Bylą nagrinėjanti teisėja Nijolė Žimkienė posėdžio pradžioje sakė, kad jei advokato liga tęsis iki kitą ketvirtadienį numatyto nagrinėjimo, jame bus apklausiami liudytojai, nesusiję su epizodais, kuriuose nusikalstamos veikos inkriminuojamos Š. Gustainiui ir posėdis nebus atidedamas.

Teismo atstovė Lina Nemeikaitė anksčiau BNS informavo, kad šiame posėdyje parodymus duoti pakviesti buvo prokurorai Irmantas Mikelionis ir Ernestas Vainas, Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos prezidentas Liutauras Valickas, advokatas Kęstutis Kvainauskas, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnas Robertas Žilinskas ir lobistas Šarūnas Frolenko.

Paskutiniajame posėdyje prieš tai parodymus teismui davė jau ir ikiteisminio tyrimo metu apklausti atlikėjai Gabrielius Liaudanskas ir Rimas Šapauskas, buvusi Laisvosios rinkos instituto vadovė Rūta Vainienė, bendrovės „Intersurgical“ vadovas Sigitas Žvirblis bei politologas ir dėstytojas Ramūnas Vilpišauskas.

Visi šie asmenys apklausti, nes dalyvavo renginiuose ar, G. Liaudansko ir R. Šapausko atvejais, pilietiškumo pamokose, kurias organizavo vieno iš kaltinamųjų šioje byloje – Gintaro Steponavičiaus – įsteigta viešoji įstaiga „Laisvės studijų centras“.

Liudytojai patvirtino anksčiau duotus parodymus ir atsakė į papildomus kaltinamųjų, jų gynėjų, prokuroro ar teisėjų klausimus.

Posėdyje savo parodymus taip pat baigė išvadą apie Eligijaus Masiulio finansinę padėtį rengusi Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistė ir su Raimondu Kurlianskiu vienoje organizacijoje veikęs buvęs Kauno technologijų universiteto rektorius Petras Baršauskas.

Prekyba poveikiu ir kyšininkavimu šioje byloje kaltinami buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis bei „darbietis“ Vytautas Gapšys. Eksparlamentaras G. Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu nesant kyšininkavimo požymių.

Buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis kaltinamas kyšių davimu politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.

Kaltinimai byloje pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui. Kaltinamieji kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)