mus yra tikrai tikslus ir eina iš pirminių šaltinių“, – pridūrė A. Dulkys.

Pasak jo, tinkamai valdomas yra ir kitas karantino režimo įvedimui ar jo atlaisvinimui svarbus statistinis dėmuo – teigiamų testų procentas nuo visų atliktų testų.

„Kitą skaičių, kurį mes imame, tai yra teigiamų testų procentas nuo visų testų. Šį skaičių mes gerai valdome. Todėl dėl (karantino – ELTA) priemonių, kurias darome, šiuos du pagrindinius rodiklius mes tikrai turime kokybiškus“, – teigė A. Dulkys, pripažindamas, kad dėl kitų rodiklių tikrai esama tam tikrų problemų.

„Dėl visų kitų dalykų – taip, yra bėdų. Tačiau šiandien startuos naujas Statistikos departamento projektas, kur visi turėsime kokybiškesnius duomenis“, – apibendrino A. Dulkys.

ELTA primena, kad pirmoji apie netikslumus pasveikusiųjų nuo COVID-19 statistikoje prakalbo Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (388)