Siekdama apginti savo rinkimų teises Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką Zenoną Vaigauską ir Vilniaus miesto vyriausiąjį policijos komisarą Eriką Kaliačių.
Gediminas Vagnorius
© ELTA
Ši partija, jos pačios teigimu, pasipiktino dėl "kai kurių savivaldybės tarnautojų savivaliavimo ir Sąjungos turto atviro pasisavinimo, taip pat kai kurių Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovų neteisėtų kaltinimų ir agitavimų".

Sostinės vyriausiasis policijos komisaras prašomas atlikti ikiteisminį tyrimą ir nustatyti kaltus asmenis, kurie atvirai pasisavino Sąjungos turtą. Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga taip pat prašo įstatymais numatytomis priemonėmis užtikrinti, kad valstybės tarnautojai nekliudytų vykdyti rinkimų agitacijos, o įstatymus pažeidę asmenys būtų traukiami atsakomybėn.

G.Vagnoriaus nuomone, kilnojamos vaizdinės lentelės, stoveliai ar partijų stendai, kuriuose demokratinėse valstybėse skleidžiama plačiajai visuomenei prieinama informacija bei idėjos, yra įprasta rinkimų vaizdinė agitacija, kuri Lietuvoje nėra draudžiama, nes tokią teisę garantuoja Konstitucijos 25 straipsnis. Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 10 straipsnyje nustatyta, anot jo, kad kiekvienas turi teisę laisvai reikšti savo mintis ir įsitikinimus.

"Netikėtai rinkimų kampanijos metu kelioms partijoms padalijus milijonines valstybės subsidijas ir uždraudus rinkiminę agitaciją pigesniuose stacionarios reklamos stenduose, kilnojamos gražios vaizdinės lentelės, ant kurių mūsų Sąjungos skyriai Vakarų valstybių pavyzdžiu tvarkingai talpina nedidelius plakatėlius. Tai liko vienintelė reali galimybė prieinamai žmonėms skleisti ir gauti demokratiniams rinkimams būtiną informaciją bei idėjas", - teigia G. Vagnorius.

Pasak jo, dėl minėtos vaizdinės agitacijos Sąjunga nėra gavusi jokių įstatymais pagrįstų sprendimų iš institucijų, kurios atsakingos už rinkimų kampanijų priežiūrą, taip pat teismo įpareigojimų.

Laiškuose VRK ir policijai nurodoma, kad Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojai praėjusį savaitgalį kai kuriose Vilniaus vietose savavališkai susirinko apie 230 Krikščionių konservatorių socialinei sąjungai nuosavybės teise priklausančių kilnojamų vaizdinių lentelių, kurių bendra vertė yra 2 tūkst. 200 litų.

"Taip šiurkščiai pažeidžiant Konstituciją ir kitus įstatymus, atvirai vagiamas Sąjungos turtas, kliudoma skleisti įstatymais neuždraustą informaciją bei vykdyti rinkimų agitaciją", - teigia G. Vagnorius.

Kai kuriems Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovams ir tarnautojams pradėjus viešai diskutuoti, ar rinkimų bei reklamos įstatymų normos reglamentuoja kilnojamą agitacinę medžiagą, G. Vagnoriaus teigimu, išlieka galioti tiesiogiai taikomas Konstitucijos 25 straipsnis ir teismų institucijos, kurioms suteikta teisė vykdyti teisingumą.

Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos lyderis Eltai sakė, kad dėl partijai padarytos turtinės žalos neatmeta galimybės kreiptis į teismą ir į tarptautines institucijas dėl trukdymo vykdyti rinkimų agitaciją.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (375)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Užkalnis: jei susapnavote, kad galite kurti restoraną, nieko nedarykite (24)

Būna tokių sapnų, kurie kankina savo beviltiškumu: pavyzdžiui, eini ilgu ilgu koridoriumi, ir...

Vilnietės skambutis į polikliniką atskleidė gilią sistemos problemą (82)

Šaltuoju sezonu, kai kas antras kosėja ir čiaudo, apsilankyti poliklinikoje – menkas malonumas....

Suskaičiuota, kiek gyventojai sukaupė pensijai privačiuose fonduose (93)

Paskelbti apibendrinti duomenys, kiek Lietuvos gyventojai sukaupė pinigų privačiuose pensijų...

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (350)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (463)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Kaip protingai įrengti mažą virtuvę: 7 paprasti sprendimai (2)

Nepriklausomai nuo turimo nedidelio ploto būsto tipo šios namų dekoravimo idėjos neabejotinai...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyro mažasis finalas: „Žalgiris“ - CSKA

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro mažasis finalas: „Žalgiris“ - CSKA. Tiesiogiai iš Kauno.

Gyvai / Tiesioginė Moksleivių krepšinio lygos „Žvaigždžių dienos“ transliacija

Tiesioginė Moksleivių krepšinio lygos „Žvaigždžių dienos“ transliacija. Tiesiogiai iš...

Specialiai Vasario 16-ajai skirto filmo kol kas nespėta sukurti (93)

Nė vieno iš specialios šimtmečio programos finansuojamo filmo nebus spėta baigti ir parodyti iki...