Minėta istorija į viešumą iškilo praėjusį penktadienį, o jau pirmadienį A. Dulkio patarėja komunikacijai Aistė Šuksta pranešė paliekanti SAM ir prisiimanti visą atsakomybę už tai, kad laidoje „Kitokie pasikalbėjimai“ nebuvo pranešta, jog už ministro visuomeninio konsultanto Ciniško chirurgo pasirodymą prodiuseriams ketino sumokėti ministerija.

Po ažiotažo viešojoje erdvėje laidos kūrėjas pranešė paprašęs SAM nemokėti už laidą. Ministerija į tokį prašymą atsižvelgė.

Premjerė Ingrida Šimonytė po įvykio, sulaukusio itin didelio atgarsio, paprašė visų ministrų užtikrinti, kad tokios situacijos nepasikartotų.

Pats A. Dulkys žurnalistams patvirtino apie pasitraukimą iš pareigų negalvojantis.

Valstiečiai: interpeliacijos galimybę svarstysime labai rimtai

Visgi apie galimą interpeliaciją sveikatos reikalų ministrui rimtai galvoja opoziciniai „valstiečiai“. Kaip Delfi sakė buvęs ministras, frakcijos seniūnės pavaduotojas Aurelijus Veryga, interpeliacijos klausimas tikrai bus svarstomas.

„Manau, kad mes tikrai labai rimtai svarstysime. Ministras buvo kviestas frakcijoje dar iki visų šių skandalų dėl sveikatos priežiūros įstaigų reformos, tai tikrai frakcijos kolegos turėjo daug klausimų, atsakymų į daug ką nesulaukėme, tai manau, kad šis skandalas dar labiau priartina klausimus dėl interpeliacijos“, – teigė A.Veryga.

Jis neslėpė, kad panašių minčių frakcijai buvo kilę ir dėl kitų ministrų, tačiau A. Dulkio darbu, pasak politiko, yra nepatenkintų ir valdančiųjų gretose.

„Su interpeliacijomis, žinome, kaip paprastai jos baigiasi. Jei valdančioji dauguma yra tikra, sugeba susirinkti, tai sudėtinga yra interpeliuoti, bet aš žinau, kad bent jau dėl sveikatos apsaugos ministro, dėl jo gebėjimo tvarkytis ir patys valdantieji turi įvairiausių diskusijų, ir viduje apie tai kalbasi“, – sakė A. Veryga.

Jo nuomone, A. Dulkys iki šiol pareigas eina tik dėl I. Šimonytės užnugario.

Aurelijus Veryga

„Čia nėra tik opozicijos nepasitenkinimas, kas yra natūralu, nes mūsų darbas yra ieškoti kažkokių problemų, jas išryškinti, bet žinau, kad to nepasitenkinimo yra ir valdančiojoje daugumoje. Ko gero, šiuo metu tik premjerė sugeba griežtą žodį pasakydama atlaikyti ar išlaikyti ministrą, nes jei ne premjerė, manau, kad jo seniai nebūtų likę“, – teigė LVŽS frakcijos narys.

Visgi jis pažymėjo, kad vargu, ar kas nors iš valdančiųjų palaikytų interpeliaciją A. Dulkiui.

„Nežinau, žinant jų politinę, partinę drausmę, kai žmonės už „Like“ feisbuke išlekia iš partijos, tai nežinau, ar žmonės ten taip drąsiai balsuos, bet neformaliai tai žinau, kad nepasitenkinimo yra daug“, – patikino A. Veryga.

Valstiečiai dėl situacijos su laida „Kitokie pasikalbėjimai“, kurioje dalyvavo A. Dulkio konsultantas, kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą.

Darbiečiai: daugumos frakcijoje netenkina Dulkio darbas

Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas Delfi teigė, kad frakcija konkrečios diskusijos apie interpeliaciją A. Dulkiui dar neturėjo, tačiau tokią idėją, anot jo, tikrai apsvarstytų.

„Apie Dulkio galimybes eiti pareigas diskusijos neturėjome, bet jei kažkas iš kolegų opozicijoje tokį klausimą, matyt, kad tikrai svarstysime. Tikrai frakcijoje yra tokių nuotaikų, didžioji dalis frakcijos galvoja, kad ministras Dulkys ne visai tinkamai atlieka savo pareigas“, – teigė V. Fiodorovas.

