aA
Nuo penktadienio vakaro Plungės rajone draudžiami renginiai ir susibūrimai bei ligonių lankymas, apribojamas kavinių darbo laikas, raginama nuotoliniu būdu organizuoti neformaliojo švietimo, būrelių, savivaldybės ir valstybės įstaigų darbą, pasiruošimą Pirmajai komunijai ar Sutvirtinimo sakramentui, pranešė Plungės rajono savivaldybė.
Dėl COVID-19 plitimo Plungės rajone uždraudžiami renginiai, susibūrimai, ligonių lankymas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pagal penktadienį Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Mindaugo Kauno pasirašytą įsakymą, šių priemonių turėtų būti laikomasi tol, kol Plungės savivaldybės teritorija bus vertinama kaip mažos plitimo rizikos.

Šiuo laikotarpiu draudžiama organizuoti kolektyvų renginius ir kitus nebūtinus darbuotojų susibūrimus visose valstybės ir savivaldybės institucijose ir įstaigose bei įmonėse, o viešojo maitinimo įstaigų ir kaimo turizmo sodybų laikas Plungės rajone apribojamas iki 22 valandos.

Išskyrus individualias treniruotes, kurių metu treneris dėvi kaukę, draudžiama organizuoti sporto ir fizinio aktyvumo renginius.

Uždrausti ir visi renginiai bei susibūrimai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse.

Taip pat nuo penktadienio vakaro nebeleidžiama lankyti ligonių gydymo ar globos įstaigose, nebent taip būtų patenkinami mirštančiojo poreikiai.

Savivaldybė taip pat įpareigoja nuotoliniu būdu organizuoti, o jei to neįmanoma padaryti – stabdyti, visas neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų ugdymo veiklas. Tokie patys apribojimai galioja ir kultūros įstaigoms, kuriose veikia būreliai, klubai, studijos ar meno kolektyvai.

Bažnyčios organizuojamas pasiruošimo Pirmajai komunijai ar Sutvirtinimo sakramentui veiklas raginama vykdyti nuotoliniu būdu arba laikytis visų izoliacijos principų bei vengti susibūrimų.

Nuotoliniu būdu skatinama organizuoti ir darbuotojų posėdžius ar pasitarimus įmonėse bei įstaigose, o jei to nepavyksta padaryti, tuomet užtikrinti visas prevencines priemones.

Į nuotolinį darbą turėtų pereiti ir visi valstybės ir savivaldybės įstaigų ar įmonių darbuotojai, kuriems nebūtina darbo funkcijų atlikti darbo vietoje ar tie, kurių funkcijos nėra neatidėliotino būtinumo.

Į tokį patį veiklos modelį savivaldybė ragina pereiti ir privačias įmones bei įstaigas. Jų vadovams taip pat rekomenduojama organizuoti visų darbuotojų testavimą, jei kolektyve fiksuojamas koronaviruso atvejis.

Penktadienį vykusiame savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje taip pat nuspręsta padidinti gyventojų testavimo PGR molekuliniu tyrimu apimtis ir prailginti Plungėje veikiančio mobiliojo testavimo punkto darbo laiką.

Savivaldybė taipogi pavedė organizuoti visų Plungės Senamiesčio mokyklos mokinių ir darbuotojų ištyrimą PGR metodu, prioritetą teikiant pradinių klasių mokytojams ir mokiniams. Šioje mokykloje koronaviruso plitimą ribojantis režimas turėtų būti taikomas iki kito penktadienio.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 14 dienų sergamumo COVID-19 100 tūkst. gyventojų rodiklis Plungėje siekia 172,8. Visoje Lietuvoje šis rodiklis – 78,3.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 7269 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 4025 asmenys, 3097 – pasveiko, mirė 113 sirgusiųjų.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
2.2000

Top naujienos

Matijošaitis lieja tulžį ant Tapino: dar išvysime įdomių niuansų (24)

Kauno miesto mero pareiškimai apie visuomenininką Andrių Tapiną ir jo iniciatyvą „ Skaidrinam...

Darbuotojų paieškų įkarštis: kur ir kokiais pasiūlymais vilioja

Socialinėje erdvėje galima rasti įvairiausių darbo pasiūlymų sezoniniams darbuotojams, tačiau...

Gentvilas taip visko nepaliks: dėl Landsbergio imsis veiksmų (2)

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas iki birželio 1-osios prašė...

Tragedija Airijoje – žuvo Lietuvos dviratininkė

Dubline, Airijoje, per treniruotę po susidūrimo su automobiliu žuvo Lietuvos dviratininkė...

Ania Nussbaum

Prieš susitikimą Vilniuje Macronas atsiima savo teiginius dėl NATO

Prieš kelerius metus Prancūzijos prezidentas savo teiginiais apie NATO supykdė kai kuriuos...

Po prokuratūros sprendimo – Viktorijos Siegel komentaras: jei gausit per galvą nuo vyro, tai nebus pagrindas imtis veiksmų ginant moteris prabilo apie patirtus sužalojimus (3)

Netrukus po to, kai buvo pranešta, jog prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Suodaičių...

Šalia Rusijos ambasados Vilniuje – sujudimas: į mitingą susirinko dešimtys žmonių (1)

Ketvirtadienį priešais Rusijos ambasadą esančiame Boriso Nemcovo skvere surengtas protesto...

Kelyje Kaunas–Vilnius nusidriekė didžiulė spūstis: vairuotojai ragina planuoti laiką ar nevažiuoti visai

Vairuotojai praneša, kad magistraliniame kelyje Kaunas–Vilnius nusidriekė didžiulė transporto...

Pranas Šarpnickis

Kaip rusai bandė užkariauti mėnulį: kad pagamintų mėnuleigį, valdžia kreipėsi net į traktoristus

1957 m. sovietai į kosmosą paleido pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą „Sputnik-1". Tai buvo...