aA
Į Seimą patekęs "darbietis" Jonas Pinskus gali džiaugtis, kad partija pasirūpino ir jo šeimos nariais. Darbiečio žmona Živilė Pinskuvienė jau kurį laiką dirba ūkio ministro, taip pat Darbo partijos (DP) nario, patarėja. Seime netyla kalbos, kad nemažas sumas rinkimams paaukoję darbiečiai aktyviai siekia pinigingų postų.
Jonas Pinskus
Jonas Pinskus
© LRS
DP Širvintų rajono skyriaus pirmininkė Ž.Pinskuvienė ūkio ministro padėjėja pradėjo dirbti praėjusių metų gruodį. Po poros mėnesių ūkio ministras Kęstutis Daukšys ją paaukštino iki savo patarėjos.

K.Daukšys savaitraščiui „Panorama“ teigė, kad Ž.Pinskuvienę paaukštino, nes ji gerai dirbo. Tai vienintelis atvejis K.Daukšio darbo Ūkio ministerijoje metu, kai padėjėjas paaukštinamas iki patarėjo.

Ministro patarėjos vyras, Seimo DP frakcijos narys J. Pinskus per praėjusius rinkimus į Seimą dosniai parėmė savo partiją – paaukojo jai daugiau kaip 37 tūkst. litų.

Šią savaitę savaitraščiui „Panorama“ pasiteiravus, kokiais klausimais ūkio ministrui K.Daukšiui patarinėja Ž.Pinskuvienė, šis nenorėjo to įvardyti. „Tais, kuriais man reikia“, – lakoniškai atsakė jis. Ž.Pinskuvienė teigė, kad ūkio ministrui patarinėja turizmo klausimais.

Tačiau ūkio ministro patarėjos ryšiams su visuomene Orijanos Jakimauskienės teigimu, Ž.Pinskuvienė rūpinasi turizmo ir kurortų plėtra, taip pat ryšiais su Vyriausybės kanceliarija bei kitomis ministerijomis.

Kalbantis su Ž.Pinskuviene jos kompetencija turizmo klausimais sukėlė tam tikrų abejonių. Paklausta apie Lietuvos turizmo perspektyvas, ji tesugebėjo atsakyti: „Jos labai labai geros“. Paprašius apie tai papasakoti plačiau, Ž.Pinskuvienė pareiškė dėl to turinti pasitarti su ministru.

Savaitraščiui „Panorama“ pasiteiravus apie Ž.Pinskuvienės išsilavinimą, ji patikino turinti aplinkos apsaugos magistro laipsnį. „Diplomas tikrai nenupirktas, dėstytojus visus pažįstu, galiu pasakyti, kas yra dekanas, galite pasiklausti universitete, kaip aš mokiausi. Tikrai dėl to galite būti ramūs“, – net neklausta aiškino ministro patarėja.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narys Algimantas Salamakinas įsitikinęs, kad postai ministerijose neturėtų būti dalijami partiją parėmusiems žmonėms ar jų artimiesiems. Tokiais atvejais, jo manymu, galima įžvelgti daugybę neetiškų dalykų.

„Atvejai, kai įdedama pinigų, o po to tarsi nusiperkamas postas – Lotynų Amerikos ar Afrikos valstybių sindromas. Lietuvai, kaip Europos Sąjungos valstybei, tai turėtų būti mažų mažiausiai gėda. Tuo turėtų užsiimti Specialiųjų tyrimų tarnyba: pasižiūrėti, koks čia reikalas, ar postai perkami, ar yra kaip nors kitaip“, – tikino socialdemokratas.

Savaitraštis „Panorama“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ką iš tiesų reiškia viešas Putino dukterų parodymas? (7)

Ši mėnesį vykusiame Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume – žymioje Rusijos...

Palangoje apsigyvenęs benamis tikina radęs būdą, kaip užsidirbti 2000 eurų (109)

Andrius iš Raseinių Palangos pliaže ir palapinėje pasakoja gyvenantis jau mėnesį. Nuo tada,...

Pasiektas naujas birželio temperatūros rekordas (8)

Šios dienos lietuvius lepina išskirtinai karštais orais, o meteorologijos tarnyba praneša apie...

Rimvydas Valatka. Bandymų poligonas LT (44)

Lietuva yra bandymų poligonas. Šią sakralinę vatnikų frazę ištarė ne Celofanas ar dar koks...

Lietuviams šturmavus pajūrį – perspėjimas: tropinė kaitra tęsis, kitą savaitę – dar daugiau staigmenų (58)

Esant karštam orui – pilna žmonių prie jūros. Vieni žmonės laiką leidžia ir su mažais...

Vizitas pas psichologę kaunietę pribloškė: per ašaras nemačiau nieko (48)

Ko gero, ne taip jau reta, kad psichologo konsultacijoje žmogus pravirktų, tačiau „Kas vyksta...

Kylančios būsto kainos pirkėjų neatbaido: situacija – viena „karščiausių“ per visą Nepriklausomybės laikotarpį (32)

Kaip ant mielių kylančios būsto kainos lietuvių smarkiai negąsdina – pardavėjai džiaugiasi,...

Laivai „vaiduokliai“, prie kurių nesiartintų net piratai: juose – nė gyvos dvasios, bet pastebėti kursuojantys vandenynuose (4)

Tušti lavai be įgulų tikrai kursavo tarp Atlanto ir Ramiojo vandenynų. Visgi tradiciniais laivais...

Vitaminų ir mineralų bomba: kosmetologė įvardijo superproduktą, kuris kovoja su odos senėjimu (6)

Vis dažniau atsigręžiant į natūralius produktus, ir kosmetikoje moterys ima ieškoti to, kas...