Vyriausybė jau nuo spalio mėnesio žada pensininkams šiek tiek pagerinti gyvenimą. Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, pensijos tuomet vidutiniškai didėtų 13 eurų, o nuo kitų metų pradžios – dar 30 eurų. Be abejo – „vidutiniškai“ reiškia, kad tolio gražu ne visi matys tuos 13 ir 30 eurų. Kai kuriems pensijos didės kukliau, tačiau vis dėlto – į kišenę, o ne iš jos.
© DELFI / Karolina Pansevič

O ką mano patys senjorai? Ar šis pensijų didėjimas išties toks solidus, kaip kad sako valdininkai?
Danutė:

„Tikrai suma nėra didelė. Išdirbau 38 metus vienoje darbovietėje, neturėjau jokių biuletenių, ir gaunu 240 eurų – ir čia jau su padidinimu. Prieš tai buvo 218 eurų. Per vasarą prekiauju tuo, ką užsiauginu sode, darže, o šiaip tai labai jau taupyt reikia. 240 eurų – ir mokesčius sumokėti ir pavalgyti, ir vaistus pirkti reikia. Va dabar – vieni vaistai akims kainuoja 25 eurai“, - pasakoja kraštietė Danutė.
Moters manymu, pensija turėtų siekti bent jau 300 eurų – tačiau ši suma Danutę tenkintų, nes, pasak jos, ji jau įpratusi prie mažos pensijos. Paklausus, ar nesinorėtų ir „pasikultūrinti“, pakeliauti – kaip yra įprasta vakarų šalyse sulaukus garbaus amžiaus – moteris net išsigąsta.

„Oi, apie kokias keliones kalbėti galima! Su pakeliavimu, nežinau net kokio dydžio tos pensijos reikėtų...“ – numoja ranka pašnekovė.

Elena:

„13 eurų – tai vidurkis pensijų didėjimo. O tam, kuris mažiau gauna, užteks ir 10 eurų arba net mažiau padidinti. Šį pensijų didinimą skeptiškai vertinu... Kažkokios kitos sistemos reikėtų. Ne visi mes galime būti ministrais, Seimo nariais. O ką – be valytojos, be šlavėjos juk irgi neapsieinama. Jie juk taip pat žmonės. Jiems taip pat reikia pragyventi.

Mano pensija labai nedidelė, tačiau aš dirbu, daržą turiu. Manau, kad tam, kad pensininkas normaliai galėtų išsilaikyti, pensija turėtų būti ne mažesnė, kaip 500 eurų. Reikia įvertinti, kad vyresnio amžiaus žmogui reikia daug vaistų, o jie yra labai brangūs“, - kalbėjo Elena.

Kristina:

„Nepakankamas pensijų augimas. Senas žmogus turi labai daug ligų. Man išrašo po 15 receptų vaistų. Dar anksčiau dalį kompensuodavo, o dabar daugelio vaistų nebekompensuoja. Tenka mokėti pilną kainą, o jie brangūs. Brangūs – o ką daryti?

Mano pensija siekia 248 eurus – vasarą kažkaip prisiduriu, turiu sodą, prekiauju. O žiemą sunkiai. Žinoma, su vyru gyvename, abu sukamės kažkaip.

Valstybė išmokino visus gyventi iš pašalpų, niekas nenori dirbti. Mokesčių nesumoka, nors apie mokesčius – atskira tema. Net ir dirbantieji nuo mokesčių išsisukinėja, nemoka...
Manau vidutinė pensija turėtų būti apie 500, tada pensininkas galėtų ramiai gyventi“, - kalbėjo Kristina.

Vilma:

„Pensijos Lietuvoje yra labai mažos. Mano mama visą gyvenimą dirbo labai sunkiai, ir duok Dieve, 230 eurų gauna... Tai kaip už tiek pragyventi?

Ką reiškia ta suma, ką reiškia tie 30 ar 40 eurų? Vieną kartą kažko daugiau nusipirkti bus galima? Juk reikia ir mokesčius mokėti, ir vaistus pirkti, ir valgyti.

Sunku pasakyti, kiek pensijos reikėtų mažiausiai gauti, kad tas gyvenimas būtų orus. Daug kas priklauso ir nuo to, kokia yra žmogaus sveikata, išėjus į pensiją, ar yra vaikai, kurie galėtų padėti, nors žinoma, tėvai iš vaikų dažniausiai nenori pinigėlių imti...

Aš manau, kad reikėtų apie 500 eurų tam, kad žmogus galėtų oriai gyventi. Jei dar turi sveikatos, kad galėtų pakeliauti, kažką pamatyti visą gyvenimą pradirbęs.

