aA
Dūkšto kunigą Sigitą Grigą užklupo nesibaigiančios bėdos. Metų pradžioje ilgapirščiai iš klebonijos išnešė per metus tikinčiųjų suaukotus 25 tūkstančius eurų, o vasarį jis pakliuvo į avariją, po kurios teko pirkti naują automobilį.
Sigitas Grigas
© DELFI / Audrius Solominas

Žinia apie avariją Dūkšte pakurstė įvairias kalbas. Neturėdami tikslios informacijos, parapijiečiai kėlė įvairias versijas, ypatingai po to, kai policijos suvestinėse informacijos apie įvykį neaptiko. Išsiaiškinti, kas iš tikro įvyko, užtruko ir DELFI.

„Toks įvykis neregistruotas, būčiau tikrai žinojusi“, – klausiama apie avariją, sakė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Violeta Ginaitienė.

Pats S. Grigas iš pradžių nenorėjo leistis į kalbas apie avariją.

„Į kokią avariją?“, – išgirdęs DELFI klausimą ir padaręs ilgą pauzę, klausimu į klausimą atsakė kunigas. Paaiškinus, kad apie avariją kalba parapijiečiai, S. Grigas greitai baigė pokalbį. „Nieko negaliu komentuoti ir bendrauti tuo klausimu, negaliu nieko kalbėti su žurnalistais be vyskupo leidimo“, – sakė S. Grigas. Tiesa, prieš porą mėnesių apie tokį draudimą S. Grigas neužsiminė ir klausiamas apie vagystę iš klebonijos, su žurnalistais bendravo.

Vilniaus arkivyskupijos atstovai DELFI paaiškino, kad S. Grigas greičiausiai atsisakė kalbėti „dėl šito nesėkmių srauto ir streso“. Vyskupijos atstovai patarė į S. Grigą kreiptis dar kartą.

Avarija įvyko po Mišių

Po poros dienų S. Grigas buvo buvo kur kas šnekesnis.

„Prieš porą mėnesių, sekmadienį, važiavau iš Mišių. Buvo labai blogas oras, keliai nevalyti, provežuoti, šlapio sniego danga ant jų, po mašinos ratais pakliuvo šiek tiek purvino sniego, mašina tapo nevaldoma ir nuslydo į kelkraštį. Buvo šlaitas, tad šonai šiek tiek apsilamdė“, – pasakojo S. Grigas.

Avarija įvyko ties Lygūnais. S. Grigas sako nesusižeidęs, tačiau mašina „Škoda fabia“ buvo gerokai aplamdyta, ją reikėjo partempti. Kunigo aiškinimu, automobiliui būtų reikėję tvarkyti kėbulą, tačiau meistrai patarė to geriau nedaryti ir dėl laiko, ir dėl išlaidų. Patartas kunigas aplamdytą automobilį pardavė ir įsigijo kitą, šįkart – „Nissan“.

„Trys parapijos, buvo gavėnios laikas, eiti ar važiuoti vietiniu transportu nėra įmanoma“, – teisinosi kunigas. Jo aiškinimu, įsigytas automobilis taip pat po eismo įvykio, nenaujas.

Tačiau kodėl apie įvykį nežino Utenos apskrities policija? Pasak S. Grigo, įvykio vietoje buvo atsitiktinai pro šalį važiavęs Visagino policijos ekipažas. Visagino pareigūnai išdavė pažymą apie eismo įvykį – dokumentą reikėjo pateikti draudimo bendrovei. S. Grigas DELFI persiuntė pažymą apie eismo įvykį.

S. Grigui išduota pažyma
S. Grigui išduota pažyma
© DELFI

„Bėda, matyt, viena nevaikšto, džiaugiuosi, kad viskas taip sėkmingai, nes kiekvienam galėjo nutikti. Buvo labai prastas oras, o aš turėjau važiuoti, kadangi Mišios, negaliu spręsti ir nenuvažiuoti. (…) Kažkas puola, kažkam nepatinki galbūt, kažkas žiūri, jau praėjo du mėnesiai. Aišku, šokas buvo, kiekvienam būtų šokas, nėra nė vienas apsaugotas – nei kunigas, nei pasaulietis“, – kalbėjo S. Grigas.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė V. Ginaitienė iš kolegų Visagine sužinojo, kad pats faktas Visagino policijoje vis dėlto registruotas, išduota pažyma. Tyrimas dėl eismo įvykio nepradėtas.

Parapijiečių meilės nepelnė

S. Grigas tarnauti į Dūkšto šv. Stanislovo Kostkos parapiją paskirtas 2015 metų rugpjūtį, tačiau tarp jo ir bendruomenės tvyro įtampa. Parapijiečiai S. Grigą jau buvo apskundę vyskupui, prašydami kunigą iškelti ir klausdami, už kokias parapijiečių nuodėmes jis atkeltas į miestelį.

DELFI žiniomis, į miestelį atvykęs Vilniaus vyskupas augziliaras tikinčiųjų paprašė „pakentėti“.

Tuo metu policija bergždžiai tebesiaiškina, kas sausį apšvarino kleboniją. S. Grigas policijai pasiskundė, kad pinigai sausio 16-osios naktį pavogti iš klebonijoje stovėjusios spintos. Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie vagystę gavo kitą dieną, apie 10 val. ryto.

„Kol kas yra kažkokie įtariamieji, vyksta ikiteisminis tyrimas, man jie nieko nesako“, – klausiamas, ar policija sulaikė aukų vagis, sakė kunigas.

Tuo metu policijos atstovė V. Ginaitienė aiškino, kad dėl vagystės iš klebonijos tebevyksta ikiteisminis tyrimas, laukiama ekspertizių, tikrinamos visos versijos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (518)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (143)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (300)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1319)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Velionės laidotuvės virto farsu: kur pagarba mirusiajam ir artimiesiems? (5)

Rugsėjo 9 dieną laidojome kaimynę ir daugiavaikę mamą, kuri buvo užauginusi 7 vaikus.

Tikrieji žmogaus teisių gynėjai nepamena Gražulio nuopelnų (8)

Petro Gražulio paskyrimas į Žmogaus teisių komitetą ne tik sulaukė 16 tūkst. parašų,...

Mokslininkai pasiūlė devynias priežastis, kodėl iki šiol dar neaptikome nežemiškos gyvybės (9)

Šiuo metu mokslininkams žinoma, kad visatoje egzistuoja milijonai, o gal ir milijardai planetų,...

Audriaus Bružo ir Šorenos skyrybų byloje – lemtingas verdiktas: teismas įvykdė poros prašymą

Tai, kad byra aktoriaus Audriaus Bružo ir dainininkės Šorenos Džaniašvili santuoka paaiškėjo...

Pirmoji budistų vienuolė lietuvė: kartais atrodė, kad neištversiu (15)

„Ir uždarame vienuolyne tam tikrų praktikų pagalba galima pasiruošti taip, kad iš to išėjęs...

Pastabų žaidėjams turėjęs Adomaitis atskleidė tikrąją Farrello išvykimo priežastį (6)

Pirmosiose naujojo LKL sezono rungtynėse vicečempionas Vilniaus „Rytas“ sausakimšoje namų...