aA
Buvęs vyriausiasis euroderybininkas, dabar Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Europos Sąjungos (ES) reikalams Petras Auštrevičius sukaupė daugiausiai lėšų prezidento rinkimų kampanijai. Tai paaiškėjo ketvirtadienį penkiems kandidatams į prezidentus pateikus pradines rinkimų kampanijos finansavimo ataskaitas.
Petras Auštrevičius - karikatūra
Petras Auštrevičius - karikatūra
© DELFI
P.Auštrevičius rinkimų kampanijai sukaupė 962,7 tūkst. litų, išleido - 553 tūkst. litų.

Bendrovės "Ranga IV", "Sarmanis", holdingo "Libros grupė" vadovas Tomas Juška, "Kelmės pieninė", "Venta", "E-energija" P.Auštrevičiaus rinkimų kampanijai skyrė po 50 tūkst. litų.

"Rinkimų kampanijai ketiname išleisti daugiau kaip 1 mln. litų", - žurnalistams sakė rinkimų štabo vadovas Darius Masionis, pats paaukojęs 45 tūkst. litų.

40 tūkst. litų P.Auštrevičių parėmė architektas Algirdas Kaušpėdas, praeityje dainavęs garsioje roko grupėje "Antis". P.Auštrevičiaus rėmėjų sąraše - beveik šimtas juridinių ir fizinių asmenų.

Socialdemokratų į kandidatus iškeltas laikinasis Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas rinkimų kampanijai sukaupė 703 tūkst. litų, iš kurių jau išleido 640 tūkst. litų.

Daugiausia - 290 tūkst. litų - jam paaukojo Lietuvos socialdemokratų partija, 153 tūkst. litų paaukojo viešoji įstaiga "Vizualinių komunikacijų studija".

Naujosios sąjungos (socialliberalų) į prezidentus iškelta socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė rinkimų kampanijai sukaupė 521 tūkst. litų, išleido - 502,4 tūkst. litų.

Partija savo kandidatei vadovei skyrė 180 tūkst. litų, dar 100 tūkst. litų jai skyrė Rusijos dujomis prekiaujanti bendrovė "Dujotekana", 50 tūkst. litų - bendrovė "Rokiškio sūris", 40 tūkst. litų - Lietuvos ir Norvegijos bendrovė "Norvelita".

Valdas Adamkus rinkimų kampanijai iki šiol sukaupė 245 tūkst. litų, iš kurių jau išleido 196 tūkst. litų. "Mes planuojame iki pirmojo rinkimų turo išleisti 350-400 tūkst. litų", - žurnalistams sakė V.Adamkaus rinkimų štabo vadovas Darius Gudelis.

Didžiausią sumą - 81 tūkst. litų - rinkimų kampanijai paaukojo visuomeninė organizacija "Valdo Adamkaus fondas". Pasak D.Gudelio ta pati organizacija grąžino ir apie 1 mln. litų skolų, likusių V.Adamkui po praėjusios rinkimų kampanijos.

50 tūkst. litų V.Adamkaus rinkimų kampanijai paaukojo JAV gyvenantis verslininkas Juozas Kazickas.

1999 metais V.Adamkaus prašymu J.Kazickas įtikinėjo JAV bendrovės "Williams International" atstovus nenutraukti derybų dėl "Mažeikių naftos" akcijų pirkimo.

Dar 40 tūkst. litų grynais, pasak D.Gudelio, buvo surinkta per V.Adamkaus rėmėjų vakaronę. Kol kas Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos pirmininkės Kazimiros Prunskienės išlaidos yra kukliausios.

Ji surinko ir 58,5 tūkst. litų ir išleido 54,7 tūkst. litų. Pati kandidatė rinkimų kampanijai skyrė 55 tūkst. litų. Pagal Prezidento rinkimų įstatymą, kandidatai ne vėliau kaip 10 dienų iki rinkimų turi pateikti VRK pradines rinkimų kampanijos finansavimo ataskaitas.

Šį kartą tarp prezidento rinkimų kampanijos aukotojų nesimato vieno lyderio, daugiausia lėšų skyrė kandidatus iškėlusios partijos. Iki šiol daugiausiai kandidatams ir partijos aukojusios Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Bronislovo Lubio įmonės dabar neskyrė nė lito.

