aA
Klaipėdoje pradėtas leisti nemokamas laikraštis „Bundanti Klaipėda“. Laikraštis skelbiasi nepriklausomu, tačiau ir leidėjas, ir vyriausioji redaktorė priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS).
© DELFI / Domantas Pipas

Balandį pasirodžiusio laikraščio metrikoje nurodomas leidėjas – viešoji įstaiga „Klaipėda šiandien“, kuriai vadovauja Marius Baltiejus. Vyriausioji leidinio redaktorė – Reda Vitkutė. Abu jie – LVŽS Klaipėdos miesto skyriaus nariai.

Pirmajame laikraščio puslapyje į skaitytojus kreipiasi Seimo narys „valstietis“ Algimantas Kirkutis, kuris laikraštyje žada siekti „objektyviai informuoti“ apie diegiamas inovatyvias idėjas, žadama naujausia informacija apie vykdomas sveikatos ir aukštojo mokslo reformas. Trečiame leidinio puslapyje Seimo narys publikuoja straipsnį apie Vydūną.

Netrūksta ir daugiau „valstiečių“ atstovų. Partijos narys Konstantinas Lotiuk savo straipsnyje už žvejų problemų sprendimą giria kitą „valstietį“, Seimo narį Dainių Kepenį. Čia pat – straipsnis apie urėdijų pertvarkų būtinybę, kuriame kalbinamas aplinkos viceministras, „valstietis“ Martynas Norbutas.

Druskininkų maras plinta: iš paskos žengia ir valstiečiai
© DELFI / Domantas Pipas

Naujas laikraštis nustebino Klaipėdos miesto tarybos narį liberalą Saulių Liekį.

Jo teigimu, laikraštis dalijamas stotelėse ir kitose viešose Klaipėdos vietose. „Ypač didelė dėžė buvo padėta prie LVŽS būstinės Klaipėdoje. Nustebino vyriausiosios redaktorės mintis, kad didžioji Lietuvos žiniasklaida tendencingai nušviečia visas naujienas, iškraipo faktus, bet ši žiniasklaida bus labai objektyvi, vienintelė skleidžianti tiesą ir šviesą“, –DELFI kalbėjo S. Liekis, atkreipęs dėmesį, kad laikraštyje daugiausia pasisako LVŽS nariai.

Neigia sąsajas su „valstiečiais“

Viešosios įstaigos „Klaipėda šiandien“ vadovas M. Baltiejus DELFI sakė, kad kol kas laikraštis išeis kas mėnesį, tačiau vėliau jo leidimas bus tankinamas – planuojama leisti kas dvi savaites. Ateityje turėtų augti ir tiražas, ir leidinio apimtis.

„Tai yra visiškai nepriklausomas leidinys, jo platformoje visos partijos gali dėstyti savo ideologijas. Jis visiškai nepriklausomas nuo jokios politinės jėgos“, – tikina M. Baltiejus.

Atkreipus dėmesį, kad ir jis pats, ir vyriausioji redaktorė priklauso LVŽS, M. Baltiejus sakė, kad tai nieko nereiškia. „Šiandien valstietis, rytoj – nevalstietis, viešoji įstaiga visai nesusijusi su LVŽS, gal viename numeryje pamatėt, kad labiau valstiečiai spausdinami, bet bus ir liberalų, ir socialdemokratų“, – žada M. Baltiejus.

Pašnekovas neatskleidė, iš ko 10 tūkst. tiražu leidžiamas nemokamas laikraštis planuoja išsilaikyti. Tai M. Baltiejus vadina verslo paslaptimi.

D. Radzevičius: visiškai akivaizdu - propagandinis ruporas

„Verslo žinios“, „Lietuvos žinios“ galėtų pavydėti tokio tiražo“, – išgirdęs apie naują leidinį, nusijuokė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Jis kelia klausimą, kam šis leidinys skirtas.

„Man kol kas mažiausiai atrodo, kad šis leidinys skirtas žurnalistikai. (…) Vis dėlto laikraštis – labai brangus dalykas – žmonės, popierius, platinimas, joks žmogus šiais laikais laikraščiui pinigų nemėto. Jeigu jame yra koks nors politinis prieskonis, net ir prieskonis, net jei ten politinės partijos gerbėjai, fanai, galų gale, bičiuliai, man pirma mintis kyla, kad tai skirta ne žurnalistikai, o politinių idėjų palaikymui.

Bet jeigu čia dirba žmonės, tiesiogiai priklausantys vienai ar kitai partijai, man visiškai akivaizdu. Kadangi partijos skirtos paimti valdžią ir ją išlaikyti, toks pirmiausia jų pagrindinis tikslas, kai paimama žiniasklaida, kuri kažkokiu būdu aptarnauja, akivaizdu, kad siekiama ne kontroliuoti, o turėti savo ruporą. Taigi viskas paprasta – propagandinis ruporas. Kitos mintys ir negali kilti“, – kalbėjo D. Radzevičius.

