Reaguodama į tai, opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Kauno miesto savivaldybės taryboje kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorių bei Policijos departamentą, siūlydama įvertinti galimybes policijos garbę įprasminti skatinant pareigūnus, rašoma antradienį išplatintame pranešime.

Kauno konservatorių teigimu, beveik ketvirtį milijono eurų siekiantis obelisko biudžetas galėtų būti tikslingiau panaudojamas policijos gerovei ir pagerbimui.

„Manome, kad policijos vardo šimtmečio sukaktis yra verta tinkamo įamžinimo ir Lietuvos policijos pagerbimo už jų atsakingą darbą saugant mūsų gerovę. Visgi Kauno savivaldybės pasirinkta įamžinimo forma kelia abejonių dėl jos tinkamumo: įamžinimo formos klausimas nėra plačiai išdiskutuotas su visuomene ir specialistais, tam nebuvo skelbtas konkursas“, – sakė Kauno miesto savivaldybės tarybos narė, konservatorė Andrijana Filinaitė.

„Turimais duomenimis, paminklas atsieitų 215 tūkst. eurų miesto biudžeto lėšų, tad manome, kad šias lėšas būtų tikslingiau panaudoti skiriant jas policijos darbo modernizavimui ir sąlygų gerinimui, pavyzdžiui, dovanojant reikiamos įrangos, nuperkant automobilius ar panašiai“, – pridūrė ji.

Anot TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūno Martyno Prievelio, viliamasi, kad miesto valdantieji atsižvelgs į frakcijos pateiktus siūlymus ir prioritetą teiks pareigūnų poreikiams.

„Tikimės konstruktyvaus miesto valdančiųjų požiūrio į mūsų siūlymus. Norėtųsi, kad siekdami tinkamai pagerbti pareigūnus svarbios sukakties proga, visų pirma atsižvelgtume į tai, ko pareigūnams šiai dienai tikrai reikia labiausiai, kokie yra jų lūkesčiai, o ne įsiveltume į plačius ginčus dėl paminklo vietos, tinkamumo ir dermės kultūros paveldo teritorijoje“, – teigė konservatorius.

Pažymima, kad Kauno konservatoriai savo kreipimesi į savivaldybės administracijos direktorių bei Policijos departamentą išreiškė abejones ir dėl savivaldybės pasirinktos vietos paminklui tinkamumo, mat obeliską numatomą statyti vietoje, kurioje Lietuvos okupacijos metais stovėjo komunistų Stalino ir Kapsuko paminklai.

ELTA primena, kad birželio 14 dieną Kauno miesto savaivaldybė pranešę, jog netrukus Laisvės alėjoje iškils naujas akcentas – „Paminklas Lietuvos policijai – GINTI. SAUGOTI. PADĖTI.“ Beveik 8 metrų aukščio obeliske bus įkomponuoti policijos ženklo motyvai, Jogailaičių dvigubas kryžius ir Lietuvos policijos šūkis.

Pažymima, kad „Paminklas Lietuvos policijai – GINTI. SAUGOTI. PADĖTI.“ dedikuotas artėjančiam Lietuvos policijos vardo šimtmečiui. Gyventojams projektas bus pristatytas birželio 27 d., jį atidengti planuojama šių metų spalio 2-ąją, per Angelų sargų dieną.

„Šimtmetis – garbingas jubiliejus, vertas deramo įamžinimo – paminklo. Policija rūpinasi viešąja tvarka, teikia pagalbą ir gelbėja gyvybes, užkerta kelią įstatymo pažeidimams ir nusikaltimams. Jie patiria iššūkius ir pavojus, kad mes kiekvieną dieną jaustumėmės saugiai. Naujasis akcentas – nuoširdi padėka mūsų angelams sargams“, – kalbėjo Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Kauno savivaldybė pabrėžė, kad paminklo vieta pasirinkta neatsitiktinai – priešais šiuo metu rekonstruojamą Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (Vytauto pr. 91), kuriame jau tarpukariu buvo įsikūrę Kauno miesto ir apskrities policijos vadas, Valstybės saugumo departamentas. Naujasis akcentas taip pat lygiuojasi ir su Šv. arkangelo Mykolo – policijos globėjo – bažnyčia.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)