„Per dešimt šių metų mėnesių pradėti 154 ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto žmonių gabenimo pr valstybės sieną. Šiai dienai tokių ikiteisminių turime jau 160“, – BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Rimantas Petrauskas.

Pasak jo, per 100 ikiteisminių tyrimų pradėta dėl užsieniečių gabenimo iš Baltarusijos pasienio, dar apie pusšimtį – dėl gabenimo iš apgyvendinimo vietų.

VSAT atstovo teigimu, šie skaičiai yra maždaug dvigubai didesni nei per visus praėjusius metus, kai tokių tyrimų buvo apie 70.

„Tai yra pakankamai ženklus augimas“, – sakė R. Petrauskas. – Vienas dalykas, migrantai iki pat šių metų liepos gyveno izoliuotai, negalėjo išeiti. Kitas dalykas, šiemet matomas išaugęs bandymų kirsti sieną skaičius.“

Iš viso į Lietuvą nuo šių metų sausio neįleista 10,6 tūkst. neteisėtų migrantų.

Tuo metu pernai, kai Lietuvos pasieniečiai nuo rugpjūčio 3 dienos įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista 8,1 tūkstančio.

2021 metais iki rugpjūčio iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Pasieniečių vado teigimu, dauguma bandančiųjų gabenti migrantus yra nubaudžiami.

„Tai – pastovus procesas, negalėčiau įvardinti dabar tų skaičių, bet jie nėra maži“, – sakė jis.

Kaip teigė R. Petrauskas, dažniausiai šia neteisėta veikla užsiima ukrainiečiai, kartvelai, lietuviai, baltarusiai.

Jis taip pat teigė, kad ikiteisminiai tyrimai gali būti pradėti ir tais atvejais, kai migrantus gabena taksi vairuotojai.

„Paprastai nei taksistai, nei „Bolto“ vairuotojai atsakomybėn nėra traukiami, nors yra buvę tokių atvejų. Ikiteisminio tyrimo metu būtina įrodyti, kad vairuotojas žinojo, kur veža, ką veža ir kad tai daro neteisėtai“, – sakė pasieniečių atstovas.

Baudžiamajame kodekse už šią veiklą numatyta atsakomybė siekia nuo baudos iki 10 metų laisvės atėmimo.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją