Neviešo susirašinėjimo detalės

Kaip rašė Delfi, surinkti duomenys rodo, kad Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos vadovo pavaduotojas Almantas Liorentas elektroniniu laišku kreipėsi į žemės ūkio ministrą K. Navicką su konkrečiais pasiūlymais ir formuluotėmis, kaip reikėtų keisti ministro įsakymą. Tačiau nei asociacija, nei jos vadovai nėra registruoti kaip lobistai. Taigi, klausimas, ar tokios iniciatyvos nereikėtų laikyti neregistruotu lobizmu?

Gavęs tokį kreipimąsi K. Navickas padarė asociacijos prašomus pakeitimus. Tačiau reikia pažymėti, kad jiems pastabų turėjo tiek ministerijos teisininkai, tiek ir ministerijai pavaldi VšĮ „Ekoagros“.

Taip asociacijos atstovaujami ūkininkai išsikovojo galimybę gauti finansinės naudos.

Delfi publikaciją galite rasti čia.

Teisės akto projekto antikorupcinio vertinimo pažymoje nurodyta: „Projektas sudaro išskirtines sąlygas ekologiškos augalų dauginamosios medžiagos/sėklos gamintojams Lietuvoje.“

Delfi kalbintas asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis nurodė, kad ministrui padarius pakeitimus asociacijos atstovaujami ūkininkai išvengė didelių finansinių nuostolių.
Kęstutis Navickas

Tuo metu Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininko pareigas einanti pirmininko pavaduotoja Evelina Matulaitienė Delfi nurodė, kad šioje vietoje gali kilti klausimas, ar nebuvo atlikti neteisėtos lobistinės veiklos veiksmai.

„Atsižvelgiant į aukščiau nurodytą ir į Komisijos formuojamą praktiką, manytina, kad, jei juridinis asmuo ar jo atstovas, ministrui siuntė konkrečius pasiūlymus dėl konkretaus teisės akto pakeitimo ir tuo metu nebuvo įrašytas lobistų sąraše ir jam negali būti pritaikytos LVĮ nustatytos išimtys, galima daryti prielaidą, kad buvo atlikti neteisėtos lobistinės veiklos veiksmai“, – nurodė E. Matulaitienė.

Delfi gavo Žemės ūkio ministerijos vidinių susirašinėjimų elektroniniu paštu kopijas. Juos perdavę šaltiniai bendradarbiavo su anonimiškumo sąlyga. Susirašinėjimą paviešinome publikacijoje. Ją galite rasti čia.

Situaciją įvertinęs Prezidento G. Nausėdos patarėjas T. Beržinskas teigė, kad politikai turėtų veikti taip, kad dėl jų veiklos skaidrumo nekiltų nė menkiausių abejonių. Taip pat T. Beržinskas perdavė G Nausėdos poziciją, kad šią situaciją turėtų įvertinti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

„Teigiamai vertiname tai, kad valstybės institucijos, priimdamos sprendimus, bendradarbiauja su socialiniais partneriais. Tačiau labai svarbu, kad toks bendradarbiavimas atitiktų teisės aktų nuostatas bei nesukeltų abejonių dėl sprendimo priėmimo objektyvumo.

Suprasdami, koks yra svarbus visuomenės pasitikėjimas valstybės institucijomis, raginame politikus savo veikloje veikti taip, kad visuomenei nekiltų abejonių dėl priimamų sprendimų skaidrumo ir nešališkumo.

Prezidento nuomone, šios konkrečios situacijos vertinimą turėtų pateikti VTEK“, - Delfi teigė T. Beržinskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)