„Konstitucinis teismas konstatavo, kad balsavimas už kitą Seimo narį yra šiurkštus Konstitucijos pažeidimas. Svarstant Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko klausimą, paaiškėjo, kad tokių Seimo narių, kurie be priežasties praleido Seimo posėdžius ir balsavo už savo kolegas, yra daug. Tad, jeigu tie Seimo nariai yra tokie pat principingi ir moralūs, kaip skelbė Seimo posėdžių salėje, dabar būtų pats laikas atsisakyti savo mandatų“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

„Seimas pasakė A, todėl turi pasakyti ir B. Parlamentas nusprendė, kad dviems Seimo nariams turi būti panaikintas mandatas, reiškia, kad ir dėl visų kitų toks klausimas taip pat gali iškilti, todėl ir jiems būtų ne pro šalį pasitikrinti tautos pasitikėjimą. Mes jiems norime suteikti tokią galimybę ir pradedame rinkti parašus dėl pirmalaikių Seimo rinkimų. Akivaizdu, kad Seimą ištiko krizė. Toks parlamentas, koks yra dabar, toliau dirbti negali“, – teigia V. Gapšys.

Pagal šalies Konstituciją pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma. Darbiečiai mano, kad taupant valstybės lėšas pirmalaikius Seimo rinkimus galima būtų surengti kartu su savivaldybių tarybų rinkimais, kurie turi vykti kitų metų vasario pabaigoje.


Penktadienio vakarą per BTV 18.00 val. laidoje "Karštas vakaras" diskusija su politologais ir apžvalgininkais apie politinę situaciją Lietuvoje po vakarykštės apkaltos Seime.