aA
Valdantieji dėl įtakingame dienraštyje „Financial Times“ užsakytų straipsnių istorijos susilaukė ne tik kritikos, bet ir kreipimosi į institucijas. Opozicinei Lietuvos regionų frakcijai priklausanti Agnė Širinskienė sako paprašiusi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) įvertinti, ar rezonansą sukėlęs straipnsių ciklas apie Lietuvą nepažeidžia rinkimų kodekso nuostatų.
Laura Bilinskaitė, Agnė Širinskienė, Jurgita Sejonienė
Laura Bilinskaitė, Agnė Širinskienė, Jurgita Sejonienė
© DELFI / Karolina Gudžiūnienė

„Kreipiausi į Lietuvos Respublikos vyriausiąją rinkimų komisiją prašydama įvertinti, ar už valstybės pinigus užsakius reklaminę kampaniją „Financial Times“ ir vėliau ją nepažymėtą savivaldos rinkimų kampanijos metu skleidžiant visoje Lietuvoje, nebuvo pažeistos Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso nuostatos, reguliuojančios rinkimų finansavimą bei politinę reklamą“, – feisbuke penktadienį rašė politikė.

Pasak jos, įtakingame leidinyje užsakyti straipsniai iš tikrųjų reklamuoja konservatorius. Todėl, svarsto politikė, projektas greičiausiai yra skirtas savivaldos rinkimų nuotaikomis jau gyvenantiems lietuviams.

„Iš Lietuvoje buvusios reakcijos yra akivaizdu, kad publikacija pirmiausiai orientuota į Lietuvos rinką ir turi kitą tikslą: savivaldos rinkimų laikotarpiu kurti TS-LKD, kaip partijos, dalyvaujančios rinkimuose, ir ją atstovaujančių lyderių įvaizdį“, – rašo A. Širinskienė.

„Kad užsakant reklamą siekta palankaus jos efekto Lietuvoje rodo ir reakcijos, kuomet „Financial Times“ publikacijomis ėmė džiūgaudami dalintis kiti valdančiųjų politikai bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės oficiali paskyra, kurioje net nepasivarginta įspėti apie apmokėtą reklamą. Taip pat straipsniai apie politikų paminėjimą „Financial Times“ plačiai pasirodė nacionalinėje žiniasklaidoje bei turėjo didelį atgarsį ne kokiu kitu, o būtent savivaldos rinkimų kampanijos metu“, – akcentavo politikė.

Pasak jos, esama ir daugiau aplinkybių leidžiančių teigti, kad rinkimų laikotarpiu buvo pasinaudota administraciniais resursais.

„Politinio pobūdžio reklamos „Financial Times“ užsakovas yra valstybei priklausanti viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“, kurios savininko teises įgyvendina ekonomikos ir inovacijų ministerija. O minėtosios viešosios įstaigos valdybos nariu yra Vaidas Navickas, Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės patarėjas. Taigi, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, kurį su „Investuok Lietuvoje“ apmokėtų publikacijų herojumi, I. Šimonyte, bei jos partija sieja ne bet koks, o asmeninio ir politinio pobūdžio pasitikėjimo ryšys.

Taigi, savivaldos rinkimų laikotarpiu buvo pasinaudota administraciniais resursais: ne tik valstybei priklausančios VšĮ lėšomis, bet ir galimai - Premjerės patarėjo įtaka. Kad Premjerė nežinojo apie tokius reklamos viražus – kvaila manyti, nebent darytume prielaidą, kad su patarėju ji nesišneka ir jis jai neatsiskaito už darbus, nors yra jos asmeniniame pavaldume“, – rašė A. Širinskienė.

ELTA primena, kad šią savaitę britų portalas „Financial Times“ skiltyje „Special Reports“ publikavo septynis straipsnius apie Lietuvą – valstybės laikyseną tarptautinėje erdvėje, pažangą finansinių technologijų sektoriuje, fotografų pasiekimus, Suvalkų koridoriaus situaciją, energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos, krepšinio istoriją bei pirmąjį verslo vienaragį „Vinted“. Visgi antradienį naujienų portalas DELFI pranešė, kad tai buvo užsakyti straipsniai. Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldi viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“ šiai turinio kampanijai išleido 56,8 tūkst. eurų (su PVM).

Viešojoje erdvėje dėmesio ir kritikos sulaukė tai, kad Lietuvos politikai bei institucijos džiaugėsi „Financial Times“ dėmesiu Lietuvai, jos užsienio politika, nors, kaip pasirodė vėliau, pati publikacijų serija buvo apmokėta Lietuvos biudžeto lėšomis.

Savo ruožtu portalo žurnalistas Richardas Milne pažymėjo, kad užsakovai neturėjo jokios įtakos tekstų turiniui.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
2.5000

Top naujienos

Įvardijo dvigubą Pekino žaidimą: tarsi kelia ultimatumą

Neseniai Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu....

Karo ekspertai: tą patį triuką matėme ir mūšiuose dėl Chersono

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Bartoševičiaus byloje – netikėti nauji duomenys: žinojo anksčiau nei Seimo vadovė trečiadienį apklausė policijoje (31)

Nors kilus vadinamajam pedofilijos skandalui dabar jau buvęs Seimo narys Kristijonas Bartoševičius...

Analitikai – apie Xi Jinpingo ir Putino susitikimą: Kremliaus vadovas patyrė nesėkmę (14)

Antroji Kinijos prezidento Xi Jinpingo aukščiausiojo lygio vizito Rusijoje diena nerodė, kad...

Skandalo sūkuryje atsidūrusi viceministro žmona Belickaitė: situacija yra kitokia, nei tikėjausi (3)

Valstybės valdomuose Lietuvos geležinkeliuose aukštas pareigas užėmusi ekonomikos ir inovacijų...

Slaptame sandėlyje – neįtikėtina operacija: iš nelegalaus fabrikėlio krovėsi milijoninį turtą (4)

Muitininkai antradienį Klaipėdos ir Kretingos rajonuose aptiko nelegalų tabako fabriką ir...

Karas Ukrainoje. Lavrovas grasina rimta karo eskalacija ciniška Rusijos ataka: smogta gyvenamajam pastatui, skaičiuojamos aukos

Per Rusijos smūgį gyvenamajam pastatui Pietų Ukrainos Zaporižios mieste žuvo vienas ir buvo...

Verslas PliusRaivis Viluns

Netiesiogiai finansuoja karą: Rusijoje toliau veiklą vykdo šimtai Vakarų įmonių

Tyrinėtojai pastebi, kad iš visų Vakarų šalių Rusijoje toliau savo veiklą dažniausiai tęsė...

M360 Premium

Sukūrė modelį, kaip išmatuoti darbdavio identiteto brandą: svarbūs 4 kriterijai

Įmonės įnirtingai dirba su darbdavio įvaizdžiu, tačiau tikslų pasiekti ne visada pavyksta....

Lietuvos verdiktui dėl olimpinio boikoto nustatytas terminas, bet yra ir niuansų

Lietuvos sporto federacijos nusiteikusios boikotuoti olimpinės atrankos varžybas, kuriose pasirodys...