aA
Darbo partija (DP) siekė atgauti „juodosios buhalterijos“ bylos metu prieš dešimtmetį teismo į biudžetą grąžintas dotacijas, tačiau po Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo jiems iškilo grėsmė prarasti ir būsimą išmoką.
Viktoras Uspaskichas
© DELFI / Rafael Achmedov

VRK ketvirtadienį antrą kartą vertino „darbiečių“ prašymą grąžinti 2007 ir 2008 metais paskirtas, bet neišmokėtas valstybės dotacijas. Šie pinigai, 1,8 mln. eurų, teismo sprendimu buvo grąžinti į biudžetą.

VRK prašymą atmetė, o Darbo partiją pripažino padarius šiurkščius įstatymo pažeidimus, nes 2004, 2005 ir 2006 metų finansinėse ataskaitose pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, tai 2016 metais patvirtino Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Šešiais balsais prieš keturis priimtas VRK sprendimas numato dėl sankcijų Darbo partijai už daugiau kaip prieš dešimtmetį padarytus šiurkščius įstatymo pažeidimus spręsti partijoms skirstant antrojo pusmečio biudžeto dotacijas.

Darbo partijos advokatas Linas Sesickas teigė, kad partijai belieka „civiline tvarka reikšti ieškinį valstybei, kad būtų priteista suma, kuri buvo savo laiku pritaikius laikiną nuosavybės apribojimą paimta ir pasibaigus baudžiamajam procesui iki šiol negrąžinta“.

„Turime situaciją, kai LVAT aiškiai pasakė, kad tai yra lėšos, kurios priklauso Darbo partijai, ir jos turi būti grąžintos. Mes puikiai suprantam, kad tos lėšos yra privati nuosavybė. Dabar mes žaidžiame kažkokį žaidimą, visos institucijos nusiplaudinėja rankas“, – teigė advokatas.

Anksčiau VRK buvo priėmusi sprendimą DP grąžinti dalį pinigų, 220 tūkst. eurų – skirtumą tarp 2005 ir 2006 metais sumokėtų ir 2008 metais neišmokėtos dotacijos, tačiau „darbiečiai“ sprendimą apskundė teismui.

VRK sprendimu buvo partiją pripažinusi padarius šiurkščius įstatymo pažeidimus dėl 2004, 2005 ir 2006 metų finansinėse ataskaitose pateiktų tikrovės neatitinkančių duomenų, taip pat atgaline data pakeisti sprendimai dėl 2005 ir 2006 metais paskirtų dotacijų.

Kartu konstatuota, kad iš trijų į biudžetą pervestų dotaciją viena, siekianti 736 tūkst. eurų, 2008 metų balandį buvo skirta pagrįstai, ir „darbiečiams“ turi būti pervestas skirtumas tarp šios ir 2005 bei 2006 metais sumokėtų dotacijų, 220 tūkst. eurų.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) komisijos sprendimą panaikino konstatavęs, kad VRK negali keisti savo ankstesnių sprendimų, kuriais jau buvo patvirtintos dotacijos partijoms.

Iš dalies tenkinęs „darbiečių“ skundą LVAT panaikino VRK sprendimą dėl pažeidimų ir dotacijų, bet negaliojančia pripažino ir tą dalį, dėl kurios partija nesikreipė į teismą – dalies pinigų grąžinimą.

Teismas argumentavo, kad įstatymuose nėra tiesiogiai įtvirtinta VRK kompetencija pakeisti savo priimtus sprendimus, kuriais skirta valstybės dotacija politinei partijai, todėl ji „peržengė įstatymais suteiktos kompetencijos ribas ir priėmė neteisėtus ginčijamus sprendimus, kurie turi būti panaikinti“.

Darbo partija neskundė VRK sprendimo dalies dėl jai grąžinamų 220 tūkst. eurų, tačiau LVAT konstatavo, kad neperžengus pareiškėjo skundo reikalavimo ribų ir nepanaikinus šio sprendimo būtų reikšmingai pažeisti valstybės interesai, nes „pripažintu neteisėtu VRK sprendimu pareiškėjui yra suteikiama teisė į ženklią valstybės biudžeto lėšų sumą“.

„Todėl teisėjų kolegija peržengia pareiškėjo skundo reikalavimo ribas ir panaikina Vyriausiosios rinkimų komisijos 2018 metų gruodžio 4 dienos sprendimo visą 3 punktą, t. y. ir tą dalį, kuria nustatyta, jog Darbo partija turi teisę į 220 tūkst. eurų dotaciją“, – rašoma nutartyje.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente nuolat atnaujinama (548)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...

Gydytojas papasakojo pacientės istoriją, kurios niekaip negali pamiršti: išėjęs iš reanimacijos norėjau rėkti (2)

Šiltai su šypsena bendraujantis Klaipėdos universtitetinės ligoninės gydytojas...

Šimonytė yra nusimačiusi pirmuosius darbus, jei būtų išrinkta papildyta (213)

Sekmadienio rytą balsą prezidento rinkimuose atidavusi kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė...

Lietuvio gyvenimas – deimantais klotas: jaunas vyras sukasi klestinčiuose versluose per du žemynus (93)

Jaunas Lietuvos žydas Patrikas Ribas šiandien gali džiaugtis itin sėkmingu šeimos verslu. Nuo...

Zelenskis po JT tribunolo nurodymo: pažiūrėsim, kokį kelią pasirinks Kremlius

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis laukia, kol Rusija duos signalą, kad yra pasirengusi...

Atvykusi į darbo pokalbį mokytoja liko nustebinta: iš kandidatų rinkosi visai ne darbdavys (14)

Darbintis į vieną Šiaulių mokyklą atvykusi pedagogė nė nesitikėjo, kad jos laukia toks...

Kaip neišleidžiant daug pinigų suplanuoti įdomią kelionę? (1)

Artėjanti vasara žadina norą mažiau sėdėti namuose ir daugiau veikti. Vienas geriausių būdų...

Istorinis triumfas: „Raptors“ pirmą kartą žengė į NBA finalą (56)

NBA lygos finale pirmą kartą istorijoje žais ne JAV komanda. Pagreitį įgavusi ir keturis kartus...

Senus tapetus galima atnaujinti greitai ir nebrangiai: pasiūlė neįprastą būdą (2)

Įsivaizduokite: ką tik įsigijote svajonių namus, ketinate juos prisijaukinti, tačiau atsirado...