Pasienyje sulaikytą prabangų automobilį „BMW X5” savo klientams bandžiusi sugrąžinti advokato padėjėja Julija Kvedorelytė neslepia, kad per pasienyje dirbusį tarpininką bandė papirkti prokurorą Vilių Paulauską.
© DELFI / Tomas Vinickas

Vilniaus rajono apylinkės prokuratūroje dirbantis V. Paulauskas – Seimo nario Artūro Paulausko sūnus.

Už palankaus sprendimo priėmimą po kilusio skandalo narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP) sustabdžiusi ir iš advokatų padėjėjų sąrašų išsibraukusi J. Kvedorelytė buvo pasiryžusi sumokėti 3 tūkst. eurų (daugiau kaip 10 tūkst. litų), tačiau vos tik perdavusi 5 tūkst. Lt buvo sulaikyta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų.

Jiems apie siūlomą kyšį jau buvo pranešęs prokuroras V. Paulauskas ir pasienietis Rolandas Volskis, per kurį advokato Kęstučio Virbicko (jis per praėjusius rinkimus pagal LSDP sąrašą Kėdainių apygardoje siekė patekti į Seimą) kontoroje advokato padėjėja dirbusi J. Kvedorelytė norėjo perduoti pinigus.

31 metų teisininkei iškeltą baudžiamąją bylą antradienį pradėjo nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismas. Prieš teismą stojusi J. Kvedorelytė savo kaltę pripažįsta ir nuoširdžiai atgailauja.

„Tai man gyvenimo pamoka, dėl to išėjau iš advokatūros, sugriuvo ir mano politinė karjera, partijoje praleidau 10 metų, dabar viską pradedu iš naujo – visada saugojau savo reputaciją, o šis įvykis jai tikrai garbės nepridėjo“, – teisme sakė J. Kvedorelytė.

Su tyrėju bendravo neformaliai

Valstybinį kaltinimą palaikantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Linas Kuprusevičius teisme pagarsino, kad J. Kvedorelytė nuo 2011-ųjų rugpjūčio 24-osios iki rugsėjo 26-osios per Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūną R. Volskį siekė papirkti prokurorą V. Paulauską.

Pasak prokuroro, su pasieniečiu J. Kvedorelytė bendravo „Skype“ ir neformalių susitikimų metu, kai šiam pasiūlė 3 tūkst. eurų už jos klientams palankaus sprendimo priėmimą V. Paulausko atliekamame ikiteisminiame tyrime – grąžinti automobilį „BMW X5” savininkui, kurio interesams ji atstovavo.

Nustatyta, kad 2012 m. sausio 23 d. apie 14 val. J. Kvedorelytė susitiko su R. Volskiu ir per jį, kaip tarpininką, prokurorui perdavė 5 tūkst. Lt kyšį.

Susitikimai – kavinėje

„Prisiimu atsakomybę ir sutinku su visais man pareikštais kaltinimais, niekada nevedžiau baudžiamųjų bylų, kaip advokato padėjėja dirbau su civilinėmis bylomis, o ši baudžiamoji byla, dėl kurios dabar esu teisme, buvo mano pirmoji ir paskutinioji“, – teisme sakė J. Kvedorelytė.

Ji pasakojo, kad su žmonėmis iš Italijos buvo sudariusi atstovavimo sutartį, nes Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje buvo sulaikytas jiems priklausantis automobilis „BMW X5”.

Advokato padėjėja dirbusi moteris sakė, kad paskambino R. Volskiui ir bandė išsiaiškinti, ar jos klientai gali atgauti automobilį.

„Paskambinau R. Volskiui ir paklausiau apie situaciją, o jau gal kitą dieną jis mane susirado „Facebook“ ir pradėjo bendrauti neformaliai, – sakė J. Kvedorelytė. – Iš pradžių neketinau siūlyti kyšio, nes R. Volskis užtikrino, kad mašina nevogta ir ją turėtų grąžinti. Vėliau nuėjau pas prokurorą ir supratau, kad mašinos negrąžins, pagalvojau, gal nori pagreitinti, bet čia buvo mano klaidingas įsitikinimas... Mes pakankamai daug bendravome su R. Volskiu, galvojau, gal pasiūlyti, nes girdėjau, kad taip vyksta. Ir R. Volskiui pasiūliau, nes klientams buvau pasakiusi, kad grąžins mašiną. Nenorėjau pavesti klientų, jie man buvo davę avansą, norėjau viską greičiau išspręsti ir pasiūliau...“.

J. Kvedorelytė teigė, kad su tyrėju susitikinėjo kavinėje. „Kai pirmą kartą su juo sėdėjom kavinėje, paklausiau, kas yra šios bylos prokuroras, jis atsakė, jog V. Paulauskas, sakė, jog gerai su juo sutaria, yra buvęs pas jį namuose“, – kalbėjo kaltinamoji.

Paprašė įvardyti kyšio sumą – už mažai prokuroro nenupirksi

„R. Volskiui sakiau, gal klausimą greičiau išspręsti, mums svarbiausia buvo kuo greičiau atgauti automobilį, – tęsė J. Kvedorelytė. – Juk jeigu mašina nevogta, kodėl yra tokios problemos. R. Volskis man pasakė, kad geriau pasakyčiau sumą, aiškino, jog jau kalbėjo su V. Paulausku. Sumos iš karto neįvardijau, sakiau, jog pasidomėsiu, kiek galėtų sumokėti. Tada klientams pasakiau, kad pervestų pinigus, kuo greičiau viską sutvarkytume už 3 tūkst. eurų.

