Netikėtai iš Vilniaus miesto tarybos posėdžio dingęs tarybos narys liberalas Vilmantas Drėma, kurio ieškojo ir policija, atsirado. Tai BNS patvirtino sostinės policijos vyriausiasis komisaras Erikas Kaliačius. Pasak jo, apie atsiradusį vyrą policijai pranešė Daiva Drėmienė.
© ELTA
Tačiau komisaras negalėjo pasakyti, kur buvo dingęs miesto tarybos narys, teigdamas, kad tai "asmeninis žmogaus reikalas".

Pareigūnams apie dingusį vyrą trečiadienį apie 17-18 valandą pranešė V.Drėmos žmona, tačiau raštiško pareiškimo ji neparašė. Oficiali V.Drėmos paieška paskelbta nebuvo. BNS žiniomis, V.Drėma ketvirtadienio naktį praleido Santariškių klinikų Kardiologijos skyriaus reanimacijos palatoje.

Santariškių klinikų priėmimo skyriaus darbuotojai Lietuvos radijui patvirtino, kad trečiadienį apie 21 valandą V.Drėma buvo paguldytas į ligoninę, tačiau jie atsisakė teikti informaciją apie dabartinę V.Drėmos būklę ir neatsakė, ar ketvirtadienį jis tebegulėjo klinikose.

Buvęs Vilniaus miesto meras, dabar - tarybos narys liberalas Artūras Zuokas BNS šios informacijos nekomentavo, tik pažymėjo, kad, jo žiniomis, V.Drėma yra gyvas ir sveikas.

Kartu A.Zuokas pažymėjo, kad, jo nuomone, "liberalas V.Drėma tarybos posėdžio metu iš nenustatytų asmenų patyrė smarkų psichologinį smurtą ar net šantažą, dėl kurio jis buvo priverstas pasitraukti iš posėdžio".

Trečiadienį vykusiame posėdyje buvo ketinama rinkti sostinės merą. Posėdyje dalyvavo 26 tarybos nariai iš 51. Į mero postą pasiūlytą liberalą A.Zuoką parėmė ne tik 24 mandatus turėjusi opozicija, bet ir prie jos prisidėję du Lenkų rinkimo akcijos nariai Janas Tadeušas Dovgialo ir Tadeušas Filipovičius.

Tačiau mero rinkimuose nebalsavo vienas liberalas - V.Drėma, kurio balso ir pritrūko, kad A.Zuokas būtų išrinktas meru. Kita vertus, tokio išrinkimo teisėtumas tikriausiai būtų užginčytas.

Kaip žurnalistams po posėdžio sakė A.Zuokas, V.Drėma "neaiškiomis aplinkybėmis dingo" prie patalpos, kur vyko balsavimas, durų po "susistumdymo" su į posėdį neužsiregistravusiais tarybos nariais.

Trečiadienį vykusį posėdį sušaukė liberalų suburta koalicija, nutarusi nelaukti, kol pasibaigs teisminės procedūros, ir pripažinti negaliojančiais balandžio 9 dieną vykusių rinkimų rezultatus bei perrinkti merą.

Miesto tarybos posėdyje balandžio 9 dieną meru buvo išrinktas socialdemokratas Gediminas Paviržis. Balandžio viduryje Vilniaus apygardos administracinis teismas, nagrinėdamas liberalų skundą dėl sostinės mero ir jo pavaduotojo rinkimų teisėtumo, laikinai sustabdė išrinktojo miesto mero G.Paviržio ir vicemero liberaldemokrato Juozo Imbraso įgaliojimus.

Savo prašymą liberalai argumentavo tuo, kad pirmajame naujosios tarybos posėdyje dalyvavo trys tarybos nario mandatus turintys Seimo nariai, taip pat tuo, kad rasti du nustatytos formos neatitinkantys balsavimo biuleteniai.

Vilniaus apygardos administracinis teismas praėjusį penktadienį nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų, ar Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisos, leidžiančios parlamentarams dalyvauti pirmajame savivaldybės tarybos posėdyje, neprieštarauja Konstitucijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš anksto nederinto susitikimo metu padalijo Lietuvą: tai lems ir atlyginimų dydį (1)

Aiškėja, kaip įvykdžius planuojamas reformas ir įvedus etatinio apmokėjimo sistemą pasikeis...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (34)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Alkoholio ribojimai – ne problema: pirkėjai prisitaikė (78)

Norint įsigyti alkoholio didesnių problemų nekyla, tiesiog tenka labiau planuoti ir paprašyti...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę atnaujinta 14.47 val. (276)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Kauno rajone dingusi jauna moteris rasta į kanalą įvažiavusiame automobilyje smurto žymių nerasta (136)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai surado dingusios Živilės...

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (221)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Ką daryti, jei už lango minus dešimt, bet norisi atrodyti stilingai

Į Lietuvą atslinkus žvarbiems orams, metas pasirūpinti ne tik stilingu įvaizdžiu, bet ir kūno...

Dėl galimo slapto pokalbių klausymosi - kreipimasis į Generalinę prokuratūrą (3)

Ketvirtadienį Vilniaus savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Vidas Urbonavičius...

Rusija siunčia žinią savo kaimynėms: įžvelgė daugiau grėsmių (75)

Rusijos federalinė saugumo tarnyba ( FSB ) paskelbė atnaujintą strateginį valstybės sienų...

Virš Australijos skridusiame lėktuve – panika: šis skrydis buvo tarsi pragaras (2)

Oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuve, ketvirtadienį dėl „techninių priežasčių“...