Žinoma, pensininkai taupiau gyventi moka, ir tiek naujų dalykų jiems nereikia, kaip jaunesniems.
Aišku, nereikia teisinti tų žmonių, kurie gauna mažąsias, socialines pensijas. Tačiau tegul mūsų valdininkai pabando už tiek išgyventi. Gal ne todėl tas žmogus tokią mažą pensiją gauna, kad visą gyvenimą nieko neveikė, gėrė ar panašiai, gal buvo kitos, rimtesnės priežastys? Tačiau kaip jam dabar išgyventi?“, - kalbėjo kraštietė Vilma.

Giedrė:

„Nedidelis tas didėjimas pensijų. Reikia pirkti vaistus, kuriuos susileidus žmogus vaikščioti gali, tačiau niekas jų nekompensuoja. Ampulė kainuoja 300 eurų, o pensijos gauni 200 eurų, tai kaip čia suprasti? Kaip reikia pragyventi? Aš pati turiu invalidumą 26 metus. Tai tas pakėlimas keliais eurais net nepasijaučia. Juolab kad mažos tos pensijos, o vaistų kompensavimą „nuėmė“. Kad pakels pensiją 30 eurų, tai ką – mes vaistų geresnių pakuotę nusipirksime?

Manau, mažiausia pensija turėtų būti 350 eurų. Juk Lietuvoje viskas mokama, o pensijos mažos, o užsienyje kiek dykai dalykų duoda, ir pensijos tai perpus didesnės“, - sakė kraštietė Giedrė.

Janina:

„Gerai vertinu pensijų didinimą. Viskas gerai, mums pinigėlių užtenka. Mano pensija siekia 240 eurų, ir užtenka! Gyvenam dviese su vyru, abu pensininkai.

Lietuviai labai „vriedni“ žmonės yra žinokit, jiems amžinai visko neužtenka. O mes ir pragyvenam, ir mokesčius sumokam, ir valgyt, vaistų nusiperkam, benzino užsipilam.

Mokam taupiai gyventi, turim sodą, prisiduriam, prisikonservuojam. Padidinus tikrai užteks pensijos. Žinoma, norint labai „pasikultūrint“, gal ir didesnės pensijos norėtųsi. Bet kai niekur nevažiuojam, tik sodas – namai, esamos pensijos mums užtenka, ir dar pasitaupom, ir neverkiam“, - optimistiškai šnekėjo kraštietė Janina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos megaprojektas įgauna formą: Putinui tai ypač svarbu (30)

Tolydžio aiškėjanti Kerčės tilto konstrukcija jau kurį laiką yra vienas iš didžiausią...

Švedija pasirinko 2 kryptis: ar Lietuva gali sekti tokiu pavyzdžiu? (79)

Po rinkimų 2014-ais, Švedijos premjeras Stefanas Löfvenas paskelbė, kad vienas iš...

JAV apsisprendė dėl naujų pajėgų steigimo: kosminėse varžybose kiti liks toli už nugaros (577)

Dar šių metų rugsėjį privati amerikiečių bendrovė „ SpaceX “ sėkmingai iškėlė į...

Naujas čempionas: „Žalgiris“ pažemintas ir aikštėje, ir ant pakylos (192)

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pasiekė skambiausią pergalę klubo istorijoje. Į...

Pirmieji Seimo metai: visas darbas – tik maišymas toje pačioje sriubos lėkštėje? (63)

Dabartinis Seimas žadėjo dideles ir greitas reformas, bet metai jau prašvilpė, prašvilps ir dar...

Legalizuojami automobiliai su vairu dešinėje: specialistai negaili perspėjimų (198)

Nuo 2018 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigalioja Saugaus eismo keliais įstatymo pataisa, kuri nebedraus...

Vienas iš dvynių metus praleido kosmose, kitas – Žemėje: kaip pasikeitė jų kūnai? (32)

Scottas Kelly’is – 53 m. amerikietis astronautas , veteranas, dalyvavęs keturiuose skrydžiuose...

Užkalnis sugalvojo papietauti vien desertais (71)

Kad jūs žinotumėte, kaip nelengva kasdien sugalvoti vis kokios nors įvairovės mano restoranų ir...

Dingusio baikerio Aivaro Kilkaus mylimoji paviešino jautrią žinutę (173)

„Mėnuo nežinios, nerimo, nusivylimo, beviltiškumo, bejėgiškumo, skausmo ir „n“ visko. Bet...

Stulbinančios šlovės sulaukusi „ABBA“: ką dabar veikia legendinės grupės nariai? (11)

„ABBA“ yra viena didžiausių sėkmės istorijų muzikos pasaulyje. Švedų pop grupė, kurią...