Pirmąjį šių metų pusmetį į užsienį komandiruoti Seimo nariai dažniausiai vyko į Belgiją ir Prancūziją. Kaimyninė Baltarusija pagal parlamentarų komandiruočių skaičių prilygo Rumunijai. Daugiausia laiko komandiruotėse praleido liberalas Alvydas Medalinskas, o maždaug trečdalis parlamentarų į užsienį iš viso nebuvo komandiruoti.
Vakar Seimo valdybai pateiktoje parlamento Finansų skyriaus departamento direktorės Danutės Petrauskienės ataskaitoje nurodoma, kad dažniausiai parlamentarai pirmąjį šių metų pusmetį buvo komandiruojami į Belgiją (32 komandiruotės) ir Prancūziją (31 komandiruotė).

Dažnai Seimo nariai buvo siunčiami ir į Vokietiją bei Latviją (po 25 kartus), Rusiją (20 kartų), Estiją (17 kartų), Lenkiją (16 kartų). Tuo tarpu į kaimyninę Baltarusiją buvo suorganizuotos tik 3, strategiškai svarbią Lietuvos užsienio politikos partnerę JAV - 8 komandiruotės.

Tik 9 komandiruotės surengtos ir į Ukrainą, su kuria Seimas nori plėtoti ypač glaudžius parlamentinius ryšius. Tačiau parlamentarai palyginti dažnai keliavo į paprastų turistų pamėgtas šalis - Ispaniją (10 komandiruočių) bei Austriją (11 komandiruočių).

Kaip teigiama ataskaitoje, iš viso pirmąjį pusmetį seimūnų kelionėms į įvairias šalis iš biudžeto skirta 275,4 tūkstančio litų. Dar 128,2 tūkstančio litų prireikė komandiruotėms į Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesijas, 76,8 tūkstančio litų - Europos konventą, 64 tūkstančių litų - NATO Parlamentinę Asamblėją, 36,5 tūkstančio litų - Vakarų Europos Sąjungos Parlamentinę Asamblėją. Šiemet Seimo narių komandiruotėms iš viso numatyta skirti 1 milijoną 850 tūkstančių litų.

Rekordininkai

Seimo Finansų departamento duomenimis, daugiausia laiko užsienyje praleido Seimo Užsienio reikalų komiteto narys liberalas Alvydas Medalinskas. Jau anksčiau dažnomis kelionėmis pagarsėjęs parlamentaras šiemet sausio-birželio mėnesiais keliavo 16 kartų ir užsienyje praleido 64 dienas. Tai biudžetui kainavo 55,5 tūkstančio litų.

Antras parlamento keliauninkas - Seimo pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, į užsienį keliavęs 12 kartų ir ten praleidęs 36 dienas. Jo kelionės kainavo 35 tūkstančius litų. Trečiasis - liberalas, Užsienio reikalų komiteto narys Jonas Čekuolis, 12 komandiruočių praleidęs 53 dienas ir išleidęs 35,5 tūkstančio litų biudžeto lėšų.

Ketvirtasis - Lietuvos rusų sąjungos lyderis Seimo narys Sergejus Dmitrijevas, kuris 8 kelionėse praleido 37 dienas. Tai biudžetui kainavo 27,5 tūkstančio litų. Penketuką "vainikuoja" socialdemokratas Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas Algirdas Kunčinas, kurio 6 kelionės, trukusios 23 dienas, biudžetui kainavo 22,9 tūkstančio litų.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Būkite atidūs – kai kurių bankų paslaugų įkainiai didės ir 50 proc.

Daugelis komercinių bankų klientų jau gavo laiškus apie būsimus paslaugų kainų pokyčius. Jeigu...

Dviguba savižudybė Kazlų Rūdoje: tragišką sprendimą paskatino nelaiminga meilė? (86)

Šalia Kauno esantį Kazlų Rūdos miestelį šią savaitę sukrėtė didelė tragedija –...

Apsilankė šalčiausiame pasaulio kaime Rusijoje: net nuėjimas į tualetą čia – ekstremali patirtis rekordinė temperatūra - minus 71,2 (30)

Žmonės čia ištvermingi, nebijantys sunkaus darbo. Vargu ar daug pasaulyje tokių vietų, kuriose...

Dar viename kelyje Lietuvos vairuotojų laukia nauji kelio ženklai (4)

Magistralėje A2 Vilnius– Panevėžys (95,88 km ir 110,31 km) pradeda veikti du naujai įrengti...

Skandalinga medžiaga: sostinėje slapta filmuojami ir įrašinėjami nuomininkai (141)

Vilniaus senamiestyje, Vokiečių gatvėje esantis namas slepia didelę paslaptį. Į DELFI redakciją...

Tragikomedija Sibire – 36 Rusijos sportininkai „tepė slides“ atvykus dopingo kontrolieriams (7)

Rusijos sporto portalas Championat.ru publikavo straipsnį, kuriame aprašyta tragikomiška situacija...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (11)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Gyvai / Prasidėjo vienuoliktasis Dakaro etapas: lyderiai kaunasi be kompromisų visi lietuviai jau trasoje (71)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikės iš Beleno...

Prie Kauno susidūrė vilkikai, BMW nulėkė nuo kelio, susidarė didžiulės spūstys sunkiai sužalotas vilkiko vairuotojas (34)

Trečiadienį, apie 14.36 val., gautas pranešimas, kad Kauno rajone, A8 kelyje, 2 km nuo Kauno,...

Skvernelis apie parlamentinį tyrimą: į kai kuriuos klausimus neįmanoma atsakyti (38)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad opozicijos inicijuojamas parlamentinis tyrimas dėl žemės...