Lietuvos žurnalistų sąjunga trečiadienį pasmerkė Kauno mero V. Matijošaičio elgesį su žurnalistu Nerijumi Povilaičiu, klausinėjusiu apie jam iš dalies priklausančios „Vičiūnų grupės“ pasitraukimą iš Rusijos ir planus kandidatuoti trečiai kadencijai.

Dalyvavęs Kauno Dariaus ir Girėno stadiono statybų apžvalgoje Kauno meras pareiškė, jog norėtų „pagal kažkokius kriterijus“ atrinkti žurnalistus, kuriuos kviestų užduoti klausimus.

„Biškį sveikesni būtų klausimai“, – sakė meras.

Taip nuo 2015 metų Kauno miesto savivaldybei vadovaujantis V. Matijošaitis kalbėjo klausiamas, ar ketina kandidatuoti į merus trečiai kadencijai.

Paklaustas apie tai, kada „Vičiūnų grupė“ pasitrauks iš Rusijos rinkos, savivaldybės vadovas atsakė: „Žiūrėkite, čia „Vičiūnų grupė“ akcijų neturi. Taip kad kalbame apie stadioną“.

Dar kartą klausiamas to paties, V. Matijošaitis žurnalistui sakė: „Dabar galvoji, kad čia golą man įmušei? Klauskite apie stadioną“.

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius BNS sakė, kad „vienareikšmiškai smerkia“ Kauno mero elgesį su reporteriais.

„Tai – gėdingas elgesys“, – kalbėjo jis.
Andrijana Filinaitė

Tuo tarpu Kauno miesto savivaldybės tarybos narė, priklausanti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai Andrija Filinaitė jau kreipėsi į savivaldybės Etikos komisiją.

Jai taip pat toks mero elgesys su žurnalistais pasirodė nepriimtinas.

Savo skunde ji išdėstė, ką etikos sargai turėtų ištirti: „2022-06-01 Kaune vyko tiesioginė transliacija – spaudos konferencija iš Kauno Dariaus ir Girėno stadiono statybų apžvalgos. Jos metu vienam iš žurnalistų uždavus klausimą Kauno miesto merui „Ar sieksite trečiosios kadencijos?“, meras Visvaldas Matijošaitis atsakė, kad „<...> kaip gerai, kad galėčiau pagal kažkokius kriterijus atrinkti jus, tai biški sveikesni būtų klausimai <...>“. Žurnalistui pasiteiravus apie „Vičiūnų grupės“ pasitraukimą iš Rusijos rinkos, meras žurnalisto paklausė „Dabar galvoji, <...> čia golą man įmušei? Klauskite apie stadioną.“

Savo kreipimesi A. Filinaitė nurodė, kad Lietuvos žurnalistų sąjunga pasmerkė tokį elgesį su reporteriais.

„Prašau Jūsų įvertinti ir apsvarstyti, ar etiški tokie Kauno miesto mero komentarai ir elgesys“, - rašte nurodė A. Filinaitė.

Kaip jau skelbta, Kauno meras V. Matijošaitis trečiadienį atsiprašė dėl kritikos sulaukusio elgesio su žurnalistais, klausinėjusiais apie jo šeimos verslą ir planus kandidatuoti trečiai kadencijai, ir pareiškė esąs pavargęs nuo „pigių provokacijų“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)