aA
Į Seimą patekęs "darbietis" Jonas Pinskus gali džiaugtis, kad partija pasirūpino ir jo šeimos nariais. Darbiečio žmona Živilė Pinskuvienė jau kurį laiką dirba ūkio ministro, taip pat Darbo partijos (DP) nario, patarėja. Seime netyla kalbos, kad nemažas sumas rinkimams paaukoję darbiečiai aktyviai siekia pinigingų postų.
Jonas Pinskus
Jonas Pinskus
© LRS
DP Širvintų rajono skyriaus pirmininkė Ž.Pinskuvienė ūkio ministro padėjėja pradėjo dirbti praėjusių metų gruodį. Po poros mėnesių ūkio ministras Kęstutis Daukšys ją paaukštino iki savo patarėjos.

K.Daukšys savaitraščiui „Panorama“ teigė, kad Ž.Pinskuvienę paaukštino, nes ji gerai dirbo. Tai vienintelis atvejis K.Daukšio darbo Ūkio ministerijoje metu, kai padėjėjas paaukštinamas iki patarėjo.

Ministro patarėjos vyras, Seimo DP frakcijos narys J. Pinskus per praėjusius rinkimus į Seimą dosniai parėmė savo partiją – paaukojo jai daugiau kaip 37 tūkst. litų.

Šią savaitę savaitraščiui „Panorama“ pasiteiravus, kokiais klausimais ūkio ministrui K.Daukšiui patarinėja Ž.Pinskuvienė, šis nenorėjo to įvardyti. „Tais, kuriais man reikia“, – lakoniškai atsakė jis. Ž.Pinskuvienė teigė, kad ūkio ministrui patarinėja turizmo klausimais.

Tačiau ūkio ministro patarėjos ryšiams su visuomene Orijanos Jakimauskienės teigimu, Ž.Pinskuvienė rūpinasi turizmo ir kurortų plėtra, taip pat ryšiais su Vyriausybės kanceliarija bei kitomis ministerijomis.

Kalbantis su Ž.Pinskuviene jos kompetencija turizmo klausimais sukėlė tam tikrų abejonių. Paklausta apie Lietuvos turizmo perspektyvas, ji tesugebėjo atsakyti: „Jos labai labai geros“. Paprašius apie tai papasakoti plačiau, Ž.Pinskuvienė pareiškė dėl to turinti pasitarti su ministru.

Savaitraščiui „Panorama“ pasiteiravus apie Ž.Pinskuvienės išsilavinimą, ji patikino turinti aplinkos apsaugos magistro laipsnį. „Diplomas tikrai nenupirktas, dėstytojus visus pažįstu, galiu pasakyti, kas yra dekanas, galite pasiklausti universitete, kaip aš mokiausi. Tikrai dėl to galite būti ramūs“, – net neklausta aiškino ministro patarėja.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narys Algimantas Salamakinas įsitikinęs, kad postai ministerijose neturėtų būti dalijami partiją parėmusiems žmonėms ar jų artimiesiems. Tokiais atvejais, jo manymu, galima įžvelgti daugybę neetiškų dalykų.

„Atvejai, kai įdedama pinigų, o po to tarsi nusiperkamas postas – Lotynų Amerikos ar Afrikos valstybių sindromas. Lietuvai, kaip Europos Sąjungos valstybei, tai turėtų būti mažų mažiausiai gėda. Tuo turėtų užsiimti Specialiųjų tyrimų tarnyba: pasižiūrėti, koks čia reikalas, ar postai perkami, ar yra kaip nors kitaip“, – tikino socialdemokratas.

Savaitraštis „Panorama“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užkalnis. Pavojingiausi priešai – ne Rusijoje (29)

Rusijos žmonės, nepalaikantys karo (arba sakantys, kad yra už taiką) pyksta ir yra įsižeidę,...

Ukrainiečiui – „Regitros“ spyris (7)

Be vertėjo į praktinį vairavimo egzaminą atvykusio ukrainiečio laukė netikėtumas. Vaikinui ne...

Klaipėdoje per avariją taksi automobilis vertėsi ir rėžėsi į stulpą

Trečiadienį apie 22 val. Klaipėdoje į Rambyno ir Kalnupės gatvių sankryžą skubėjo...

Naujasis rinktinės kapitonas – apie Maksvyčio progresą ir treniruotes su Saboniu Ispanijoje (1)

„Esu lygiai toks pat žaidėjas kaip ir buvau, tik daugiau pareigų“, – sakė Mantą Kalnietį...

Karas Ukrainoje. Ukraina skelbia smogusi svarbiam okupantų logistikos objektui „Minus 9 okupantų lėktuvai“: Ukraina skelbia apie Rusijos nuostolius Kryme (2)

Virš Zaporižės regiono Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė dvi priešo raketas. Tai paskelbė...

Prognozuojami beveik tobuli orai: temperatūra kils iki 28 ir daugiau laipsnių šilumos

Ketvirtadienio dieną ties Lietuva karaliaus anticiklonas. Danguje praplauks nebent vienas kitas...

Vilniuje senolės neapykanta paspirtukams peržengė ribas: pro šalį važiavusi vairuotoja liko be žado (19)

Vieną trečiadienį sutarusi nuvykti į verslo pietus, vilnietė Beatričė Paškevičiūtė į...

Rinktinės stovykloje pradės tuštėti lovos: Maksvytis ruošiasi trumpinti kandidatų sąrašą Kuzminsko trauma komplikavosi

Trečią pergalę kontroliniuose susitikimuose įsirašiusiose Lietuvos rinktinėje artėja...

Delfi PliusDalia Vaitkutė-Šiaulienė

Lietuvoje populiarėja tik suaugusiems skirti poilsio namai ir viešbučiai: ko juose tikėtis ir kiek kainuos romantiškas pabėgimas dviese?

Per savo medaus mėnesį ar vestuvių metines greičiausiai norite mėgautis romantika, o ne klausytis...