aA
Nuo įtampos pavargusi prezidento Rolando Pakso komandą paliekanti patarėja vidaus politikos klausimais Dalia Kutraitė-Giedraitienė įsitikinusi, kad prezidentas nenusikalto įstatymams. "Neabejoju, kad prezidentas nepažeidė nei Konstitucijos, nei įstatymų, nei priesaikos. Aš linkiu jam stiprybės ir ištvermės, ir kaip pilietė visada remsiu prezidentą", - žurnalistams pirmadienį sakė D.Kutraitė-Giedraitienė.
Dalia Kutraitė - Giedraitienė
© ELTA

"Esu vienintelė, kuri su R.Paksu praėjau visą jo politinės karjeros kelią su visais pakilimais ir su visomis įtampomis", - sakė D.Kutraitė-Giedraitienė, su R.Paksu dirbusi nuo 1997 metų, kai dabartinis prezidentas pirmą kartą buvo išrinktas Vilniaus meru.

Tačiau ji pažymėjo dabar nebematanti "jokių sąlygų ir galimybių tęsti darbą". D.Kutraitė-Giedraitienė teigė, kad nepaisant didelių žmogaus galimybių, jos žmogiškieji, fiziniai ir dvasiniai ištekliai pasibaigė.

"Išseko žmogiška baterija ir nebesijaučiu tokia stipri, kad galėčiau tęsti darbą ir tęsti kovą, nes visgi dar tektų daug nuveikti ir daug pakovoti", - sakė patarėja.

Postą paliekanti patarėja sakė, kad jos šeimos nariai taip pat jaučia įtampą ir yra pavargę, todėl jos sprendimą palikti Prezidentūrą lėmė ir noras apsaugoti šeimą. "Ir šeimos nariai yra nebesaugūs, jie yra ir sekami, ir stebimi", - teigė D.Kutraitė-Giedraitienė.

Ji pripažino bijanti susidorojimo, tačiau plačiau savo baimės nekomentavo ir nepaaiškino, iš kur jaučia kylant grėsmę jos saugumui. Ji teigė norinti tikėti, kad pats prezidentas liks savo poste.

"Reikia naujų jėgų ir komandoje, neišsekintų ir psichologiškai nesutryptų, kurie padėtų prezidentui perėjus per šitą ugnį išlikti", - sakė D.Kutraitė-Giedraitienė.

Ji teigė neturinti žinių, kad kiti Vidaus politikos grupės nariai būtų apsisprendę palikti Prezidentūrą. Šioje grupėje yra R.Pakso bendražygiai Edmundas Ganusauskas, Gintaras Šurkus, Ona Valiukevičiūtė, Sigutis Jačėnas ir šeši visuomeniniai patarėjai.

D.Kutraitė-Giedraitienė teigė kol kas negavusi kvietimo duoti parodymus Prezidentūros skandalą tiriančioje Seimo komisijoje, tačiau pažymėjo, kad Generalinėje prokuratūroje duodama parodymus ji pasirašė pasižadėjimą nekomentuoti jokių su byla susijusių aplinkybių.

Savo ilgametės bendražygės rašymą atleisti iš pareigų prezidentas patenkino penktadienį. Pirmadienis yra paskutinė D.Kutraitės-Giedraitienės darbo diena Prezidentūroje.

Kol kas patarėja teigė atostogausianti, o paskui ieškosianti darbo. Ji teigė kol kas neapsisprendusi, ar liks Liberalų demokratų partijoje, narystę kurioje sustabdė tapusi prezidento patarėja.

Prieš ateidama dirbti į Prezidentūrą D.Kutraitė-Giedraitienė buvo Seimo narė. Prezidentūrą jau trečia savaitė krečia skandalas dėl įtariamų kai kurių prezidento aplinkos atstovų ryšių su abejotinos reputacijos asmenimis ir organizacijomis.

Prezidentas R.Paksas praėjusį pirmadienį pranešė apie radikalią savo komandos reformą, atsiliepdamas į raginimus atsiriboti nuo kai kurių susikompromitavusių ar neradusių bendros kalbos su Vyriausybės nariais patarėjų.

Iš darbo Prezidentūroje jau atleisti patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Remigijus Ačas, prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas, užsienio reikalų patarėjas Alvydas Medalinskas bei Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Jonas Ragauskas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Biurokratija trauktis nenori: išskyrė ministerijas rekordininkes ir tikras klampynes (177)

Bene visos iki šiol dirbusios Lietuvos valdžios žadėjo mažinti biurokratinį aparatą. Ne...

Niekas apie tai nepagalvojo: skyrybų atveju tektų dalintis ir kaupiamą pensiją (124)

Senatvei kaupiamos lėšos pagal įstatymą yra laikomos bendru sutuoktinių turtu, tad skyrybų...

Orai: šaltis parodys savo nagus (32)

Pirmadienio dieną iš vakarų priartės nauja kritulių zona. Debesuotumas sparčiai didės....

Protiniai dantys: kam rauti būtina, o kas tai padaręs gali smarkiai pasigailėti (24)

Vieni suaugę žmonės turi keturis protinius dantis , kitiems per visą gyvenimą jie taip ir...

Pagalvojo ne apie visus? Atlyginimas – pusantro šimto eurų mažesnis (53)

Kai garsiai buvo pristatoma mokesčių reforma, ir finansų ministras, ir premjeras pabrėžė –...

Šią naktį visas pasaulis stebėjo kruvinojo Mėnulio užtemimą (18)

Praėjusią naktį žmonės visame pasaulyje stebėjo Mėnulio užtemimą.

Ką susirgę renkasi lietuviai - žolelę ar piliulę (21)

Įpusėjus šaltajam metu laikui, kuomet vis mažiau laiko praleidžiama gryname ore ir padidėjus...

Inga Stumbrienė prisipažino: augindama vaikus darė vieną klaidą (3)

Žinoma verslininkė ir modelis Inga Stumbrienė kartu su vyru Aivaru augina berniuką ir mergaitę,...

Didžiausi grožio mitai, kuriais lietuvės vis dar aklai tiki (1)

Turėti skaisčią ir švarią odą – nelengva, o kai kuriems ir ypač sudėtinga užduotis....

Nusivylė sistema, kuri gyvybiškai reikalinga šimtams tūkstančių jaunų šeimų (6)

Vilniečių šeima labai nusiminė, kai sužinojo, kad jų dukra negavo vietos darželyje. O taip...