Kai kalbėjau su R. Volskiu, jis sakė, kad už keletą tūkstančių prokuroras neprasidės, jeigu bus maža suma, jis negrąžins mašinos“.

Moteris aiškino, kad R. Volskis buvo ją įspėjęs, jog juos gali stebėti specialiosios tarnybos.

„Kai susitikome su R. Volskiui prie sporto klubo, parašiau raštelį su suma, nes buvau girdėjusi ir man R. Volskis sakė, kad reikia būti atsargiems ir manęs gali pasiklausyti, – tvirtino ji. – Po to R. Volskis pasakė, jog viskas gerai, tinka“.

Kyšio sumą nuo 3 tūkst. eurų sumažino iki 5 tūkst. Lt

Kaltinamosios teigimu, pinigų perdavimas užsitęsė, nes netikėtai iš akiračio dingo jos klientai iš Italijos.

„Italijos piliečiams nusiunčiau laišką, kad prokuroras sutinka, bet po to ilgai nebendravome, nes jie su manimi nesusisiekė, – tvirtino J. Kvedorelytė. – Kai jie atsirado, paskambinau R. Volskiui ir pasakiau, kad nebus 3 tūkst. eurų, bus mažiau, nes dar mokesčius reikės mokėti. Nenorėjau pavesti žmonių – ir R. Volskiui buvau pažadėjusi, ir italams. Tada mes su juo susitikome, perdaviau 5 tūkst. Lt. Iš tikrųjų turėjau nuojautą, kad mane sulaikys. Ir sulaikė, kai tik perdaviau pinigus“.

Dėl kyšio davimo STT agentų sulaikyta advokato padėjėja iš karto pripažino, jog per tarpininką bandė papirkti prokurorą. Iš tikrųjų, ją jau kurį laiką stebėjo STT – prokuroras ir tyrėjas buvo surašę tarnybinius pranešimus apie siūlomus pinigus.

Prašo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės

Baudžiamąją bylą nagrinėjantis teisėjas Audrius Cininas į posėdį buvo iškvietęs ir pagrindinius liudytojus – tyrėją R. Volskį bei prokurorą V. Paulauską, tačiau jiems įvykio aplinkybių nereikėjo pasakoti. Teismas nusprendė sutrumpinti įrodymų tyrimą – kaltinamoji pripažįsta kaltę, todėl priimant nuosprendį bus vadovaujamasi ikiteisminio tyrimo metu pareigūnų duotais parodymais.

Su kaltinimais sutinkanti J. Kvedorelytė teismo prašo ją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Už kaltinamąją sutinka laiduoti vaikų darželyje auklėtoja dirbanti jos sesuo.

„Tai buvo neapgalvotas poelgis, ji labai gailisi ir supranta, kad negerai pasielgė ir tai daugiau niekada nepasikartos – ji tikrai nuoširdžiai gailisi, – teisme sakė kaltinamosios sesuo. – Aš ja tikiu, todėl laiduoju už ją, žinau, koks Julija yra geras žmogus, žinau, kaip ji gailisi“.

Ar tokiam kaltinamosios prašymui pritars prokuratūra ir teismas, turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Švedijos pakilimo istorija: kodėl jiems sekasi (68)

Švedijoje susiformavusiai ekonominei ir socialinei politikai didelės įtakos turėjo šalyje...

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (733)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Iš kelto Ryga-Stokholmas iškrito lietuvis, jo paieškos bevaisės (33)

Šeštadienį vakare iš „Tallink“ kelto „Isabelle“ iškrito lietuvis. Jo gelbėjimo...

Valančiūnas ar Sabonis: kurio lietuvio savo komandoje labiau norėtų NBA žaidėjai? specialiai DELFI iš Londono (33)

Tik antrąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio asociacijoje ( NBA ) rungtyniaujantis Domantas...

Krepšininkas Simas Jasaitis įtariamas smurtu šeimoje, vyras atsidūrė policijoje (607)

Krepšininkas Simas Jasaitis atsidūrė policijoje dėl smurto artimoje aplinkoje. Garsus...

Gyvenimas pasienyje – jautukai lenkams, mėsa į namus iš lenkiškų parduotuvių (56)

Lietuvos kaime, ypač nederlingose Dzūkijos žemėse, sparčiai populiarėja mėsinių galvijų...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finalas: „Lietuvos rytas“ - „Stellazzurra“ (3)

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finalas: „Lietuvos rytas“ - „Stellazzurra“. Tiesiogiai iš...

Užkalnis: jei susapnavote, kad galite kurti restoraną, nieko nedarykite (58)

Būna tokių sapnų, kurie kankina savo beviltiškumu: pavyzdžiui, eini ilgu ilgu koridoriumi, ir...

Žmonės moka pinigus, kad pamatytu keisčiausius dalykus: nuo dešrelių iki mirties ekspozicijų (2)

Yra daugybė muziejų, kurie yra visiškai įprasti. Dažniausiai juose eksponuojami meno kūriniai,...