Jo teigimu, frakcijos kolegų netenkina vakcinacijos politika ir skandalai.

„Ir šiaip, ko paklausi, to iš ministerijos negausi. Jeigu vien klausytume, ką ministerijos vadovas sako, tai labai sunku orientuotis šioje pandemijoje“, – tesė „darbiečių“ frakcijos seniūnas.

Dėl to interpeliacijos galimybę, patikino V. Fiodorovas, jie rimtai apsvarstytų.

Viktoras Fiodorovas

„Tikrai frakcijoje yra narių, kurie šio ministro darbą vertina labai prastai. (…) Kai 80 proc. viso srauto yra susiję su pandemija, su jos valdymu, kaukėmis, skiepais, tai normalu, kad šis ministras sulaukia dėmesio daugiausiai ir didžiausias nepasitenkinimas kyla dėl jo.

Dabar situacija, kai nepaisant to, kad paskiepyta yra daugiau nei 60 proc. tautos, o susirgimų yra nepalyginamai daugiau nei prieš metus, tai panašu, kad ministro komandos veikla ir pati komandos vinis yra nepateisinama. Visos priemonės, kurių imamasi, kurios lyg ir turėtų veikti, bet iš esmės neveikia – kažkas daroma blogai“, – pridūrė Seimo narys.

Tamašunienė: rezultatai nėra džiuginantys ir komunikacijos, ir situacijos valdymo prasme

Lietuvos regionų frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė Delfi neslėpė, kad interpeliacijos A. Dulkiui idėja tarp opozicinių frakcijų yra gyva, nors ir pripažįstama, kad tikriausiai sunkiai įgyvendinama.

„Frakcijoje nekalbėta, bet ta interpeliacijos idėja yra iš pilietinės visuomenės kilusi, Seime tarp opozicinių frakcijų ji vis dar gyva, bet, aišku, yra sudėtinga situacija ir mažiausiai turbūt reikėtų politikuoti pandemijos akivaizdoje, o imtis ryžtingesnių veiksmų pirmiausia Vyriausybei“, – pastebėjo parlamentarė.

Jos teigimu, krizių valdyme reikia visiems dalyvauti vieningiau, tačiau A. Dulkio veikla, neslepė R. Tamašunienė, klausimų kelia nemažai.

Rita Tamašunienė

„Ir komunikacijos, ir situacijos valdymo prasme rezultatai nėra džiuginantys. Kartais atrodo, kad konfliktuodami ir su prezidentu, ir su opozicija, valdantieji nori būti matomi labiau nei kad imtis atitinkamų veiksmų spręsti tą situaciją bei valdyti pandemiją.

Tikrai pasigendame aiškesnės komunikacijos, yra blaškymosi ir tų idėjų į kairę, į dešinę: iš pradžių paneigia, po to daro. Kad ir paskutinę idėją su išmokomis (skiepytis pasiryžusiems senjorams – aut.p.)“, – priminė Seimo narė.

Dėl to interpeliacijos iniciatyvą frakcija, pasak R. Tamašunienės, apsvarstytų.

„Visada, jei toks dalykas bręsta, reikia apsitarti, susidėlioti visus už ir prieš“, – teigė ji.

Skvernelis: jei darysime kokius veiksmus, reikia ne orą pavirpinti, o realiai daryti

Sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio darbu nepasitenkinimo neslepia ir Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis.

„Paskutinė istorija tik dar kartą parodė tą SAM nesėkmių ruožą, nes tai buvo tiesiog bandymas užslėptai nusipirkti eterį, bet kalbant apie visiškai nevykusią vakcinacijos kampaniją, kuri praktiškai net neprasidėjus sužlugo, tai dabar matome, kad toliau yra didžiulės sumos paskelbtos – pinigai, konkursas, rugsėjo mėnesį turėjo vykti ir tai pavėluotai, nevyksta.

Čia dar kartą parodo, kad šioje ministerijoje prastai sekasi su sprendimų priėmimais, komunikacija, apskritai kažkokiomis esminėmis reformomis, nekalbu jau apie pandemijos nesuvaldymą“, – komentavo politikas.

