aA
Daugėjant COVID-19 pacientų, Vilniuje svarstoma plėsti lovų skaičių Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (VMKL) patalpose, o esant sudėtingai situacijai, į pagalbą būtų pasitelkiama ir poliklinika, „Litexpo“ parodų centras, skelbia savivaldybė.
Daugėjant COVID-19 pacientų, Vilniuje būtų pasitelkiama ir poliklinika, „Litexpo“
© DELFI / Kiril Čachovskij

Šiuo metu Antakalnio gatvėje esančiame VKML korpuse gydoma per 120 pacientų, čia paruošta 130 lovų ir suburtas atitinkamo dydžio personalas.

Pasak savivaldybės, dalyje palatų, kur stovi po vieną lovą, planuojama pastatyti papildomas, čia įrengiami papildomi deguonies „taškai“, ligoninė aprūpinta trūkstamais pulsometrais.

Taip pat svarstoma galimybė be didesnių investicijų ir pertvarkų įrengti apie 100 vietų VMKL poliklinikoje.

„Pasirinkus šį variantą tektų spręsti ir personalo problemas. Kritiniu atveju šios poliklinikos pacientai galėtų būti laikinai patikėti Antakalnio poliklinikos (Antakalnio g. 59) šeimos gydytojams, o VMKL poliklinikos gydytojai po tam tikro kvalifikacinio pasirengimo būtų pervesti gydyti sergančiųjų koronavirusu“, – informuoja savivaldybė.

Kol kas kaip realesnis ligoninės vietų rezervas vertinamas greta poliklinikos esantis klinikinės ligoninės korpusas, kur perpus sumažinus chirurgijos ir terapijos paslaugų teikimą, būtų galima naudotis dar mažiausiai 50 lovų su privestu deguonimi.

Santaros klinikų pirmadienio duomenimis, vien klinikose gydoma per 150 pacientų, VMKL – 122 pacientai, o iš viso regione – per 350 sergančiųjų COVID-19.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, Santaros klinikos yra išsakiusios lūkestį padvigubinti sergantiems koronavirusu skirtų vietų skaičių, tačiau tam reikėtų ir kitų regiono ligoninių indėlio.

Savivaldybė taip pat tikina, kad papildomos vietos įrengiamos jos pačios lėšomis, o Sveikatos apsaugos ministerija, rugpjūtį paskirsčiusi 50 mln. eurų finansavimą ligoninių pritaikymui COVID-19 ligoniams, Vilniaus savivaldybės gydymo įstaigoms finansavimo neskyrė.

„Tuo tarpu Santaros klinikos gavo 14,2 mln. eurų, o Kauno klinikos – apie 10 mln. eurų“, – teigiama pranešime.

Slaugomi senjorai būtų guldomi Šv. Roko ligoninėje

Pasak savivaldybės, ieškant ligoninės, kur būtų galima slaugyti po koronaviruso jau sveikstančius ir specialaus gydymo nereikalaujančius vyresnio amžiaus ligonius, buvo įvertinta ir Šv. Roko ligoninė Antakalnyje. Taip pat šiam tikslui vertinama ir prie autobusų stoties esanti M. Marcinkevičiaus ligoninė, bet čia tektų spręsti ir 200 slaugos pacientų perkėlimą į kitas vietas.

M. Marcinkevičiaus ligoninė turi apie 70 deguonimi aprūpintų lovų, tačiau įjungus dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatą, tektų įrengti papildomas skysto deguonies talpyklas – tam tinkama vieta rasta.

Savivaldybė taip pat tariasi su Molėtų ligonine, kad būtų galimybę ten perkelti dalį slaugos ligonių, tam būtų reikalingas operacijų vadovo sprendimas.

Laikinąja ligonine taptų „Litexpo“

Užsipildžius kitoms ligoninėms, laikinąją ligoninę, savivaldybė suplanavusi laikinąją ligoninę įrengti parodų centre „Litexpo“.

„Deramasi dėl nuomos sąlygų, o paraleliai atliekami viešieji pirkimai dėl dujų talpyklų pirkimo arba nuomos, deguonies sistemos įrengimo ir aprūpinimo įvairia gydymo įstaigai reikiama įranga. Šios sutartys nebus aktyvuotos, kol jų nereikės, tačiau gali būti, kad deguonies talpyklos bus pastatytos iš anksto arba nukreiptos į kitą ligoninę“, – teigia savivaldybė.

Taip pat teigiama, jog jau dabar savivaldybę pasiekia dabar dirbančių ar buvusių medikų pasiūlymai padėti, jei būtų atidaryta laikinoji ligoninė.

Savivaldybė teigia nuolat pildanti asmens apsaugos priemonių rezervą, taip pat užsitikrinusi iš įvairių įstaigų ir įvairios reikiamos įrangos – funkcinių ir reanimacinių lovų, deguonies koncentratorių ir net planšečių ligonių bendravimui su artimaisiais, dalis priemonių gauta dovanų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Rusija įrėmė raketas Vakarams į smilkinį: ar gresia naujas karas (182)

Jau kurį laiką didėja įtampa Ukrainos pasienyje ir neraminančios žinios apie Rusijos karinį...

Rusams uždrausta atostogauti Turkijoje: lietuviams bus daugiau ramybės, gali stipriai nukristi kainos (31)

Turkijos Antalijos regione – gedulo nuotaikos. Nuo balandžio 15 dienos čia nelieka rusų turistų,...

Antony Sguazzin | D+

Ekspertai įspėja dėl pavojaus iš Afrikos: sėdime ant uždelsto veikimo bombos

Tuo metu, kai likęs pasaulis, sparčiai skiepydamasis, tikisi grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo...

25-erių klaipėdietį į ligoninę paguldė nauja koronaviruso atmaina: sunkiai sergančiųjų amžius jaunėja (132)

Jaunėjantys COVID-19 pacientai – tikras galvos skausmas Vilniaus ligoninėms. Pavyzdžiui,...

Mokslininkė įvertino lietuvių nuolat siūlomus du erkių naikinimo būdus: jūs neįsivaizduojate, kuo visa tai gali baigtis (1)

Lietuvoje nėra nei vieno regiono, kuriame nebūtų pavojingas ligas nešiojančių erkių....

Andrius Užkalnis | D+

Iššifruoti Rusiją. Rusiško kino smegenų plovykla: „Brat 2“

Šio filmo, sukurto 2000 metais, pavadinimas be vargo išverčiamas į lietuvių kalbą: „Brolis...

Šiaurės Airijoje baiminamasi naujų neramumų: per smurto protrūkius jau sužeisti 88 policininkai

Per pastarąsias savaites Šiaurės Airijoje per smurto protrūkius buvo sužaloti 88 policijos...

Psichologas Gediminas Navaitis: kaip elgtis žmogui, turinčiam daug gabumų – specializuotis vienoje veikloje ar arti kelias vagas (5)

Multipotencialas – žmogus, kuris turi daug skirtingų gabumų. Atrodo, ko jis tik griebiasi...

7 požymiai, rodantys, kad metas atsisveikinti su turimais drabužiais (1)

Atsikratyti nebetinkamų drabužių yra ta užduotis, apie kurią lengviau kalbėti nei iš tikro...

Paskelbtos geriausios metų knygos

Ketvirtadienio vakarą iškilmingoje ceremonijoje Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo...