aA
Klaipėdoje pradėtas leisti nemokamas laikraštis „Bundanti Klaipėda“. Laikraštis skelbiasi nepriklausomu, tačiau ir leidėjas, ir vyriausioji redaktorė priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS).
© DELFI / Domantas Pipas

Balandį pasirodžiusio laikraščio metrikoje nurodomas leidėjas – viešoji įstaiga „Klaipėda šiandien“, kuriai vadovauja Marius Baltiejus. Vyriausioji leidinio redaktorė – Reda Vitkutė. Abu jie – LVŽS Klaipėdos miesto skyriaus nariai.

Pirmajame laikraščio puslapyje į skaitytojus kreipiasi Seimo narys „valstietis“ Algimantas Kirkutis, kuris laikraštyje žada siekti „objektyviai informuoti“ apie diegiamas inovatyvias idėjas, žadama naujausia informacija apie vykdomas sveikatos ir aukštojo mokslo reformas. Trečiame leidinio puslapyje Seimo narys publikuoja straipsnį apie Vydūną.

Netrūksta ir daugiau „valstiečių“ atstovų. Partijos narys Konstantinas Lotiuk savo straipsnyje už žvejų problemų sprendimą giria kitą „valstietį“, Seimo narį Dainių Kepenį. Čia pat – straipsnis apie urėdijų pertvarkų būtinybę, kuriame kalbinamas aplinkos viceministras, „valstietis“ Martynas Norbutas.

Druskininkų maras plinta: iš paskos žengia ir valstiečiai
© DELFI / Domantas Pipas

Naujas laikraštis nustebino Klaipėdos miesto tarybos narį liberalą Saulių Liekį.

Jo teigimu, laikraštis dalijamas stotelėse ir kitose viešose Klaipėdos vietose. „Ypač didelė dėžė buvo padėta prie LVŽS būstinės Klaipėdoje. Nustebino vyriausiosios redaktorės mintis, kad didžioji Lietuvos žiniasklaida tendencingai nušviečia visas naujienas, iškraipo faktus, bet ši žiniasklaida bus labai objektyvi, vienintelė skleidžianti tiesą ir šviesą“, –DELFI kalbėjo S. Liekis, atkreipęs dėmesį, kad laikraštyje daugiausia pasisako LVŽS nariai.

Neigia sąsajas su „valstiečiais“

Viešosios įstaigos „Klaipėda šiandien“ vadovas M. Baltiejus DELFI sakė, kad kol kas laikraštis išeis kas mėnesį, tačiau vėliau jo leidimas bus tankinamas – planuojama leisti kas dvi savaites. Ateityje turėtų augti ir tiražas, ir leidinio apimtis.

„Tai yra visiškai nepriklausomas leidinys, jo platformoje visos partijos gali dėstyti savo ideologijas. Jis visiškai nepriklausomas nuo jokios politinės jėgos“, – tikina M. Baltiejus.

Atkreipus dėmesį, kad ir jis pats, ir vyriausioji redaktorė priklauso LVŽS, M. Baltiejus sakė, kad tai nieko nereiškia. „Šiandien valstietis, rytoj – nevalstietis, viešoji įstaiga visai nesusijusi su LVŽS, gal viename numeryje pamatėt, kad labiau valstiečiai spausdinami, bet bus ir liberalų, ir socialdemokratų“, – žada M. Baltiejus.

Pašnekovas neatskleidė, iš ko 10 tūkst. tiražu leidžiamas nemokamas laikraštis planuoja išsilaikyti. Tai M. Baltiejus vadina verslo paslaptimi.

D. Radzevičius: visiškai akivaizdu - propagandinis ruporas

„Verslo žinios“, „Lietuvos žinios“ galėtų pavydėti tokio tiražo“, – išgirdęs apie naują leidinį, nusijuokė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Jis kelia klausimą, kam šis leidinys skirtas.

„Man kol kas mažiausiai atrodo, kad šis leidinys skirtas žurnalistikai. (…) Vis dėlto laikraštis – labai brangus dalykas – žmonės, popierius, platinimas, joks žmogus šiais laikais laikraščiui pinigų nemėto. Jeigu jame yra koks nors politinis prieskonis, net ir prieskonis, net jei ten politinės partijos gerbėjai, fanai, galų gale, bičiuliai, man pirma mintis kyla, kad tai skirta ne žurnalistikai, o politinių idėjų palaikymui.

