aA
Atsakydama į Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio pavedimą – išnagrinėti Druskininkų savivaldybės tarybos narių kreipimąsi į Vyriausybę dėl galimybės išsaugoti vadinamąjį Vijūnėlės dvarą Druskininkuose, perimant jį Druskininkų savivaldybės administracijos žinion ir įkuriant ten meno mokyklos filialą, Teisingumo ministerija teigia nesiimsianti priimtų teisės aktų, šiuo atveju – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimų, aiškinimo, nes tai nėra ministerijos kompetencija.
Vijūnėlės dvaras jau pradėtas ardyti
Vijūnėlės dvaras jau pradėtas ardyti
© Romas Sadauskas-Kvietkevičius

Taip pat Teisingumo ministerija nesiims iniciatyvų ieškoti galimybių gyvenamojo pastato Druskininkuose, priklausančio Žilvinui ir Zinai Poviloniams, paskirties pakeitimo bei jo perėmimo valstybės ar savivaldybės žinion, sudarant su faktiniais pastato savininkais ir Druskininkų savivaldybės administracija taikos sutartį.

„Prieš tvirtinant taikos sutartį teismas turi įvertinti šalių pasiektos sutarties sąlygas. Vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 42 straipsnio 2 dalimi, teismas netvirtina šalių taikos sutarties, jeigu teikiama tvirtinti taikos sutartis prieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 m. birželio 22 d. nutarties civilinėje byloje konstatavo, kad ginčo statyba prieštarauja imperatyviems reikalavimams, nustatytiems specialiosiomis žemės naudojimo sąlygomis – Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimo Nr. 343 „Dėl Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“ 77 punkto nuostatoms. Atsižvelgdamas į tai, vadovaudamasis Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo 9 dalies 1 ir 2 punktų nuostatomis, teismas konstatavo, kad nagrinėjamu atveju nėra galimybės pašalinti neteisėtos Vijūnėlės dvaro statybos padarinius pastato nenugriaunant“, – teigiama teisingumo viceministrės Irmos Gudžiūnaitės pasirašytame rašte Vyriausybės kanceliarijai.

Pasak Teisingumo ministerijos, remiantis teismų praktika, „kol neteisėtos statybos įteisinimo klausimai įstatymo nustatyta tvarka nėra išspręsti, tokios statybos padariniais (statiniais) naudotis ar juos perduoti kitiems asmenims draudžiama pagal Civilinio kodekso 4.103 straipsnio 1 dalį. Taigi, tokia statyba negali būti perduota kieno nors, įskaitant valstybę ar savivaldybę, nuosavybėn“.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika DELFI teigia, kad ministerija nesvarsto galimybės sudaryti darbo grupės, kaip to prašė Druskininkų savivaldybė, nes, pasak ministro, „Lietuvos Aukščiausiasis Teismas aiškiai pasakė, kad minėtos statybos yra neteisėtos, ir nurodė vienintelį būdą, kaip ši neteisėta veika gali būti išspręsta – t.y. nugriaunant minėtą gyvenamosios paskirties pastatą Druskininkuose“.

K. Mažeika taip pat priminė, kad „Lietuva yra teisinė valstybė, kur teisingumą vykdo teismai, ir jokie neteisėti atskirų institucijų, net ir valstybės, sprendimai negali ir neturi tapti pagrindu ieškant būdų, kaip išvengti atsakomybės ir mokesčių mokėtojų pinigais išpirkti privatų pastatą visuomenės reikmėms“ .

Dėl to, kad Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimai privalo būti vykdomi, o vadinamasis Vijūnėlės dvaras Druskininkuose – nugriautas, yra pasisakęs ir premjeras Saulius Skvernelis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(108 žmonės įvertino)
4.3796

Top naujienos

Protestai Rusijoje kitokie, nei iki šiol buvę: įžvelgia net keletą esminių skirtumų

Šeštadienį Rusijoje vykę protestai toli gražu nepriminė vietos neramumų, fiksuotų pastaruoju...

Kaimo prekybininkai trina rankomis: lentynos iššluojamos, veikia „autoparduotuvės“ (17)

Apribojus judėjimą tarp savivaldybių, rankas trina kaimo prekybininkai. Panevėžio rajone...

Ekspertai Vyriausybei rekomenduoja tęsti karantiną, tarp prioritetų – ugdymo bei verslo institucijų veiklos atnaujinimas Profesorė Kalėdienė: karantino pokyčiai galimi ir šią savaitę (382)

Po pirmadienį įvykusio Vyriausybės Nepriklausomos patariamosios ekspertų tarybos posėdžio,...

Pūga ir gausus sniegas paralyžiuoja Lietuvą: nuvirto dešimtys medžių, be elektros liko tūkstančiai gyventojų papildyta (96)

Į Lietuvą antradienio naktį atslinkus stipriam snygiui ugniagesiai jau daugiau kaip 40 kartų...

Stankūnas: mokyklas atverti dar anksti – būtina pasiekti konkretų rodiklį (63)

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) Sveikatos vadybos katedros profesorius Mindaugas...

Taip atrodo keliai Lietuvoje: kai kur važiuojamosios dangos nė nematyti

Keliuose vairuotojai turėtų būti pasirengę važiuoti iki 10-15 centimetro siekiančio sniego...

Putino dvarą suprojektavęs architektas giriasi: esu matęs išties šokiruojančių dalykų (565)

Lanfranco Cirillo veide sužimba šelmiška šypsenėlė, vos tik jis išgirsta klausimą apie savo...

Arkadijus Vinokuras. Donaldo Trumpo palikimas – tiesos griuvėsiai (40)

Visi iki vieno diktatoriai vadovaujasi A. Hitlerio patarimu „jeigu nori masių simpatijos, pasakok...

Sulaukęs kvietimo atsakyti į klausimus NSGK, nemalonėje atsidūręs NSVC vadovas atvykti nebegalės (64)

Mažėjant naujų koronaviruso atvejų skaičiui, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas...

Kelionių organizatoriai atnaujina skrydžius: kokios naujovės laukia keliautojų? (19)

Šiuo metu užsakomųjų skrydžių dėl pandemijos nevykdantys kelionių organizatoriai...