Jo teigimu, frakcija Seime susirinks ir apie A. Dulkio veiklą kalbėsis kitą savaitę. Visgi S. Skvernelis beda pirštu į valdančiuosius, kurie, pasak jo, taip pat turėtų įvertinti ministro darbą.

„Nesinori daryti tokių žingsnių ir destabilizuoti ir taip sudėtingą situaciją Sveikatos apsaugos ministerijoje. Galvoju, kad patys valdantieji turėtų įsivertinti, ar tai yra jiems tinkama. Premjerė reiškia pasitikėjimą, valdančioji dauguma, matyt, pasitiki, o opozicijoje mes jei kokius veiksmus darysime, tai reikia daryti, kad jie būtų realūs, o ne orą pavirpinti. Pasitarsime, ką daryti“, – tvirtino S. Skvernelis.

Saulius Skvernelis

Jis atkreipė dėmesį, kad priekaištų yra ne tik ministrui, bet ir jo komandos darbui.

„Kai buvo ministras atvykęs į mūsų frakcijos posėdį, mes palyginome kelis ministrus, kurie pas mus dalyvavo, tą patį Simoną Gentvilą, tai kaip diena ir naktis skiriasi atsakymai. (Pas A. Dulkį – aut.p.) nėra turinio, nėra žinių, yra aptakios, universalios frazės, kurios kartojamos ir matome, kad, matyt, yra problema su pačia kompetencija šioje srityje“, – pridūrė S. Skvernelis.

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pirmadienį išplatino pranešimą, kuriame siekiama atkreipti šalies vadovo Gitano Nausėdos dėmesį ir keliamas klausimas, kaip prezidentas toliau vertins sveikatos apsaugos ministrą.

Pranešime teigiama, kad SAM planai sumokėti už laidą, kurioje dalyvavo ministro visuomeninis konsultantas, „pamina politinę etiką ir atsakomybę, dėl kurių dar anksčiau principingai pasisakydavo ir prezidentas, ypač kalbant apie Vyriausybės narius“.

Sysas neslepia skepticizmo: manau, kad šiame kontekste laikas tam netinkamas

Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas Delfi sakė, kad frakcija yra svarsčiusi apie interpeliacijos galimybę, tačiau ne A. Dulkiui.

„Ar mes prisidėsime – negaliu atsakyti, nes situacija yra šiek tiek netradicinė. Kai atsitikdavo vienas ar kitas dalykas su ministru, tai nebūdavo šalutinių veiksmų labai daug, o šiuo atveju labiau norėčiau, kad būtų vadovaujamasi senomis parlamentinėmis tradicijomis – jei ministras nesusitvarko arba jo komanda kažką daro blogai, tai atsakomybę prisiima ministras ir pats atsistatydina. Tai būtų logiškiau ir suprantamiau“, – teigė politikas.

Jo teigimu, tokia galimybė – atleisti ministrą – visada yra palikta ir premjerei.

Algirdas Sysas

„Tai yra politinio pasitikėjimo žmogus ir partija visada gali keisti savo deleguotus atstovus“, – akcentavo A. Sysas.

Visgi jis teigė, kad labai blogai vertina paskutinius įvykius, susijusius su SAM viešinimo laidoje skandalu.

„Kažkokie auksiniai šaukštai, žiūrint sumomis, tai nublėsta, bet kažkaip kai dėl auksinių šaukštų buvo toks triukšmas, nors patys paskelbė Krašto apsaugos ministerija, tada į ministrą kreipėsi išsiaiškinti, šiuo atveju – žurnalistų dėka tas išryškėjo. Kažkokie dvigubi standartai“, – teigė A. Sysas.

Politikas neslėpė skepticizmo dėl interpeliacijos A. Dulkiui iniciatyvos.

„Tam reikia paruošti dokumentus, kokiu pagrindu. Čia įdomiausia dalis, tuo labiau, kad, kaip suprantu, pozicija stos mūrų, tai čia bus tik tam laikotarpiui, kai reikia svarstyti rimtus įstatymus apie biudžetą ir biudžetą, tai mes pulsime į atlapus ministrui. Aš manau, kad tai ne pats geriausias laikas šiame kontekste – ir kovidai, ir visi kiti dalykai“, – pridūrė A. Sysas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (517)