Bet jeigu čia dirba žmonės, tiesiogiai priklausantys vienai ar kitai partijai, man visiškai akivaizdu. Kadangi partijos skirtos paimti valdžią ir ją išlaikyti, toks pirmiausia jų pagrindinis tikslas, kai paimama žiniasklaida, kuri kažkokiu būdu aptarnauja, akivaizdu, kad siekiama ne kontroliuoti, o turėti savo ruporą. Taigi viskas paprasta – propagandinis ruporas. Kitos mintys ir negali kilti“, – kalbėjo D. Radzevičius.

Dainius Radzevičius
Dainius Radzevičius
© DELFI / Tomas Vinickas

Jis primena, kad pagal Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą, žurnalistas negali būti politinės partijos narys – vienu metu politinė ir žurnalistinė veiklos nėra suderinamos. Todėl, sako D. Radzevičius, tuo turėtų domėtis ir Vyriausioji rinkimų komisija, ir Visuomenės informavimo etikos asociacija.

Jo nuomone, daliai politikų savotišku lūžio tašku tapo Druskininkų atvejis, kada miesto savivaldybė, pažeisdama teisės aktus, per Švietimo centrą leido nemokamą savaitraštį „Mano Druskininkai“.

Už tą patį kliuvo B. Mateliui

Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininkė Vaiva Žukienė DELFI sakė, kad komisija svarstyti leidinį gali ir savo iniciatyva. Pasak V. Žukienės, naujajame etikos kodekse aiškiai apibrėžta: žurnalistas negali dalyvauti politinėje veikloje.

„Jei, kaip sakote, ten yra partijos nariai, tai absoliučiai vienareikšmiškai. (…) Nekyla abejonių, kad taip neturi būti“ – sakė V. Žukienė.

Vaiva Žukienė
Vaiva Žukienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Ji priminė neseniai komisijos svarstytą atvejį dėl Seimo nario, buvusio LVŽS frakcijos nario Broniaus Matelio padėjėjos. Komisija nustatė, kad Inga Smalskienė, būdama bendrovės „Panevėžio rytas“, leidžiančios laikraštį „Panevėžio kraštas“ ir interneto portalą panskliautas.lt, korespondente ir tuo pačiu metu B. Matelio padėjėja-sekretore, pažeidė Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 23 straipsnį.

Šis straipsnis nustato, jog žurnalistai, vykdydami savo profesinę veiklą, neturi teisės prisiimti jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui ir skleidėjui. Žurnalisto profesinė veikla nesuderinama su darbu valstybės ir vietos valdžios institucijose, dalyvavimu politinių partijų veikloje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į Klaipėdos merus susiruošęs teisiamas Eligijus Masiulis tvirtina iš Grybauskaitės įspėjimų negavęs (4)

Politinės korupcijos byloje teisiamas buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis...

Policija pardavė avarijoje sumaitotą automobilį, bet pamiršo reikšmingą detalę (27)

„Be defektų“ – toks užrašas pridėtas interneto skelbimų portale greta parduodamo „...

Mokytojų streiko iniciatorius Navickas: kas jis? (418)

Keturių vaikų tėvas, kūno kultūros ir fizikos mokytojas, ekonomistas, visuomenininkas,...

Viskas, ką turite žinoti apie papildomą pensijų kaupimą nuo naujų metų (6)

Nuo naujų metų pasikeitus papildomo pensijų kaupimo tvarkai gyventojai bus vėl priversti...

Gyvai / Gyvai: ar ministeriją paliekantys mokytojai nežada sugrįžti? (16)

Nuo lapkričio 28 dienos ministerijoje gyvenantys mokytojai teigia pasiekę dalį savo tikslų ir...

Dėl geros figūros Vaida Genytė dėkinga tvirtai valiai: pasidalino auksine šventinio stalo taisykle (11)

Įprastai didžiosios metų šventės daugeliui žmonių asocijuojasi su kalėdiniais papuošimais,...

Rusijos ambasada aršiai sureagavo į Paleckio ir Ivanovo suėmimą (136)

Rusijos ambasada trečiadienį pareiškė, kad naujas Lietuvos teisėsaugos atliekamas tyrimas dėl...

Nuo Naujųjų keičiasi atlyginimai – ką turi padaryti darbuotojai (58)

Nuo kitų metų sausio 1 d. įsigalioja Valstybinio socialinio draudimo ( VSD ) įstatymo pakeitimai,...

Mokytojai po trijų savaičių budėjimo palieka ministeriją papildyta (109)

„Džiaugiamės, kad pagaliau mokytojus išgirdo, įsiklausė ir pradėjo spręsti problemas“, –...

Seime – dar viena Jakeliūno iniciatyva: šįkart nusitaikė į žiniasklaidą (37)

Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete buvo svarstytos Azartinių lošimų įstatymo...