Dainius Radzevičius
Dainius Radzevičius
© DELFI / Tomas Vinickas

Jis primena, kad pagal Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą, žurnalistas negali būti politinės partijos narys – vienu metu politinė ir žurnalistinė veiklos nėra suderinamos. Todėl, sako D. Radzevičius, tuo turėtų domėtis ir Vyriausioji rinkimų komisija, ir Visuomenės informavimo etikos asociacija.

Jo nuomone, daliai politikų savotišku lūžio tašku tapo Druskininkų atvejis, kada miesto savivaldybė, pažeisdama teisės aktus, per Švietimo centrą leido nemokamą savaitraštį „Mano Druskininkai“.

Už tą patį kliuvo B. Mateliui

Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininkė Vaiva Žukienė DELFI sakė, kad komisija svarstyti leidinį gali ir savo iniciatyva. Pasak V. Žukienės, naujajame etikos kodekse aiškiai apibrėžta: žurnalistas negali dalyvauti politinėje veikloje.

„Jei, kaip sakote, ten yra partijos nariai, tai absoliučiai vienareikšmiškai. (…) Nekyla abejonių, kad taip neturi būti“ – sakė V. Žukienė.

Vaiva Žukienė
Vaiva Žukienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Ji priminė neseniai komisijos svarstytą atvejį dėl Seimo nario, buvusio LVŽS frakcijos nario Broniaus Matelio padėjėjos. Komisija nustatė, kad Inga Smalskienė, būdama bendrovės „Panevėžio rytas“, leidžiančios laikraštį „Panevėžio kraštas“ ir interneto portalą panskliautas.lt, korespondente ir tuo pačiu metu B. Matelio padėjėja-sekretore, pažeidė Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 23 straipsnį.

Šis straipsnis nustato, jog žurnalistai, vykdydami savo profesinę veiklą, neturi teisės prisiimti jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui ir skleidėjui. Žurnalisto profesinė veikla nesuderinama su darbu valstybės ir vietos valdžios institucijose, dalyvavimu politinių partijų veikloje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kelionių rinką turėjęs sudrebinti TUI užtruko: sklando gandai dėl būsimo vadovo

Vasarą pasigirdus žinioms, jog į Baltijos šalis žengs didžiausias kelionių operatorius TUI,...

Vis blogiau ir blogiau: rytoj laukiama krušos, poryt – šalnų talžys stiprus vėjas (29)

Smarkūs vėjai, įkyrūs lietūs, žema oro temperatūra dieną ir šalnos naktį – taip trumpai...

Ramūnas Bogdanas. Kolaborantas. Kolaborantas? (2)

Žmogų apkaltinti lengva. Ypač tada, kai jis negali atsakyti. Ypač tada, kai jo nebėra tarp...

Džiaugsmą dėl popiežiaus vizito temdė nemalonūs poelgiai: vilniečiai dalinasi nuoskaudomis papildyta (222)

Nors policijos atstovas teigia, kad popiežiaus Pranciškaus vizitas buvo itin sklandus, vilniečiai...

Vilnietis pasipiktino: jau vairavimo mokyklose moko, kaip važiuoti A juosta (29)

Būsimas vairuotojas, važiuojantis vairavimo mokyklos automobiliu viešajam transportui skirta eismo...

Puola vilkai – žmonės nebeturi kaip gintis (41)

Vi­są Lie­tu­vą su­krė­tė Ra­sei­nių ra­jo­ne, Aks­ti­nų apy­lin­kė­se,...

Lina Kairytė į darbą grįžo prabėgus keturiems mėnesiams po gimdymo: net artimieji sakė, kad mane visi dėl to suės (31)

LNK žinių vedėja Lina Kairytė (33) – viena iš nedaugelio moterų Lietuvoje, kuri praėjus...

Nustebsite sužinoję, iš kur ir kaip mūsų parduotuvėse atsiranda medvilniniai marškinėliai (1)

Ar kada nors susimąstėte, kiek laiko ir gamtos, transporto bei žmogiškųjų išteklių prireikia...

Maldeikienė nesitraukia: kliuvo ir Šimonytei, ir konservatoriams (259)

Praėjusių metų gale sakiusi, kad į prezidentus kandidatuos, jei rinkimuose nedalyvaus Ingrida...

Naujausią kolekciją pristatę „Versace“ mados namai parduodami už 2 mlrd. dolerių

Italijos mados namus „ Versace “, įkurtus prieš 40 metų, ruošiasi įsigyti JAV prabangos...