Policijos departamento atstovai skeptiškai vertina Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato (VPK) vadovybės pareiškimus apie beviltišką padėtį, dėl finansavimo stygiaus šeštus metus nesulaukiant naujojo VPK pastato. Anot departamento, daroma viskas, kad sostinės policija naująjį pastatą turėtų dar šiais metais, o apskritai Vilniaus policija, palyginti su kitais šalies komisariatais, gauna tiek investicijų, kad būtų nuodėmė skųstis jų trūkumu.
Policija, policininkai su apsiaustais
© ELTA
Vilniaus miesto VPK iš dabartinio pastato Mindaugo gatvėje, kurio dalis yra grąžintina Bažnyčios nuosavybė, turi įsikurti buvusioje Grąžtų gamykloje Birželio 23-iosios gatvėje.

Neveikiančios įmonės administracinis pastatas rekonstruojamas ir pritaikomas policijos reikmėms tęsiant 1997-1999 metais Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos patvirtintus susitarimus, kai buvusios Grąžtų gamyklos administracinis pastatas sostinės policijai buvo nupirktas už 8,7 mln. litų. Tada jo rekonstrukcijai ketinta skirti apie 6 mln. litų, o įkurtuves naujosiose patalpose tuometinis vidaus reikalų ministras Česlovas Blažys planavo dar 2000 metų pabaigoje.

Tačiau pradėjus darbus paaiškėjo, kad pinigų reikia keleriopai daugiau. Statinio rekonstrukcijos kaina - apie 13 mln. litų. Pastato vidaus apdailai ir aplinkai sutvarkyti dar reikia 7 mln. litų.

Trečiadienį apsilankę rekonstruojamose patalpose, Vilniaus miesto VPK vadovai viešai išreiškė nerimą dėl vangaus finansavimo, kuriam nesikeičiant naujasis sostinės policijos pastatas esą bus baigtas tik po trejų metų.

Pasak Vilniaus miesto VPK viršininko Eriko Kaliačiaus, pareigūnų darbo sąlygos dabartinėse patalpose Mindaugo gatvėje "tragiškos ir baisios".

"Tokiomis aplinkybėmis dirbančius darbuotojus apima apatija bei beviltiškumas, o tai nekelia optimizmo", - tvirtinama VPK spaudos poskyrio pranešime.

Šalies policijos įstaigoms reikalingų pastatų užsakovo funkcijas vykdo Lietuvos policijos aptarnavimo ir paslaugų centras prie Policijos departamento. Šio centro viršininkas Laimutis Džervus atmeta priekaištus, kad Vilniaus VPK rekonstrukcija netinkamai finansuojama dėl departamento kaltės.

"Viskas yra daroma, kad jie tą pastatą kuo greičiau turėtų. Ir mums statybos, kurios užsitęsia po 5-6 metus, yra labai skausmingos. Bet tai ne mūsų, o visos valstybės problema, kad ji negali skirti pakankamai lėšų policijos reikmėms",- sakė L. Džervus.

Jo žodžiais, skirstant biudžetą lėšos policijos reikmėms buvo išdalytos pagal atskirus projektus, ir "nėra taip, kad Policijos departamentas specialiai Vilniui neskyrė pinigų".

Kaip teigia L. Džervus, Policijos Aptarnavimo ir paslaugų centras yra surašęs raštus Finansų bei Vidaus reikalų ministerijoms, į šių metų 2-ojo pusmečio finansavimo programas prašydamas įtraukti ir 7 mln. litų, kurių trūksta darbams būsimajame VPK pastate visiškai užbaigti.

"Jeigu bus skirtos šios lėšos, tikrai bus pabaigta, kadangi ten liko nedaug - tiktai vidaus apdaila ir aplinkos sutvarkymas", - teigė L. Džervus.

Atsiliepdamas į Vilnius miesto policijos vadovų pesimizmą dėl naujojo pastato, L. Džervus kartu pabrėžė, kad Policijos departamentui privalu rūpintis visos šalies įstaigomis.

"Yra tokių komisariatų, kurie iš viso neturi patalpų. Pavyzdžiui, Ukmergės komisariatas šiemet turi išsikelti iš Bažnyčiai priklausančių patalpų, o Raseinių komisariato naudojamos patalpos pastato savininko valia atiduodamos būsimiems savivaldos namams", - teigė L. Džervus.

Vilniaus miestas, palyginti su visa šalimi, gauna tiek investicijų, kad tikrai būtų nuodėmė jiems skųstis, teigia L. Džervus.

Pareigūnas taip pat sako manąs, kad Vilniaus policijos vadovas galėtų atkakliau siekti, o sostinės meras Artūras Zuokas - realiau įgyvendinti paramą policijai. "Jeigu Vilniaus miesto savivaldybė praėjusiais metais turėjo 130 mln. litų daugiau pelno negu planuota, tai kodėl E. Kaliačius nesugebėjo iš tos sumos gauti bent 5 mln. litų, kad būtų užbaigtas pastatas", - svarstė L. Džervus.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neįtikėtina po jūrą blaškomo lenko istorija: gelbėtojai tikina nematę nieko panašaus (57)

Gruodžio 25 d. Indijos vandenyne išgelbėtas nelaimėlis keliautojas iš Lenkijos, kelis mėnesius...

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (344)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...

Orai: plūstelėjus – 19 laipsnių šalčiui žiema staiga persigalvos (9)

Savaitės pradžia šalyje bus šalta, naktimis vietomis temperatūra kris iki –19 laipsnių....

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (834)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Su Ballais vargstantis Šeškus: visa komanda išsibalansavusi (37)

LaMelo ir LiAngelo Ballai surengė rezultatyvų pasirodymą ir pelnė trečdalį Prienų-Birštono...

Po Naujųjų užsukusi į vaistinę tų pačių vaistų, liko nemaloniai nustebinta (59)

Nors „mažėja vaistų kainos“, skamba gražiai, vis dėl to, naudą pajuto ne visi. Kai kurias...

Pagaliau po šeimyninės dramos prabilo ir Oksana: pagalvojau, gyvenimas eina į priekį (834)

Sekmadienį Jasaičių namus supurtė skandalas – Simas Jasaitis už grubius veiksmus buvo...

Rezultatyvus brolių Ballų pasirodymas nublanko prieš „Pieno žvaigždžių“ rekordą (64)

LiAngelo ir LaMelo Ballai atsidarė savo sąskaitas „Betsafe– LKL “ pirmenybėse. Rezultatyviai...

Neįprasčiausios pasaulio oro linijos gundo masažais ir apsinuoginusiomis stiuardesėmis (4)

Civilinės aviacijos sektorius – vienas labiausiai kerinčių pasaulyje. Paslaugų kokybė verslo ir...

Atkartokite Meghan Markle stilių šiais 6 klasiškais deriniais (7)

Turbūt daug kas pavydi merginai iš Kalifornijos, neilgai trukus tapsiančiai britų karališkosios...