Praėjusios prezidento rinkimų kampanijos metu rekordininke tapo Jurijaus Borisovo vadovaujama bendrovė "Avia Baltika", skyrusi Rolando Pakso rinkimų kampanijai 1,2 mln.litų.

Vėliau Konstitucinis Teismas R.Pakso sprendimą suteikti Rusijos piliečiui J.Borisovui Lietuvos pilietybę išimties tvarka įvertino kaip atsilyginimą už rinkimų kampanijos paramą.

Seimas balandžio pradžioje apkaltos būdu nušalino R.Paksą nuo prezidento pareigų už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą ir priesaikos sulaužymą.

Šioje rinkimų kampanijoje kandidatai stengiasi akcentuoti rinkimų kampanijos skaidrumą, atsiriboti nuo būsimų įsipareigojimų savo rėmėjams.

Be to, yra sugriežtinta rinkimų kampanijos finansavimo atskaitomybė. Kandidatai privalo nurodyti ne tik aukotojus, bet ir išlaidas reklamai žiniasklaidoje.

Pasibaigus prezidento rinkimams, kandidatai turės pateikti galutines rinkimų kampanijos finansavimo ataskaitas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Tyrimas parodė, ką Rusija iš tiesų planavo Ukrainoje: svarbiausias vaidmuo buvo numatytas ne kariuomenei sadizmas – ne atsitiktinis (3)

Planuodama užpulti Ukrainą Rusija tikėjosi, kad didįjį darbą nudirbs platus šnipų tinklas, o...

Malinauskas stebisi Šimonytės pasirinkimais (23)

Neseniai daug triukšmo sukėlė Ingridos Šimonytės ir Agnės Širinskienės viešas...

Kremliaus eteryje – netikėtos kalbos apie rusų sutriuškinimą: suklusti privertė karininkas, kurio prognozės jau pasitvirtino (8)

Ukrainai iš Vakarų perduota šarvuotoji technika jau riaumoja poligonuose ir laukia savo valandos,...

Į Garbačiauskaitės-Budrienės ir Mažylės konfliktą įsikišo etikos sargai: dalyvaudama laidoje dėstytoja pažeidimo nepadarė

Žurnalistikos bakalauro studijų programos komitete svarstant Vilniaus universiteto dėstytojos doc....

Pasiūlymą pateikęs Lukašenka grasina „pačiu baisiausiu ginklu“ papildyta (7)

Karą Ukrainoje būtina sustabdyti, kovo 31 dieną savo kalboje Baltarusijos parlamentui ir tautai...

Polina Šilina, Danilas Fedkevičius, rus.delfi.lv

Akmuo į Lietuvos daržą: kartu su kitomis penkiomis ES šalimis kaltinama, kad reikalauja išpūstų kompensacijų už Ukrainai perduotus ginklus KAM komentaras (1)

Kovo 28 dieną „Politico“, remdamasis šaltiniais iš Europos Sąjungos diplomatinių sluoksnių...

Nė dvejų metų neturinčiai Milanai – lemtinga diena: pagaliau pritaikytas ilgai lauktas gydymas

Pasaulyje per 7,5 metų, pasitelkiant genų terapiją , gydyta daugiau nei 3 tūkst. vaikų,...

Karas Ukrainoje. JAV: dėl Rusijos užmojų turime naujos informacijos Kyjivas: kilo dar viena grėsmė (1)

Vėlų ketvirtadienio vakarą Rusija apšaudė Charkivą. Pirminiais duomenimis, sužeistųjų ar...

Nelaimė Vilniuje: soliariumą tvarkiusį darbuotoją nutrenkė elektra, jis skubiai išgabentas į ligoninę

Penktadienį medikai bei pareigūnai išskubėjo į Ateities gatvėje esantį soliariumą....

Kaip parduotuvės dirbs per Velykas: galimybių paskutinės minutės pirkiniams liks

Pirmąją Šv. Velykų dieną, balandžio 9, dauguma šalies prekybos vietų neatvers durų, tačiau...